The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

التهاب ملتحمه چشم چیست و چه نشانه ها و درمانی دارد؟

التهاب ملتحمه چشم یا کنژنکتیویت (Conjunctivitis)، اصطلاحی است که برای توصیف ورم ملتحمه چشم از آن استفاده می شود. سفیدی چشم با پرده نازکی به نام "ملتحمه" پوشیده شده است که برای پوشاندن و نرم کردن سطح چشم ترشحات مخاطی تولید می کند.

کودکان معمولاً به عفونت ملتحمه ویروسی چشم مبتلا می شود که شایع‌ترین شکل التهاب ملتحمه چشم در کودکان است. البته کودکان نیز ممکن است به التهاب ملتحمه باکتریایی مبتلا شود، یعنی التهاب ملتحمه از چیزی که به چشم‌ها وارد شده است یا التهاب ملتحمه آلرژیک.

التهاب ملتحمه چشم در کودکان چیست؟

 اگر چشم فرزندتان سرخ، متورم و خارش‌دارد به احتمال زیاد به التهاب ملتحمه مبتلا شده است. اگر چشم چرک داشته باشد و لایه‌ی چسبنده‌ای را تشکیل دهد، چشم‌های بچه را می‌چسباند، خصوصاً هنگام بیداری. بنابراین، به احتمال زیاد عفونی شده است.   

 علت بروز التهاب ملتحمه چشم در کودکان چیست؟

 عفونت، ناراحتی و آلرژی سه علت اصلی التهاب ملتحمه چشم در کودکان هستند.

پرهیز از عفونت مشکل است و امکان دارد هنگامیکه کوچولوی شما سرما بخورد، گرفتار التهاب ملتحمه ویروسی شود. بنابراین با دور از دسترس نگه داشتن مواد شیمیایی مثل شوینده ها و اسپری ها و آموزش این نکته که "نباید هر چیزی را به چشمش بزند"، حقیقتاً می‌توانید از التهاب ملتحمه چشم پیشگیری کنید.

تا جایی که به التهاب ملتحمه آلرژیک مربوط می‌شود، باید بدانید که فرزندتان به چه چیزی حساسیت دارد؟ آیا به گربه یا گرد و غبار در خانه یا بسترش حساس است؟ بچه‌های مبتلا به تب یونجه که دائما چشم سرخ و می مالند، خصوصاً وقتی آبریزش از بینی دارند، احتمالاً به التهاب ملتحمه آلرژیک گرفتارند. اغلب وقتی ورم غشای مخاط بینی کودک با ضدآلرژی درمان شود، التهاب ملتحمه نیز از بین می‌رود.

روش های درمان التهاب ملتحمه چشم در کودکان

وقتی التهاب ملتحمه چشم تشخیص داده شد، می‌توان آن را به شکل مناسب درمان کرد. التهاب ملتحمه ویروسی عموماً به خودی‌خود از میان می‌رود و با قطره‌ی نمکین و با پاک کردن چشم با آب جوشیده و خنک شده روی تکه‌ای پنبه از گوشه‌ی داخلی به خارج سه مرتبه در روز می‌توان آن را درمان کرد. اما التهاب ملتحمه باکتریایی به مراقبت‌های بیشتری نیاز دارد.

 مطالعه بیشتر:

بیماری های شایع چشم نوزاد و روش های مراقبت از چشم نوزاد

عفونت چشم نوزادان و علائم عفونت چشم در نوزادان چیست؟

 

 بیماری گریوز در نوزادان چیست و چگونه درمان می شود؟