The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دارو دادن به کودک،بهترین روش دارو دادن به کودکان چگونه است؟

دارو دادن به کودکان یکی از چالش های والدین، خصوصا والدین جوان و کم تجربه است. معمولا بسیاری از بچه ها از خوردن داروها امتناع کرده و والدین را به دردسر می اندازند. اگر کوچولوی شما هم اینگونه است و نمی دانید برای مقابله با این مشکل چه باید بکنید، نگران نباشید چون همیشه راه حلی وجود دارد. پس با ما همراه شده و با خواندن این مقاله با بهترین روش دارو دادن به کودکان بیشتر آشنا شوید.

تکنیک های دادن داروهای به شکل شربت و مایع، قرص و کپسول به بچه ها

اگر قصد دارو دادن به کودکتان را دارید، این نکات را در ذهن داشته باشید:

- دارو دادن به کودک به روشی غلط، می تواند باعث به هم خوردن حال فرزندتان و استفراغ شود و در صورت چنین تجربه ای، ممکن است در نوبت های بعدی فرزندتان از مصرف دارو امتناع کند.

- اگر فرزندتان برای نخوردن دارو تلاش می کند و در حال مقابله با شما است، هرگز او را وادار به انجام این کار نکنید. وادار كردن بچه ها به مصرف هر نوع دارويی، در شرایطی که در حال تقلا هستند، خطر وقوع استفراغ و يا حتی خفگي را بالا می برد. اگر فرزندتان برای نخوردن دارو تقلا و تلاش می کند، بهتر است از یک تکنیک جدید و بهتر برای دادن دارو به او استفاده کنید.

- در صورت امتناع فرزندتان از خوردن دارو، مساله را به پزشکش اطلاع داده و با او مشورت کنید. بعضی اوقات پزشکان می توانند یک آنتی بیوتیک با مزه بد را با یک داروی خوش طعم جایگزین کنند. گزینه دیگری که در چنین شرایطی در دست است، این است یک آنتی بیوتیک را به جای چند نوبت، در یک نوبت و با دوزی مشخص تجویز نمایند.

- در مورد داروهای بدون نسخه، معمولا کار شما راحت تر است، زیرا می توان در صورت موافقت پزشک، دادن آن ها را متوقف کرد.

ترفندهای دادن دارو به کودکان، شربت ها و داروهای مایع

اگر قصد دارید به فرزندتان داروهایی را بدهید که به شکل مایع هستند (مانند شربت ها)، می توانید از این راهکار استفاده کنید:

- در ابتدا تجهیزات مورد نیاز را فراهم کنید. این تجهیزات شامل: سرنگ و یا قطره چکان دارویی پلاستیکی هستند. قاشق انتخاب و گزینه مناسبی نیست.

- فرزند خود را در موقعیت نشسته قرار داده و هرگز در حالتی که او دراز کشیده است، برای دادن دارو اقدام نکنید.

- برای دادن دارو، سرنگ و یا قطره چکان را پر کرده و آن را پشت دندان ها و یا لثه فرزند خود قرار دهید. به علاوه می توانید شانس خود را برای همکاری فرزندتان امتحان کنید. بعضی از بچه های کوچک، ممکن است هنگامی که اجازه دهید سرنگ را در دست بگیرند، با شما برای خوردن دارو همکاری کنند. در این صورت می توانید از آن ها بخواهید که سرنگ را در دهان خود بگذارند. سپس تنها کاری که باید انجام دهید فشار دادن پیستون است. به همین راحتی!

- هدف از انجام این تکنیک این است که دارو را به آرامی در پشت زبان بریزید تا حال فرزندتان بد نشود. همچنین می توانید داخل گونه برای ریختن دارو هدف بگیرید.

- درمورد نحوه دارو دادن به کودک یک ساله، فراموش نکنید که هرگز داروها را به پشت گلو نریزید. دلیل این امر این است که با این کار دارو ممکن است وارد لوله تنفسی (نای) فرزندتان شده و خدای نکرده منجر به خفگی او شود.

تکنیک های بیشتر برای دارو دادن به کودکان در شرایطی که فرزند شما همکاری نمی کند

- در صورتی که واقعا نیاز به مصرف دارو نیست، جنبه احتیاط را نگه داشته و هرگز از این روش استفاده نکنید.

