The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پنج قدم تا کاهش احتمال زایمان سزارین!

بانوان می توانند با فراگیری این روش ها، شانس خود را برای زایمانی سالم و ایمن بالا ببرند.
با افزایش تعداد عمل های جراحی سزارین در سراسر جهان، بعضی از خانم ها احساس می کنند برای زایمان ناگزیر به انجام عمل جراحی هستند. در صورتی که می توانند با بررسی بعضی از مسائل بسیار مهم، شانس خود را برای زایمانی سالم و ایمن و كاهش خطرات عمل جراحی بالا ببرند.

تعداد روز افزون زایمان های سزارین در سراسر دنیا ممکن است بسیاری از بانوان باردار را متقاعد کند که این عمل جراحی هیچ گونه خطری ندارد. به اعتقاد بسیاری از مادران، سزارین روش ساده و بدون درد برای طی کردن فرآیند زایمان است؛ این در حالی است که بسیاری از مادران از عوارض و مشکلات پس از زایمان سزارین بی‌ اطلاع هستند.

به موازات افزایش سزارین، میانگین سن هنگام تولد نوزادان یک تا ٣ هفته کمتر شده و بیشتر تولد‌ها قبل از شروع علایم زایمان اتفاق می‌افتد و می‌تواند تبعات بسیار زیادی در پی داشته باشد.

گر چه در بعضی از موارد انجام سزارین ضروری است، اما عمل جراحی می تواند منجر به افزایش عوارض پزشكی برای مادر و نوزاد شود كه شامل تولد نوزاد نارس و مشكلات تنفسی و برای مادرعفونت، لخته های خونی و ایجاد مشکلاتی در بارداری های بعدی شود.

اگر تصمیم به زایمان طبیعی دارید و سزارین زایمان مورد علاقه شما نیست، برای تحقق این ایده نیاز به کسب آمادگی و فراهم کردن روند طبیعی زایمان دارید. توجه به نکات زیر می تواند احتمال زایمان سزارین را کاهش دهد.

انتخاب پزشك متخصص یا ماما 
یکی از راه هایی که احتمال انجام زایمان سزارین را کاهش می دهد، انتخاب پزشكی است كه كمترین زایمان به روش سزارین را در كارنامه خود دارد. بنابراین جستجو درباره تعداد زایمان های سزارین پزشك و بیمارستانی که در آن زایمان می کنید، ضروری است. شما و همسرتان باید در مورد روش زایمان مورد علاقه خود با پزشك تان صحبت کنید تا بتوانید به کمک همدیگر برنامه ریزی کنید.

بیشتر تحقیق کنید
بسیاری از خانم هایی که به روش سزارین زایمان می کنند، دلایل محکم پزشكی وجود ندارد. به دلایل مختلفی مثل بالا بودن وزن، قد کوتاه، تجربه زایمان سزارین، تاخیر در زمان زایمان، کمبود مایع رحمی، آهسته بودن پیشرفت روند زایمان و بالا بودن سن معمولاً زایمان سزارین توصیه می شود. البته این دلایل یاد شده نیز نیاز به تحقیق بیشتری دارند.

سوالاتی مثل "می توان برای مدت بیشتری صبر كرد؟ "، "آیا جنین در خطر است؟" و "خطرات انجام ندادن سزارین در مقایسه با انجام آن چیست؟" بررسی این مسائل می تواند به تصمیمی آگاهانه كمك كند.

سرعت بخشیدن به مراحل زایمان
تحقیقات بسیاری نشان داده است، زمانی كه برای سرعت بخشیدن به مراحل زایمان طبیعی از دارو (آمپول فشار) استفاده می شود، احتمال انجام عمل جراحی سزارین دو برابر می شود. زیرا مادرانی كه از طریق دارو وادار به زایمان می شوند برای کاهش شدت درد به روش وریدی (IV) و اتصال به دستگاه مانیتور نیاز می یابند. لازمه شروع طبیعی زایمان، قرار گرفتن در وضعیتی ایستاده است و حركت در طی مراحل زایمان یكی از بهترین روش ها برای داشتن زایمانی آسان است. خوابیدن روی تخت و بی تحرکی مادر موجب کند شدن روند زایمان یا عدم پیشرفت آن می شود.

