The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

برای یبوست نوزاد چه باید کرد؟

چند روز است که شکم نوزادتان اصلا کار نکرده است. این مساله شما را نگران کرده و نمی دانید با این مشکل چه کنید. آیا باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد و یا فقط تغییر در نوع رژیم غذایی نوزاد در رفع این عارضه کافی است!

در ادامه توضیحات و توصیه های دکتر پاتریک تونیان، استاد و پزشک متخصص اطفال در بخش گوارش و تغذیه بیمارستان آرماند تروسو پاریس و مولف کتاب تغذیه کودکان 0 تا 3 ساله چاپ انتشارات ماسون را در این خصوص می خوانید.

 

تشخیص یبوست در نوزادان

عادات طبیعی دفع نوزادان با یکدیگر متفاوت است. الگوی طبیعی دفع در نوزادان زیر 6 ماه یک بار در روز است که پس از آن به سه بار در هفته کاهش می یابد. برخی از نوزادان روزی 2 بار دفع دارند در حالیکه در عده ای دیگر از نوزادان عمل دفع در فواصل دو روز یکبار انجام می شود؛ بدون آنکه این امر نشانه ای از ابتلا به یبوست باشد. نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند معمولاً در طول هفته های اول تولد یک بار به ازای هر نوبت مصرف شیر یا به عبارت دیگر 6 تا 8 بار اجابت مزاج در روز دارند.

علائم یبوست: یبوست در نوزادان معمولاً با علائمی نظیر گریه در هنگام دفع، مدفوع سخت، درد شکم، نفخ، وجود زخم های قرمز در اطراف مقعد ( فیشر یا شقاق مقعد) همراه است.

 

توصیه های غذایی برای مقابله با یبوست نوزاد

در صورت شیردهی پستانی چنانچه نوزاد بی قراری نکرده و اشتهای خوبی دارد در وهله اول نیازی به استفاده از درمان های دارویی نیست. شما می توانید با نوشیدن آب و مایعات فراوان و مصرف میوه ها و سبزیجات بیشتر رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

در صورت تغذیه نوزاد با شیر خشک احتمالاً پزشک متخصص و یا دکتر داروساز به شما توصیه خواهند کرد که نوع شیر خشک مصرفی نوزاد را تغییر دهید. این تغییر می تواند در رفع یبوست نوزاد موثر واقع شود. دقت کنید که در هنگام تهیه شیر خشک نسبت دقیق ترکیب ها را رعایت کنید.

میزان فیبر مصرفی در رژیم غذایی نوزاد را افزایش دهید. اگر نوزاد تغذیه با غذاهای جامد را آغاز کرده است از این فرصت استفاده کرده و میوه ها و سبزیجات بیشتری را در برنامه غذایی روزانه او بگنجانید.

 

درمان یبوست نوزادان چیست؟

اگر علی رغم تغییر در رژیم غذایی در مدت یکی دو روز هیچ گونه علائم بهبودی در وضعیت نوزاد حاصل نشد پزشک اقدامات دارویی را اغاز خواهد کرد:

شیاف گلیسیرین: استفاده از شیاف گلیسیرین ممکن در برخی موارد آسیب زا بوده و منتهی به نتایج معکوس شود. بنابراین در صورت موثر واقع نشدن تنقیه با گلیسیرین تجویز خواهد شد.

ملین ها: استفاده از داروهای ملین خوراکی با تحریک حرکات روده موجب رفع یبوست و راحتی عمل دفع در نوزادان می شود.

 

آیا باورهای زیر درباره درمان یبوست نوزاد حقیقت دارند!

دادن آب فراوان به نوزاد: خیر! درست است که کم آبی بدن اغلب با بروز مشکل یبوست همراه است ولی برعکس دادن آب فراوان به نوزاد روش موثری در رفع این عارضه نیست. در واقع زیاده روی در این کار با بهم زدن تعادل مایعات بدن سلامت نوزاد را به خطر خواهد انداخت.

استفاده از آب معدنی: احتیاط کنید. مصرف زیاد آب معدنی به دلیل غنی بودن آن از املاح معدنی نظیر کلیسم و منیزیوم با آسیب به کلیه های تکامل نیافته نوزاد همراه است. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به این کار حتماً با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

استفاده از درمان های خانگی: به هیچ وجه! از تحریک مقعد نوزاد با وسایلی از قبیل نوک دماسنج چرب شده و یا انگشت خودداری کنید. علاوه بر آن مقعد ارگان بسیار تنبلی است و هر چه بیشتر تحریک شود قدرت رانشی آن کاهش بیشتری می یابد. 

 

 

منبع: نی نی پلاس