بهترین رنگ برای اتاق نوزاد پسر کدام است؟

اگر با انجام سونوگرافی تعیین جنسیت، مطلع شده اید که فرشته کوچک شما یک پسر کاکل زری است و اکنون برای خرید وسایل سیسمونی به این فکر می کنید که بهترین رنگ برای اتاق نوزاد پسر کدام است؟ بهتر است کدام رنگ ها را در کنار هم قرار دهید؟ این متن را مطالعه کنید. ایده های جذابی برای فرشته کوچک در راهتان داریم و به شما خواهیم گفت که بهترین رنگ اتاق کودک پسر کدام است.

بهترین رنگ برای اتاق نوزاد پسر

رنگ اتاق خواب پسران معمولا به رنگ آبی است اما این بدان معنی نیست که آبی تنها گزینه شماست. از رنگ‌های خنثی مانند بژ و خاکستری یا حتی سایه‌های روشن قرمز و نارنجی هم می‌‌توان برای ایجاد فضایی مردانه کمک گرفت.

ترکیبی از رنگ‌های تیره و روشن یا سایه روشن بژ و قهوه‌ای برای اتاق خواب پسرانه زیباست. سبز تیره با ترکیب زرد، ظاهری آفتابی به اتاق می‌‌دهد و می‌توان از مبلمان و دکورهایی به رنگ قرمز یا رنگ‌های ملایم تر استفاده کرد. برای سنین بالاتر رنگ خاکستری برای دیوار و دکورهایی به رنگ قرمز و آبی برای جلب توجه بیشتر مناسب است. برای پسرهای پر انرژی ترکیبی از قرمز و نارنجی با تخت و مبلمانی به رنگ چوب جذاب به نظر می‌رسد.

اگر رنگ آبی را در نظر گرفته‌اید می‌توانید از تنوع رنگ در این حوزه بهره ببرید. آبی آسمانی برای دیوارها و آبی تیره برای روتختی و دیگر اکسسوری‌ها می‌تواند زیبای خاصی ایجاد کند. می‌توانید برای کوسن و بالشت‌ها یا تزئینات خاص از نگ سبز روشن و نارنجی کمک بگیرید که زیبایی فضا را دو چندان می‌کند.

بچه‌ها خیلی سریع قد می‌کشند و بزرگ می‌شوند و تزئینات و نقاشی‌های دیواری توپ و قطار خیلی زود از چشم‌شان می‌افتد و قدیمی می‌شود. از شیوه‌های خلاقانه تر برای دکور اتاق استفاده کنید. آویزهای دیورای یا لامپ یا تزئینات قفسه‌ای که قابل تعویض باشند مناسب ترند.آویزان کردن کارهای هنری دستی روی دیواری به رنگ تیره یا راه راه عمودی عمق و جذابیت بصری ایجاد می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم سه چهارم فضای بالایی دیوار را راه راه افقی کنید. نقاشی‌های دیواری هم زیبا هستند به شرطی که خیلی سریع از آنها دلزده نشوید.

بهترین رنگ برای اتاق نوزاد پسر، درمورد کودکان چطور؟

اگر قرار است اتاقی را به فرزند پسرتان اختصاص دهید به اندازه اتاق و میزان نور طبیعی توجه کنید. اگر فرزندتان اهل مطالعه یا بازی در اتاقش است نباید اتاق خیلی تاریک باشد. برای این اتاق رنگ سفید در کنار سایه‌هایی از رنگ آبی روشن یا سبز روشن و نارنجی مناسب است. روتختی و پرده و کوسن‌ها را به رنگ‌های تیره و تندتر می‌توانید انتخاب کنید.

هر رنگی که به دیوار می‌زنید، انواع نیمه براقش را انتخاب کنید زیرا دوام بیشتری دارند و راحت تر تمیز می‌‌شوند و گزینه مناسب‌تری برای اتاق خواب پسرها هستند.

منبع: hgtv