The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نکات مراقبتی برای بارداری در فصل پاییز

همراه با سرد شدن هوا و تغییر فصل و کاهش رطوبت هوا برخی بیماری‌ها از سرما خوردگی های ساده تا آنفولانزا و حتی بیماری‌های ریوی در جامعه شیوع پیدا می‌‌کنند. در این فصل در و پنجره‌ها و هواکش‌های ساختمان بسته می‌شوند و انتقال بیماری‌های ریوی در خانه، اداره‌ها و محل‌های سربسته بدلیل نزدیک شدن تماس بین افراد افزایش می‌یابد.

بخصوص بانوانی که شاغل هستند و در مشاغلی مثل بانک‌ها، مدارس ( بدلیل انتقال ویروس از دانش آموزان) و ادارات با تعداد مراجعین زیادی سروکار دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های ویروسی این فصل قرار دارند. بنابراین لازم است که در موارد غیر ضروری به محل‌های شلوغ و سر‌بسته ( سالن اجتماعات، نمایش‌ها، تالارها) نروید. اگر به سرما خودگی ساده مبتلا شوید‌ مثل تمام افراد دیگر استراحت و خوردن مایعات گرم بهترین درمان است، ولی اگر با این درمان‌ها بهبودی بدست نیامد به پزشک مراجعه کنید. گلودرد، سرفه، سردرد، تهوع، تب و لرز از مواردی هستند که نیاز به ویزیت پزشک دارد. ولی در مورد آنفولانزا مسئله فرق می‌کند، آنفولانزا یک بیماری ویروسی است که متاسفانه در بارداری عوارضی برای مادر و جنین ایجاد می‌کند. آنفولانزای نوع A ممکن است شدید باشد و گاهی در فصل سرد همه گیر می‌شود. این ویروس براحتی از طریق هوا و مواد آلوده منتقل می‌شود. برخی آمارها نشان می‌دهد که مواجهه جنین با آنفولانزای نوع A در اواسط بارداری خطر بیماری اسکیزوفرنی را در کودک افزایش می‌دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و کالج متخصصان زنان و مامائی آمریکا توصیه کرده‌اند که به تمام زنانی که در جریان فصل آنفولانزا (اویل مهر تا اواخر اردیبهشت) حامله هستند ( بجز سه ماه اول بارداری) واکسن ضعیف شده آنفولانزا تزریق شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که واکسن ضعیف شده آنفولانزا در بارداری خطری ایجاد نمی‌کند. البته ابتلا به آنفولانزا می تواند موجب بروز بیماری های شدید ریوی مثل عفونت ریه شود که در دوران بارداری برای مادر و جنین خطرناک است. عفونت ریوی ( پنومونی ) در بارداری نیاز به درمان سریع و بستری شدن در بیمارستان دارد. در فصل پاییز میوه‌هایی که آنتی اکسیدان و ویتامین C فراوانی دارند ( مثل انار، هلو، پرتقال، نارنگی و ... ) به‌راحتی پیدا می‌شوند و مصرف این میوه‌های پر فیبر و سرشار از ویتامین هم موجب رفع یبوست شده و هم باعث افزایش ایمنی بدن در مقابل بیماری های ویروسی می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود همواره میوه‌های تازه و آبدار مصرف کنید.

توجه: مصرف مایعات فراوان، بخصوص آب را هرگز فراموش نکنید، نوشیدن روزانه 12-8  لیوان آب توصیه می شود.

با شروع فصل پاییز رطوبت هوا کاهش می‌یابد و پوست دست و صورت خشک می‌شود، گاهی نیز لازم است پوست خود را با کرم‌هائی که پوست را مرطوبت می‌رسانند نرم و مرطوب نگهدارید.

همزمان با شروع فصل سرما کمتر عرق می‌کنید، بنابراین می‌توانید از گن های بارداری و حمایت کننده‌های لگن و شکم استفاده کنید، تا خاطره بهتری از بارداری خود داشته باشید. با شروع سرما و بسته شدن درها و پنجره‌ها در مکان‌هایی که سیگار می‌کشند احتمال آسیب به جنین و مادر از طریق دود سیگار وجود دارد، بنابراین بهتر است از دود سیگار دوری کنید، چرا که قرار گرفتن در معرض سیگار موجب افزایش احتمال عفونت های ویروسی فصلی، سقط جنین و حتی کاهش رشد جنین می‌شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- 13 درمان خانگی موثر برای سرماخوردگی در دوران بارداری

2- مراقبت های بارداری در برابر بیماری ها

3- آمادگی ها و مراقبت های دوران بارداری

4- مراقبت های قبل از بارداری برای داشتن بارداری سالم