The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رنگ کردن مو بعد از زایمان در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

اگر فکر می‌کنید ممکن است رنگ کردن مو بعد از زایمان برای نوزاد شیرخوار خطر داشته باشد، تنها نیستید. طبیعی است که فکر کنید ممکن است این مواد شیمیایی از شیر عبور کرده و به بدن نوزاد برسند، زیرا کارهایی مانند رنگ یا فر کردن مو با مواد شیمیایی قوی انجام می‌شود. بعد از ۹ ماه بارداری و دورانی که تمام کارهای‌تان معطوف به سلامت جنین بوده است، حالا وقت آن رسیده تا کمی به فکر خودتان باشید. وقتی یک روز کامل را در سالن‌های آرایش برای زیباتر کردن می‌گذرانید، احساس شادابی و آرامش بیشتری می‌کنید. 

 آیا می‌توانید در دوران شیردهی موهای خود را رنگ یا فر کنید؟

اگر به رنگ کردن موهای خود در دوران شیردهی فکر می‌کنید لازم است نکاتی را بدانید. از آنجا‌که بسیاری از مادران در دوران شیردهی از هرگونه مواد شیمیایی پرهیز می‌کنند،‌ مدرکی برای اثبات این قضیه که رنگ کردن مو بعد از زایمان اثری منفی بر شیرخوار می‌گذارد یا خیر وجود ندارد. مواد شیمیایی موجود در رنگ‌ها ملایم است و از طریق فولیکول‌های مو جذب نمی‌شود. به هر حال هرکاری می‌خواهید با موهایتان بکنید به تصمیم خودتان بستگی دارد. بسیاری از مادران و پزشکان به شما می‌گویند کلا از این مواد شیمیایی دور بمانید. اما شما تنها شخصی هستید که می‌توانید با در نظر گرفتن مطالعات و حقایقی که در این مورد وجود دارد در این زمینه تصمیم بگیرید.

آیا مواد شیمیایی رنگ مو می‌تواند برای مادر شیرده مضر باشد؟

در رنگ موها و مواد فر کننده مواد شیمیایی خاصی وجود دارد که از طریق پوست وارد جریان خون می‌شود. هرچند میزان جذب و مقدار مواد شیمیایی وارد شده به خون بسیار کم است. اگر می‌خواهید از مضرات این مواد در امان بمانید مراقب باشید تا این مواد به پوست سر شما نخورد.

عوارض جانبی رنگ کردن مو بعد از زایمان

ممکن است مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و مواد فر کننده برای نوزاد عوارض خاصی داشته باشد.

  • برخی از رنگ موهای قدیمی و ارزان برای رنگ کردن مو از آمونیاک استفاده می‌کنند. اگر مادر بخار آمونیاک را استنشاق کند بسیار خطرناک است. بهترین راه‌حل این است که از رنگ موهای بدون آمونیاک استفاده شود. خوشبختانه بسیاری از شرکت‌های تولید کننده مواد آرایشی،‌ رنگ موهای بدون آمونیاک تولید می‌کنند.
  • برخی از رنگ‌ موها بوی بسیار زیادی دارند که ممکن است نوزاد دوست نداشته باشد و برایش قوی باشد. ممکن است این رایحه‌ها شما را از شیر دادن به نوزاد بازدارد.

 روش‌های جایگزینی برای رنگ کردن مو بعد از زایمان

 ممکن است پزشک شما را از هرگونه مواد شیمیایی مرتبط با رنگ مو منع کند، اما شما همچنان برای انجام این کار مصمم باشید. برای این کار روش‌های جایگزین بسیاری وجود دارد که بدون آمونیاک است و می‌توانید بدون ترس از هرگونه عوارض جانبی از آنها استفاده کنید. موهای شما پس از زایمان نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد و هرچند ممکن است این رنگ‌ موهای جایگزین کارآیی دلخواه شما را نداشته باشد، اما باز هم می‌تواند به آرامش خاطر و زیبایی هرچه بیشتر شما کمک کند.

1- رنگ‌های گیاهی

یکی از رایج‌ترین شکایاتی که مادران شیرده پس از زایمان دارند، رویش موهای خاکستری رنگ است. از این‌رو مادران علاقه دارند هرچه زودتر موهایشان را رنگ کنند. از آنجا که رنگ‌های شیمیایی مضر هستند،‌ می‌توانند از رنگ‌های گیاهی استفاده کنند. رنگ مویی مثل حنا، موهای خاکستری را می‌پوشاند،‌ ریشه موها را تقویت کرده و در عین حال موها را براق و نرم می‌کند. برای تقویت رنگ حنا می‌توانید آب چغندر و قهوه جوشانده را به آن اضافه کنید.

 2- هایلایت کردن مو

به جای رنگ کردن کل مو می‌توانید موهای خود را هایلات کنید. با این کار تنها قسمت‌هایی از موهای شما با مواد شیمیایی آغشته می‌شود و مواد شیمیایی کمتر به شما آسیب خواهد رسانید. این روش بسیار شیک و مد روز است.

 3- رنگ موهای موقت

ایده خوب دیگر این است که از مواد آرایشی غیرشیمیایی و با اثر موقت استفاده کنید.

بنابراین مثلا به جای فر کردن مو با مواد فر می‌توانید برای این کار از بیگودی استفاده کنید و موهای خود را هرطور که دوست دارید درست کنید. به همین روش نیز می‌توانید موهای خود را صاف کنید. از این طریق می‌توانید مدل موهای خود را مناسب با موقعیت و حس خودتان عوض کنید. این گزینه نیاز به مراقبت کمتری دارد و مادر می‌تواند حتی یک روز کامل و بدون دغدغه در استخر آبگرم لذت ببرد.

 احتیاط‌هایی که مادران شیرده در هنگام رنگ کردن مو بعد از زایمان باید رعایت کنند

از آنجایی‌که شانس جذب مواد شیمایی از طریق مو بسیار کم است،‌ تنها چیزی که باید رعایت شود کف سر است. مطمئن شوید کف سرتان سالم است و خراش یا زخمی ندارد. درضمن بدون انجام آزمایش حساسیت، مواد جدید را امتحان نکنید.

اگر می‌خواهید در طول دوران بارداری موهای خود را رنگ کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با پزشک مشورت کنید. رنگ و فر کردن مداوم موها در این دوران، مگر در مواقع ضروری باید متوقف شود. اگر می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید،‌ از دستورالعمل پزشک بهره بگیرید.

 

بیشتر بدانید:

1- رنگ کردن موها در بارداری

2- عوارض رنگ کردن مو در بارداری

3- آیا کوتاه کردن مو در دوران بارداری خطرناک است؟

4- با موهای وز شده در دوران بارداری چه کنیم؟

منبع: parenting.firstcry