همراه آگاهی برای خود در نظر بگیرید. 
بسیاری از خانم های باردار در هنگام زایمان و شروع انقباضات به کمک ماما یا پزشک خود حساب ویژه ای باز می کنند، گاهی ممکن است مراقب پزشکی شما مسولیت مراقبت از چند خانم زائو دیگر را نیز به عهده داشته باشد و زمان كافی برای حمایت از یك یك آنان را نداشته باشد.

بر اساس تحقیقات پزشكی، بانوان بارداری كه هنگام زایمان از کمک مامایی با تجربه یا آموزش دیده بهره می برند، احتمال نیاز به داروی مسكن و در نهایت احتمال عمل جراحی سزارین كاهش می یابد. استفاده زود هنگام مسكن اپیدورال می تواند باعث توقف در روند زایمان و افزایش احتمال عمل سزارین شود. همراهی شخص مورد اعتماد یا بهره بردن از یک ماما عبور از مرحله انقباضات و درد زایمان را تسهیل می کند.

آموزش های لازم زایمان را فرا گیرید.
شرکت در كلاس های مخصوص بارداری و زایمان آنچه را كه باید در زمان زایمان و تولد نوزاد بدانید به شما آموزش می دهند. مطالب مورد نیاز برای بارداری و زایمان سالم و ایمن را در این كلاس ها فرا خواهید گرفت.

سوال: آیا برای زایمان دوقلو باید جراحی سزارین انجام داد؟ اوایل دوران بارداری هستم و به تازگی متوجه شدم كه دوقلو حامله هستم. آیا می توانم آنها را از طریق طبیعی بدنیا بیاورم؟
جواب متخصص زنان و زایمان: روش زایمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای دو قلوهای همسان (از یك تخمك بارور شده) و برای پیشگیری از پیچیدگی ها حاصل از جریان مشترك خون بین جنین ها و جفت، بسیاری از متخصصین سزارین را پیشنهاد می كنند.

اما برای دوقلو هایی كه شبیه به هم نیستند، می توانید برای زایمانی طبیعی برنامه ریزی كنید، ولی برای شروع لازم است عواملی مثل وضعیت قرار گرفتن جنین برای زایمان بررسی شود اگر او در وضعیت نامناسب (پا بطرف پایین) باشد، زایمان سزارین پیشنهاد می شود.

حتی اگر تصمیم به زایمان طبیعی دارید، احتمال زیادی برای سزارین وجود دارد. برای مثال؛ درصورت بروز مشكلی برای جنین دوم، خارج کردن سریع جنین ها ضروری است. همچنین ممكن است نوزاد اول بصورت طبیعی بدنیا آید ولی برای بیرون آوردن بعدی به سزارین نیاز باشد. 

سوال: آیا برای انجام عمل سزارین نیز مانند سایر جراحی‌های بزرگ، ضرورت دارد که مادر چند ساعت قبل از عمل، ناشتا باشد؟
بله، در سزارین نیز ضرورت دارد که حداقل ۸ ساعت قبل از عمل، ناشتا باشد تا معده خالی شود و عوارض حین عمل مثل آسپیراسیون (برگشت محتویات گوارشی از مری و ورود آن به مجاری تنفسی) اتفاق نیفتد.

سوال: حجم خونی که خانم‌ها در حین سزارین از دست می‌دهند، چقدر است؟
معمولاً میزان خون ریزی در حین عمل سزارین حدود یک لیتر است و البته بعضی از خانم‌ها ممکن است خون ریزی تا یک و نیم لیتر را هم تجربه ‌کنند.

منبع: webmd