- اگر فرزند شما برای خوردن دارو همکاری نمی کند، برای موفقیت در این کار، اغلب به همکاری 2 بزرگسال احتیاج خواهد بود.

- برای انجام این کار، یک بزرگسال، می بایست فرزندتان را در آغوش خود به حالت نشسته نگه دارد و با دستان خود، با ملایمت دست ها و سر کودک را بگیرد تا از حرکت کردن و تقلای او، جلوگیری کند.

- سپس فرد دیگر که می توانید خودتان و یا همسرتان باشید، با استفاده از تکنیک زیر دارو را به فرزندتان ارائه دهد:

- برای دادن داروهای مایع به فرزندتان، شما باید یک سرنگ دارویی داشته باشید. این سرنگ را می توانید بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید.

- هنگام دارو دادن به کودک، از یک دست برای نگه داشتن سرنگ استفاده کرده و از دست دیگر برای باز کردن دهان فرزند خود کمک بگیرید.

- با فشار دادن روی چانه فرزندتان، دهان او را باز کنید. همچنین می توانید انگشت خود را درون گونه فرزندتان قرار داده و فک پایینی را فشار دهید تا دهانش را باز کند.

- حالا سرنگ را بین دندان ها قرار دهید و دارو را به پشت زبان بچکانید.

- بعد از اینکه سرنگ را به طور کامل تخلیه کردید، دهان فرزندتان را بسته نگه دارید تا دارو را ببلعد و آن را به بیرون تف نکند. اگر در این مرحله فرزند خود را در حالت قائم قرار دهید، جاذبه می تواند به بلع بهتر دارو کمک کند. دقت داشته باشید که در صورت خم شدن سر به سمت عقب، عمل بلع رخ نخواهد داد.

- احتمالا کوچولوی شما با انجام این روش گریه و ناراحتی می کند، در مواجهه با چنین احساساتی، خونسردی خود را حفظ کرده و با در آغوش گرفتن و آرام کردن فرزندتان به او بگویید که: "متاسفم که مجبور شدیم تو را نگه داریم و این کار را انجام دهیم. اگر دفعه بعدی کمک و همکاری کنی، دیگر مجبور به تکرار این کار نخواهیم شد."

- فراموش نکنید که حتما فرزند خود را در آغوش بگیرید تا آرام شود. همچنین برای ایجاد احساس مثبت و جلب همکاری او، دادن جوایز مورد علاقه اش را مدنظر داشته باشید.

داروهای مایع: چگونه دوز دارو را اندازه گیری کنیم؟

از سرنگ تعیین دوز خوراکی همراه دارو استفاده کنید. با استفاده از این ابزار، می توانید دوز دارو را به دقیق ترین شکل اندازه گیری کنید.

  • اگر سرنگ پزشکی ندارید، آن را از داروخانه تهیه کنید.
  •  تعیین دوز با سرنگ بسیار دقیق تر از اندازه گیری با یک فنجان و یا یک قاشق چای خوری است.
  •  قاشق های خانگی از نظر حجمی متفاوت هستند، بنابراین ابزار خوبی برای اندازه گیری دوز دارو نیستند.
  •  باید بدانید که استفاده از قاشق های خانگی، خطر اشتباه در اندازه گیری دوز دارو را بالا برده و سالانه هزاران مورد مسمومیت ایجاد می کند. پس به صورت جدی از انجام این کار صرفنظر کنید.

در صورت امتناع از فرزندتان مصرف دارو، چه موقع با پزشک تماس بگیرید

در صورت بروز این موارد هنگام دارو دادن به کودک، در اسرع وقت با دکتر تماس بگیرید و یا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:

  • فرزندتان از مصرف داروی تجویز شده خودداری می کند. استفاده از روش های گفته شده و سایر تکنیک های دارو دادن نیز کمکی نکرده است.
  • فرزند شما بسیار بیمار به نظر می رسد و شرایط مساعدی ندارد.
  • فکر می کنید که مشکل فوری است و فرزند شما باید مجددا توسط متخصص اطفال ویزیت شود.

مواردی که در صورت بروزشان، می توانید کمی صبر کرده و طی 24 ساعت با پزشک تماس بگیرید:

- فکر می کنید فرزندتان باید توسط متخصص اطفال ویزیت شود، اما مشکل فوری نیست. مواردی که در صورت بروزشان، می توانید صبر کرده و در ساعات حضور پزشک در مطب با او تماس بگیرید.

