The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا نوزاد پس از تولد به طور غریزی مادر خود را می‌شناسد؟

با این‌که پس از تولد برای اولین بار نوزاد خود را می‌بینید، اما ۹ ماه بارداری را نیز باید به‌حساب بیاورید. مطالعات نشان داده است که نوزاد پس از تولد به طور غریزی مادر خود را می‌شناسد در حقیقت نوزادان با چند حس کلیدی قادر به شناخت و تشخیص مادر خود هستند.

آیا نوزاد پس از تولد به طور غریزی مادر خود را می‌شناسد؟

بله، نوزاد پس از تولد به طور غریزی مادر خود را می‌شناسد با کمک حواس:

شنوایی

نوزاد هنگام تولد صدای مادر خود را می‌شناسد. در حقیقت نوزاد حتی قبل از تولد نیز صدای مادر خود را تشخیص می‌دهد. طبق مقاله‌ای که در نشریه «علوم روانشناسی» در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، محققان به مادران باردار گفتند شعرهایی را بخوانند و ضبط کنند و محققان این صداها را برای جنین داخل رحم پخش کردند. هنگامی‌که جنین صدای ضبط شده مادر را می‌شنید، ضربان قلبش تندتر می‌شد. به همین صورت هنگامی‌که جنین صدای کس دیگری را می‌شنود، ضربان قلبش کند می‌شود. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که ضربان قلب جنین با شنیدن صدای مادر سریع‌تر می‌شود، زیرا جنین با شنیدن صدای مادر هیجان‌زده خواهد شد. بنابراین شروع کنید. قبل و بعد از تولد نوزاد برای او بخوانید و حرف بزنید زیرا کودک شما را می‌شناسد.

لامسه

نوزادان الزاما تنها با لمس مادر او را تشخیص نمی‌دهند، بلکه این بخش مهمی از ایجاد ارتباط عاطفی بین مادر و کودک است. کودکان با نوازش و لمس‌کردن زودتر رشد می‌کنند و بزرگ می‌شوند. متخصصان وب سایت Scientific American معتقدند که تماس پوست به پوست مادر و نوزاد به آرامش نوزاد و بهبود خواب او کمک می‌کند، در نتیجه رشد مغز سریع‌تر انجام می‌شود. بدن شما به گونه‌ای طراحی شده که باعث آرامش کودک ‌شود. دمای قفسه سینه مادرانی که کودک خود را تازه به دنیا آورده‌اند حدود ۲ درجه گرم‌تر از قسمت‌‌های دیگر بدن و بهترین جا برای خوابیدن نوزاد است. بعد از آن بدن بنا بر نیاز کودک دمای خود را تنظیم می‌کند.

بویایی

حس بویایی کودک پیشاپیش بسیار رشدیافته است و کودک به این حس بیشتر از حواس دیگر مانند بینایی که رشد کمتری یافته، تکیه می‌کند. نوزادان تا سه روز پس از تولد قادر هستند بوی مایع آمنیوتیک مادر را تشخیص دهند. آنها به سرعت به سمت رایحه شیر مادر کشیده می‌شوند. اگر نوزاد پس از تولد روی پستان مادر قرار داده شود، به سرعت به سمت بوی شیر می‌رود و اطراف را جستجو می‌کند تا پستان مادر را در دهان گیرد. کودک بوی طبیعی مادر را ترجیح می‌دهد. بنابراین به فکر عطر و رایحه‌های دیگر نباشید. برخی متخصصان اطفال توصیه می‌کنند لباسی به تن کنید و سپس آن‌را زیر کودک بیاندازید تا به خواب او کمک کند. حتما لباس را صاف زیر کودک قرار دهید و هرگز آن را بالا سر او نگذارید.

بینایی

بدیهی است نوزادی که تازه به دنیا آمده شما را با حس بینایی تشخیص نمی‌دهد، زیرا این اولین نگاه او به چهره شما است. نوزادان تازه متولد شده فقط می‌توانند تا فاصله حدود ۳۰ سانتی‌متری را ببینند. این بهترین فاصله‌ بین چشمان او و صورت شما هنگام شیر دادن و در آغوش کشیدن اوست. به طور مرتب کودک را در آغوش بگیرید و بگذارید با صورت شما آشنا شود. گران‌ترین موبایل یا اسباب بازی نمی‌تواند مانند نگاه کردن به چشمان مادر، برای کودک لذت‌بخش باشد. بنابراین متوجه شدید که نوزاد پس از تولد به طور غریزی مادر خود را می‌شناسد  همین احساس سبب می شود که فقط و فقط در آغوش شما آرام بگیرد.

مطالعه بیشتر:

1- نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد؟

2- نشانه های علاقه نوزاد به مادر چگونه است؟

3- نوزاد از چند ماهگی مادر و پدرش را می شناسد؟

4- وظیفه پدر بعد از زایمان در رابطه با همسر و فرزند چیست؟

?پرسش و پاسخ های نوزاد پس از تولد به طور غریزی مادر خود را می‌شناسد

آیا نوزاد صدای مادرش را می شناسد؟

نوزاد هنگام تولد صدای مادر خود را می‌شناسد. در حقیقت نوزاد حتی قبل از تولد نیز صدای مادر خود را تشخیص می‌دهد. طبق مقاله‌ای که در نشریه «علوم روانشناسی» در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، محققان به مادران باردار گفتند شعرهایی را بخوانند و ضبط کنند و محققان این صداها را برای جنین داخل رحم پخش کردند. هنگامی‌که جنین صدای ضبط شده مادر را می‌شنید، ضربان قلبش تندتر می‌شد.

تماس پوست به پوست مادر و نوزاد چه فوایدی دارد؟

متخصصان معتقدند که تماس پوست به پوست مادر و نوزاد به آرامش نوزاد و بهبود خواب او کمک می‌کند، در نتیجه رشد مغز سریع‌تر انجام می‌شود. بدن شما به گونه‌ای طراحی شده که باعث آرامش کودک ‌شود. دمای قفسه سینه مادرانی که کودک خود را تازه به دنیا آورده‌اند حدود ۲ درجه گرم‌تر از قسمت‌‌های دیگر بدن و بهترین جا برای خوابیدن نوزاد است. بعد از آن بدن بنا بر نیاز کودک دمای خود را تنظیم می‌کند.

آیا نوزاد بوی مادر خود را می شناسد؟

بله. نوزادان تا سه روز پس از تولد قادر هستند بوی مایع آمنیوتیک مادر را تشخیص دهند. آنها به سرعت به سمت رایحه شیر مادر کشیده می‌شوند. اگر نوزاد پس از تولد روی پستان مادر قرار داده شود، به سرعت به سمت بوی شیر می‌رود و اطراف را جستجو می‌کند تا پستان مادر را در دهان گیرد.

نوزاد تا چه فاصله ای را می بیند؟

بدیهی است نوزادی که تازه به دنیا آمده شما را با حس بینایی تشخیص نمی‌دهد، زیرا این اولین نگاه او به چهره شما است. نوزادان تازه متولد شده فقط می‌توانند تا فاصله حدود ۳۰ سانتی‌متری را ببینند. این بهترین فاصله‌ بین چشمان او و صورت شما هنگام شیر دادن و در آغوش کشیدن اوست.

منبع: hellomotherhood