The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بارداری دوقلویی چگونه اتفاق می افتد ؟ دوقلوی همسان و غیر همسان

در طی بارداری دوقلویی و یا چند قلویی، شما به جای یک جنین دو یا چند جنین را در شکم خود پرورش می دهید که به نوبه خود بسیار شگفت انگیز است. اما چرا برخی دوقلوها کاملا شبیه به یکدیگر هستند درحالی که برخی دیگر هیچ شباهتی به هم ندارند؟ در این مطلب قصد داریم برایتان شرح دهیم که بارداری دوقلویی چگونه اتفاق می افتد و منظور از دوقلوی همسان و ناهمسان چیست؟ بنابرای اگر می خواهید بدانید که دوقلوزایی چطور اتفاق می افتد، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بارداری دوقلویی مزایا و چالش های خاص خود را دارد. البته این حقیقت را نمی توان انکار کرد که نگهداری از دو نوزاد به صورت همزمان نسبت به داشتن یک نوزاد کار بسیار سخت و دشواری است! اما تصور این حقیقت که تولد نوزادان دوقلو، مادر را از باردار شدن مجدد و تحمل دوباره عوارض و درد زایمان بی‌نیاز می‌کند، بسیار دلگرم کننده و امید بخش خواهد بود. اگر شما نیز اینگونه فکر می کنید و می خواهید از پدر و مادر شدن خود لذت مضاعف ببرید کاملا حق داید. ولی آیا می دانید که با انجام برخی روش ها می توان شانس دوقلو باردارشدن خود را بالا برد؟ بله، باورش کمی سخت است ولی راهکارهایی وجود دارند که می توانند در محقق شدن این هدف به شما کمک کنند.

 بارداری دوقلویی چگونه اتفاق می افتد؟

چنانچه قصد دارید شانس دوقلو باردار شدن خود را افزایش دهید پیش از هر چیز باید بدانید که دوقلوزایی چگونه اتفاق می افتد؟

دو نوع بارداری دوقلویی وجود دارد: همسان و غیر همسان

دوقلوهای همسان یا مونوزیگوتیک (تک تخمی) یک سوم بارداری های دوقلویی را تشکیل می دهند. این اتفاق کاملا تصادفی است. دوقلوهای همسان هنگامی به وجود می آیند که یک تخمک توسط یک اسپرم بارور شده و سپس به دو جنین مجزا تقسیم شود. این دو جنین دارای ساختار ژنتیک مشترک خواهند بود. دوقلوهای همسان بیشتر در بانوانی مشاهده می شود که با استفاده از روش های کمک باروری حامله می شوند. بسته به آنکه سلول تخم بعد از اتمام لقاح در کدام مرحله به دو جنین تیدیل شود، سه نوع بارداری دوقلویی همسان وجود دارد. اگر این تقسیم در مراحل سلول تخم اولیه رخ دهد، دو جنین با جفت و کیسه آب جدا خواهیم داشت. اگر توده تشکیل دهنده جنین به دو بخش قسمت شود، دو جنین، جفت و کوریون مشترک دارند اما کیسه آب جدا خواهد بود و اگر به دو قسمت تقسیم شدن در مرحله دیسک زایا انجام شود، جفت، کوریون و کیسه آب همه گی مشترک خواهد بود. بعلاوه اگر به دو بخش تقسیم شدن دیسک زایا به هر دلیلی به خوب پیش نرفته و کامل صورت نگیرد، احتمال به هم چسبیدن دوقلوها از قسمت های مختلف سر، سینه، پشت و ... وجود دارد که آن را تحت عنوان دوقلوهای به هم چسبیده می شناسیم.

دوقلوهای غیر همسان که آنها را با نام دی زیگوتیک (دو تخمکی) نیز می شناسند زمانی به وجود می آیند که دو تخمک مجزا توسط دو اسپرم جداگانه بارور شوند. در این بارداری هر یک از این دوقلوها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند به این معنا که آنها مولفه های ژنتیکی یکسانی نداشته و هر یک جفت و متعلقات مخصوص به خود را دارند. از آنجایی که فقط نیمی از ساختار ژنتیکی این دوقلوها یکسان است دو نوزاد لزوما دارای جنسیت مشابه نیستند. درحقیقت دوقلوهای همسان تفاوتی با یک خواهر و برادر معمولی ندارند و فقط در یک زمان به دنیا آمده اند.

اگر دوقلو باردار هستید، حال که می دانید بارداری دوقلویی چگونه اتفاق می افتد، می توانید از متخصص سونولوژیست بپرسید که احتمالا دلبندان شما از چه نوعی هستند؟!

مطالعه بیشتر:

احتمال دوقلو شدن و ۸ عاملی که این احتمال را افزایش میدهد

زایمان طبیعی دوقلوها در چه شرایطی امکان پذیر است؟

دوقلوهای ناهمسان و دوقلوهای همسان