- فرزندتان از مصرف داروهای بدون نسخه که مصرفشان توسط پزشک توصیه شده (داروهایی که چندان ضرورت ندارند) خودداری می کند و استفاده از روش های گفته شده و سایر تکنیک های دارو دادن نیز کمکی به حل این مشکل نکرده است.

- در مواردی که سوال و یا نگرانی های دیگری دارید.فراموش نکنید که اگر بیماری و یا آسیب دیدگی فرزند شما تهدید کننده زندگی است، با شماره اورژانس تماس بگیرید.

دارو دادن به کودک، تکنیک هایی برای دادن قرص یا کپسول

1. آنچه که در مورد دادن قرص یا کپسول به بچه ها، باید بدانید:

- بسیاری از بچه ها در بلعیدن قرص یا کپسول مشکل دارند.

- خوشبختانه اکثر داروهای مخصوص کودکان به شکل مایع هستند تا خوردن آن ها برای بچه ها راحت تر باشد.

اگر فرزندتان در بلعیدن قرص و یا کپسول، موفق نیست، حتما با متخصص اطفال فرزند خود تماس بگیرید تا در مورد احتمال وجود فرم مایع یا جویدنی دارو از او سوال کنید.

2. نکاتی برای کمک به بلعیدن قرص و یا کپسول:

برای دادن قرص و کپسول به فرزند کوچکتان، از مایعات غلیظ تری نسبت به آب استفاده کنید. آب میوه یا اسموتی گزینه خوبی برای این کار است. برخلاف تصورتان، بلعیدن قرص ها با آب برای بچه ها همیشه دشوارتر است. قرص یا کپسول را در عقب و بر روی زبان فرزندتان قرار دهید. سپس، از او بخواهید که دهان خود را با مایعات پر کند. از فرزند خود بخواهید که به یک باره جرعه های با حجم زیادی را قورت دهد تا قرص نیز بلعیده شود. قرص باید از دهان ناپدید شود.

- برای دارو دادن به کودک، سر را در حالت خنثی و یا کمی خم به جلو نگه دارید. اگر سر به سمت عقب خم شود، بلعیدن قرص و یا کپسول دشوارتر است.

- نوشیدن سریع مایعات مدنظر از طریق نی نیز می تواند به بلع هرچه بهتر این فرم از داروها کمک کند.

3. قرص های خط دار با قابلیت خرد و تقسیم کردن:

- یک روش برای بلع راحت تر، تقسیم قرص به دو نیم و یا یک چهارم است.

- روش دیگر تبدیل قرص به پودر است. قرص را بین دو قاشق خرد کنید. خرد کردن قرص با خیساندن آن با چند قطره آب آسان تر می شود. بگذارید تا برای 5 دقیقه نرم شود.

- شما می توانید قرص پودر و له شده را با شربت پنکیک، شربت شکلات و یا حتی ماست مخلوط کنید. همچنین می توانید از هر نوع غذای شیرینی که نیازی به جویدن ندارد، برای خوش طعم کردن دارو استفاده کنید.

- هنگام دارو دادن به کودکان، حتما به این نکته توجه داشته باشید که اگرچه این کار را می توانید با اکثر قرص ها انجام دهید. اما با این حال، هرگز نباید این کار را با قرص های آهسته رهش و یا روکش دار انجام ندهید. اگر مطمئن نیستید که کدام یک از قرص ها را می توانید تقسیم و یا پودر کنید، پیش از انجام این کار با متخصص اطفال فرزند خود مشورت کنید.

4. دارو دادن به کودک، کپسول ها:

بلعیدن کپسول ها یکی از سخت ترین کارها برای بچه ها است. خوشبختانه کپسول های آهسته رهش را می توان تخلیه کرد. فقط مطمئن شوید که فرزندتان محتویات آن را بدون جویدن می بلعد.

- این کپسول ها اغلب حاوی داروهایی با طعم تلخ هستند. بنابراین، محتویات آن ها باید با یک غذای شیرین مخلوط شود. پوره سیب و یا ماست ممکن است در پوشاندن مزه تلخ آن ها موثر باشد.

5. پیشگیری از طریق تمرین کردن:

- اگر کودک شما بیش از 8 سال سن دارد و قادر به بلعیدن قرص نیست، باید برای موفقیت در این کار تمرین کند. این مهارت را هنگامی که بیمار و یا بهانه جو و بدقلق نیست، تمرین کنید. البته این مساله جای نگرانی ندارد، چون بعضی از کودکان تا 10 سالگی نمی توانند قرص ها را ببلعند.

