تست حاملگی با سیر چیست و چگونه انجام می شود؟

مدت زمان بین تخمک گذاری و انجام نزدیکی تا موعد مقرر قاعدگی و انجام آزمایش خون بارداری و یا استفاده از بی بی چک معمولا فاصله دلهره آوری است. برخی از بانوان که ماه هاست برای باردار شدن تلاش می کنند، گاهی می گویند که این چند هفته همانند چندین ماه می گذرد. اما آیا می دانید که با کمک برخی روش های سنتی می توانید در همین روزها از باردار بودنتان مطلع شوید؟

هزار سال پیش، ابوعلی سینا روشی را ابداع کرد که با استفاده از آن بارداری بانوان در مراحل اولیه قابل تشخیص است، این روش تست حاملگی با سیر است.

تست بارداری با سیر چگونه است؟

برای انجام تست بارداری خانگی با سیر کافی است یک حبه سیر را طوری پوست بگیرید که زخمی نشود، زخمی نشدن سیر در هنگام پوست گرفتن از این جهت اهمیت دارد که سیر زخمی شده در تماس با بدن سوزش ایجاد می کند، سپس آن را خوب شسته و شب در درون واژن شیاف کنید، اگر در هنگام صبح بوی سیر از دهان و بینی فرد استشمام نشد باردار است و اگر دهان و بینی فرد بوی سیر می داد باردار نیست.

ممکن است بپرسید که ایا تست بارداری با سیر درست است؟ در پاسخ به شما می گوییم که این روش هزار سال پیش و در زمانی که امکانات امروزی تشخیص بارداری وجود نداشته، ابداع شده است و همواره در کتاب های طب سنتی معتبر از آن به عنوان یک روش قابل اطمینان برای تشخیص بارداری یاد می شود. اما با تمام این ها اگر از روش تست حاملگی با سیر استفاده کرده اید، توصیه می شود که در اسرع وقت با کمک یک آزمایش خون ساده تشخیص باردای، از باردار بودن و یا نبودنتان اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید درصورتی که در روزهای نزدیک به قاعدگی خود نشانه هایی همچون ضعف، سرگیجه، درد و حساسیت پستان ها، تهوع و ... را در خود حس می کنید، احتمال باردار بودنتان افزایش می یابد.

 

مطالعه بیشتر:

1- تست خانگی بارداری با نمک چیست و چگونه انجام می شود؟

2- بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای آزمایش خانگی بارداری

3- راههای تست بارداری در منزل قبل از موعد مقرر قاعدگی