The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

امکان بارداری با وجود فیبروم وجود دارد و آیا عوارضی دارد؟

فیبروم ها توده های خوش خیمی هستند که در درون و یا اطراف رحم بانوان رشد کرده و ممکن است سال ها بدون علامت باقی بمانند و زمانی که برای سونوگرافی های چکاپ قبل از بارداری به متخصص مراجعه می کنید، متوجه وجود آنها شده و با تعجب سوال کنید که آیا امکان بارداری با وجود فیبروم هست؟ برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه با ما همراه باشید.

فیبروم چیست؟

آیا پزشک تان به شما گفته که فیبروم دارید؟ آیا در مورد احتمال بارداری با وجود فیبروم و نیز عوارض آن برای جنین یا خودتان نگران هستید؟ پاسخ به این سوالات متداول را در ادامه بخوانید:

غده فیبروئید که همچنین به نام لیومیوم یا میوم نیز نامیده می‌شود، یک توده از عضلات فشرده و بافت فیبری است که بر روی دیواره رحم رشد می‌کند. این توده می‌تواند به اندازه یک نخود یا به بزرگی یک پرتقال باشد. ایجاد غده‌های فیبروئیدی در ۵۰ تا ۸۰ درصد بانوان اتفاق می‌افتد و گاها سالها بدون علامت رشد می کند.

علائم فیبروم چیست؟

 این عارضه نیز در برخی افراد با نشانه هایی همراه خواهد بود. علائم فیبروم به شرح زیر هستند:

  • خونریزی شدید واژینال
  • درد شکمی
  • فشار به لگن
  • تکرر ادرار
  • یبوست

همیشه درد شکم و خونریزی واژینال غیرمعمول همانند لکه های بینی های گاه و بی گاه در بین فواصل خون ریزی های خود را به پزشک خود اطلاع دهید اما به یاد داشته باشید که حتی با وجود تمامی این نشانه ها بازهم امکان بارداری با وجود فیبروم هست.

آیا امکان بارداری با وجود فیبروم وجود دارد؟

بسیاری از خانم‌هایی که فیبروم دارند می‌توانند به طور طبیعی باردار شوند و هیچ نیازی به درمان فیبروم نیست.با این حال‌، در برخی موارد‌، فیبروم‌ها می‌توانند روی باروری تأثیر منفی بگذارند. به عنوان مثال‌: فیبروم‌های ‌زیر مخاطی‌، که داخل رحم رشد‌ می‌کنند خطر ناباروری یا سقط را افزایش می‌دهند.

گرچه فیبروم ممکن است برای برخی از زنان ناباروری ایجاد کند اما جزء دلایل رایج ناباروری نیست. اگر در باردار شدن یا حفظ حاملگی مشکل دارید‌، پزشک قبل از نسبت دادن موضوع به فیبروم‌ها ممکن است نکات دیگری را بررسی کند.

با این وجود اگر فیبروم دارید و‌ می‌خواهید باردار شوید بهتر است با‌ پزشک در مورد اندازه یا موقعیت فیبروم صحبت کنید. از پزشک‌‌تان ‌بپرسید آیا فیبرومی که دارید‌ می‌تواند بر بارداری یا توانایی باروری شما تاثیر منفی بگذارد یا خیر. همچنین در مورد‌ میزان افزایش احتمال بارداری به دنبال درمان فیبروم نیز سئوال کنید.

آیا این بیماری می‌تواند عوارضی ایجاد کند؟

فیبروئید معمولاً قبل از بارداری ایجاد می‌شود، اگرچه بسیاری از بانوان از وجود آن آگاه نیستند تا زمانی که یک سونوگرافی انجام دهند و یا در هنگام معاینه لگن پزشک به وجود فیبروئید پی ببرد. اگر پیش از بارداری می‌دانستید که فیبروئید دارید، از پزشک خود بپرسید که آیا اندازه یا موقعیت آن می‌تواند باعث مشکلاتی در خلال دوران بارداری شود و علائم خطر کدام است.

اکثر بانوان که یک یا چند مورد از این توده های غیر سرطانی دارند، هیچ گونه عوارضی در بارداری‌شان به وجود نمی‌آید. با این حال ۱۰ تا ۳۰ درصد از مادران باردار مبتلا به فیبروئید به عوارض آ« مبتلا می‌شوند، شایع‌ترین عوارض فیبروم در بارداری درد شکم است که گاهی اوقات ممکن است با خونریزی واژینال همراه باشد. جنین به ندرت تحت تاثیر قرار می‌گیرد مگر اینکه خونریزی قابل توجه باشد. حتی اگر شما نشانه‌هایی را تجربه نکنید به احتمال زیاد بر جنین تاثیر نمی‌گذارد. اما اگر فیبروئید دارید، خطر سقط جنین و زایمان زودرس تا حدودی افزایش می‌یابد. فیبروئیدها گاهی اوقات باعث می‌شوند که جنین هنگام زایمان در موقعیت غیرطبیعی قرار گیرد. آنها همچنین می‌توانند سبب ایجاد اختلال در روند زایمان شوند، یا اگر آنها در داخل یا در نزدیکی دهانه رحم قرار داشته باشند ممکن است محل خروج نوزاد را مسدود کنند. همه این مشکلات می‌توانند احتمال زایمان سزارین را افزایش دهند.

حال که می دانید امکان بارداری با وجود فیبروم هست و این عارضه معمولا مشکلی در روند بارداری ایجاد نمی کند، اما لازم است که که برای جلوگیری از عوارض احتمالی فیبروم در بارداری، حتما شرایط شما تحت نظر متخصص قرار داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

1- 7 نکته در مورد فیبروم رحم در بارداری

2- فیبروم ساب موکوزال یا زیر مخاطی با قرص LD یا راه دیگر درمان میشود؟

3- نشانه ها و علائم فیبروم رحم چیست و با چه روش های قابل درمان است؟

4- فیبروم در پشت جفت خطرناک است و بر حرکت جنین تاثیر دارد؟