- برای تمرین کردن مهارت بلعیدن قرص و کپسول، با تکه های کوچک آب نبات یا یخ شروع کنید و به مرور به سمت دادن خوراکی های مشابه به قرص مثل اسمارتیز بروید. سعی کنید از موادی استفاده کنید که در صورت گیر افتادن در گلو به سرعت ذوب می شوند. در صورت لزوم ابتدا آن ها را با کره بپوشانید تا عمل بلع راحت تر شده و احتمال گیر کردن آن ها به حداقل برسد.

- وقتی که فرزند دلبند شما بر بلعیدن گلوله های آب نبات تسلط کافی یافت، به طور معمول می توان خوردن قرص ها را نیز مدیریت كرد.

6. در چه مواردی با پزشک فرزند خود تماس بگیرید:

فرزند شما پس از امتحان کردن تمامی این روش ها درمورد دارو دادن به کودک، باز هم نمی تواند دارو را مصرف کند.

- فکر می کنید فرزندتان باید ویزیت و کنترل شود.

- حال فرزند شما بدتر می شود.

- به یاد داشته باشید که اگر کودک شما هر یک از علائم هشداردهنده و یا نگران کننده و غیرمعمولی را داشت، حتما با متخصص اطفال او تماس بگیرید.

- در نهایت باید متذکر شویم که این اطلاعات بهداشتی فقط برای اهداف آموزشی گردآوری شده است و شما به عنوان خواننده می بایست مسئولیت کامل نحوه استفاده از آن را بر عهده بگیرید.

مطالعه بیشتر:

نحوه استفاده داروهای سرماخوردگی در کودکان

با استفراغ کودک بعد از خوردن دارو چه باید بکنیم؟

آموزش روش صحیح دارو دادن به نوزاد + نکات کلیدی

مشکلات خوردن قرص در کودکان را چگونه آسان تر کنیم؟

?پرسش و پاسخ های دارو دادن به کودک

آیا مجبور کردن بچه به خوردن دارو کار درستی است؟

- اگر فرزندتان برای نخوردن دارو تلاش می کند و در حال مقابله با شما است، هرگز او را وادار به انجام این کار نکنید. وادار كردن بچه ها به مصرف هر نوع دارويی، در شرایطی که در حال تقلا هستند، خطر وقوع استفراغ و يا حتی خفگي را بالا می برد. اگر فرزندتان برای نخوردن دارو تقلا و تلاش می کند، بهتر است از یک تکنیک جدید و بهتر برای دادن دارو به او استفاده کنید.

هرکاری می کنم بچم داروهاشو نمی خوره چیکار کنم؟

در صورت امتناع فرزندتان از خوردن دارو، مساله را به پزشکش اطلاع داده و با او مشورت کنید. بعضی اوقات پزشکان می توانند یک آنتی بیوتیک با مزه بد را با یک داروی خوش طعم جایگزین کنند. گزینه دیگری که در چنین شرایطی در دست است، این است یک آنتی بیوتیک را به جای چند نوبت، در یک نوبت و با دوزی مشخص تجویز نمایند.

چگونه به کودکان شربت بدهیم؟

برای دادن دارو، سرنگ و یا قطره چکان را پر کرده و آن را پشت دندان ها و یا لثه فرزند خود قرار دهید. به علاوه می توانید شانس خود را برای همکاری فرزندتان امتحان کنید. بعضی از بچه های کوچک، ممکن است هنگامی که اجازه دهید سرنگ را در دست بگیرند، با شما برای خوردن دارو همکاری کنند. در این صورت می توانید از آن ها بخواهید که سرنگ را در دهان خود بگذارند. سپس تنها کاری که باید انجام دهید فشار دادن پیستون است. به همین راحتی!

آیا ریختن دارو در ته حلق کودک برای جلوگیری از بیرون ریختن دارو اشکالی دارد؟

بله. درمورد نحوه دارو دادن به کودکان، فراموش نکنید که هرگز داروها را به پشت گلو نریزید. دلیل این امر این است که با این کار دارو ممکن است وارد لوله تنفسی (نای) فرزندتان شده و خدای نکرده منجر به خفگی او شود.

منبع: seattlechildrens