The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مراحل رشد اعضای جنین تا تولد نوزاد

رشد اعضای بدن فرزندتان شگفت‌ انگیز است.مراحل مختلف بارداری نیز یکی پس از دیگری باعث رشد و شکل‌ گیری جنین شما می‌ شوند.

 

شکل‌ گیری جنین در رحم مثل ساختن یک آپارتمان در نه ماه است. همان طورکه با روی هم گذاشتن هر آجری به سمت تکمیل ساختمان گام بر می‌ داریم، کیسه‌ های سیمان، ماسه، آهن، عایق، سیم‌ کشی، شیشه، تجهیزات گرمایش و تهویه، کابل‌ها، شبکه کامپیوتری، همگی در زمانی خاص مورد نیاز هستند.

در واقع این‌ها مراحل اولیه کار است و اگر به خوبی بنیان سازه صورت نگیرد یا اگر مرحله‌ ای اجرا نشود، به ساخت آپارتمانی آسیب‌ پذیر منجر می‌ شود. با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، آفرینش زندگی و تولد نوزادان سالم، واقعا خارق‌العاده بنظر می‌رسد.

برای اکثر بانوان، دومین ماه بارداری، زمانی‌ است که بارداریشان کاملا تائید می‌شود. در دومین ماه بارداری با اینکه بنظر می‌رسد اتفاق خاصی در حال وقوع نمی‌باشد، اما در حقیقت این دوران حیاتی‌ترین زمان برای رشد جنین است.

به همین دلیل این دوران را ژنتیک اعضا نام‌ گذاری کرده اند، یعنی زمانی‌ که تمامی اعضای فرزندتان در حال شکل‌ گیری است. در انسان‌ ها این دوره تقریبا از آخر هفته 2 تا هفته 8 بارداری (از روز 13 تا 60) ادامه دارد. در طی این زمان جنین در حال رشد و تغییر است و در برابر خطرات محیطی و مواد سمی شدیدا آسیب‌ پذیر است.

با وجود تمامی دانش ما درباره رشد جنین، هیچ‌ متخصصی نمی‌ تواند توضیح دهد که چگونه هر سلول در جنین به وظیفه خود آگاه است و اینکه هر سلول چه قسمتی از بدن را تشکیل دهد.

در ماه دوم جنین خود را به داخل جمع کرده و رشد طولی خواهد داشت و به‌جای آن‌که شبیه توپ بنظر رسد، بیشتر شبیه لوله است.

 

سلول‌ها در سه لایه مشخص روی‌ یکدیگر چیده شده‌اند و از هر لایه، عضوی متفاوت رشد و نمو خواهد کرد.

  • لایه بیرونی قسمت‌هایی مثل مغز، اعصاب، پوست، ناخن‌ها، مو و مینای دندان را تشکیل می‌دهد.
  • لایه میانی استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، رگ‌های خونی، خون، قلب، قسمت‌های مختلف ریه‌ها، کلیه‌ها و بعضی از اعضای تولید مثل را می‌سازد.
  • لایه داخلی کبد، روده‌ها، مجاری ادرار و قسمت‌های دیگر ریه‌ها را شکل می‌دهد.

 

طی شش هفته اول سلول‌هایی که کبد، پانکراس، شکم و ریه‌ها را تشکیل می‌دهند، جایگاه خود را پیدا می‌کنند. در حدود هفته پنجم یا ششم بارداری، دو قسمت جداگانه‌ قلب رشد می‌ کنند و سپس جرقه‌ ای این عضو کوچک را به تحرک وا می‌ دارد و شروع به ضربان می‌ کند.

آن‌ چه این مراحل را ترسناک می‌ کند، این است که قبل از این که مراحل رشد قابل مشاهده باشند، ساختار مذکور کاملا رشد خواهد کرد.

در 54 روز اول، مغز هنوز مجموعه‌ای از سلول‌هایی است که توانایی شناسایی را ندارد، اما در جمجمه‌ای تازه شکل‌یافته جای گرفته است. قلب در حدود 20 درصد از آن‌ خونی که قلب بزرگ‌سالان می‌تواند پمپ کند را پمپ‌ می‌کند.

شکم در حال شکل‌گیری است، اما تا بعد از زایمان نیازی به هضم غذا ندارد. بند ناف روده‌های در حال رشد را در خود جای می‌دهد. لوله‌های غذایی از دستگاه تنفسی جدا شده و سرانجام دهان را به شکم مرتبط خواهد کرد. کلیه‌ها می‌توانند ضایعات بدنی را از طریق خون دفع کنند. تا زمان زایمان کبد سلول‌های خونی سفید و قرمز را پمپ می‌کند و بعد از زایمان وظیفه واقعی آن که پردازش پروتئین و چربی است شروع می‌شود.

انتهای ماه دوم جنین کاملا شکل انسانی به خود می‌ گیرد و زمانی که اکثر ناهنجاری مادرزادی رخ‌ می‌ دهد، پایان می پذیرد.

در این زمان جنین کاملا به عنوان یک انسان، قابل شناسایی است. گرچه جنین کاملا شکل گرفته، ولی او فقط به اندازه پوست دو بادام زمینی است.

منبع: foxnews