The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

زندگی ناسالم قدرت باروری و احتمال بارداری را کم می کند

حتما این موضوع را شنیده‌اید که دود کردن سیگار در طول دوران بارداری بر رشد جنین اثر منفی می‌گذارد، اما آیا می‌دانستید کشیدن سیگار، در طول دورانی که برای بچه‌دار شدن اقدام می‌کنید نیز می‌تواند بر احتمال باروری شما اثر بگذارد؟!

ارتباط مستقیمی بین قدرت باروری و تغذیه وجود دارد

تحقیقات بسیاری تاکنون نشان داده است که ارتباط مستقیمی بین قدرت باروری و تغذیه وجود دارد. عدم مصرف مواد غذایی چرب و مصرف بیشتر مواد معدنی، ویتامین‌ها و ریز مغذی‌ها قدرت باروری را در مرد و زن افزایش می‌دهد. در حقیقت وقتی فردی تغذیه صحیح، متعادل و متناسب دارد، وضعیت جسمی‌اش بهتر می‌شود، وزنش کنترل شده است و هضم و جذب بهتری دارد. تمام این مسائل بر ارگان‌های داخلی و سلامت آنها تاثیر گذاشته و سبب ترشح منظم هورمون‌های دخیل در باروری می‌شود.

استرس شدت شانس باروری را کاهش می‌دهد

استرس و مشغولیت‌های ذهنی از جمله مسائلی است که بر باروری تاثیر منفی می‌گذارند. اگر قرار است برای فرزنددار شدن برنامه‌ریزی کنید، ذهن تان را از انواع درگیری‌ها خلاص کنید. استرس‌های شغلی، اقتصادی یا اجتماعی ممکن است مانع از بارداری یا باعث سقط‌های مکرر شوند. در ضمن استرس بر روابط جنسی نیز تاثیرگذار است به گفته دکتر لورانس لوی‌دوتل، فوق تخصص غدد و متخصص زنان که سالها بر دلایل ناباروری تحقیق کرده است:" استرس و خستگی‌های روحی به شدت شانس باروری را کاهش می‌دهند. در حالی که انتخاب زندگی آرام و بی‌دغدغه و لذت بردن از داشته‌ها می‌تواند سبب شکوفایی زندگی زوجین و بچه‌دار شدن سریع آنها شود."

مصرف کافئین در خانم‌ها سبب اختلال در تخمک گذاری شود

بررسی‌ها نشان داده کافئین به طور کل برای سلامت خوب است، اما مصرف بالای آن می‌تواند در خانم‌ها سبب اختلال در تخمک گذاری شود. توصیه می‌شود خانم‌ها در طول دورانی که برای بارداری اقدام می‌کنند میزان مصرف قهوه خود را به حداکثر 2 فنجان در روز کاهش دهند. می‌گوییم قهوه زیرا تحقیقاتی که اخیرا در آمریکا انجام و نتایج آن در "دیلی‌میل" به چاپ رسیده نشان داده است که کافئین چای نه تنها سبب اختلال در باروری نمی‌شود، بلکه شانس باروری در خانم‌هایی که دو فنجان چای در روز می‌نوشند را تا 27 درصد بیش از سایرین افزایش میدهد.

کشیدن سیگار سبب کاهش تولید و کیفیت استروژن آن می‌شود

حتما این موضوع را شنیده‌اید که کشیدن سیگار در طول دوران بارداری بر رشد جنین اثر منفی می‌گذارد، اما آیا می‌دانستید کشیدن سیگار، در طول دورانی که برای بچه‌دار شدن اقدام می‌کنید نیز می‌تواند بر احتمال باروری شما اثر بگذارد؟! سیگار در روند ترشح استروژن که هورمون دخیل در تخمک گذاری است تاثیر گذاشته و سبب کاهش تولید و کاهش کیفیت آن می‌شود و درنتیجه از لانه گذاری رویان پیشگیری می‌کند. به طور کل احتمال باردار شدن زنانی که سیگار می‌کشند در هر دوره ماهانه پایین می‌آید. به این موضوع باید احتمال بارداری خارج رحمی و سقط جنین را نیز اضافه کرد که معمولاً در زنان سیگاری دو برابر دیگر زنان است. توصیه می‌شود زنانی که برای بچه‌دار شدن اقدام می کنند یا سیگارشان را به طور کل ترک کنند یا حداقل میزان مصرف را تا حد زیادی کاهش دهند. حتی بهتر است مردانی که سیگار می‌کشند نیز در طول دورانی که برای بچه‌دار شدن اقدام می کنند سیگار را کنار بگذارند. زیرا دخانیات بر میزان، تحرک و کیفیت اسپرماتوزوئیدها تاثیر منفی می‌گذارد.

منبع: مترجم:سمیه مقصود علی