The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آمادگی بارداری بعد از سقط چه زمانی ایجاد می شود؟

آمادگی بارداری بعد از سقط به شما کمک خواهد کرد تا مجددا دچار چنین تجربه تلخی نشوید. به همین منظور اگر اخیرا سقط جنین را پشت سر گذاشته اید، به شما توصیه می کنیم که جهت بررسی آمادگی رحم برای بارداری بعد از سقط به پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی وضعیت سلامت بدنی شما خصوصا دستگاه تولید مثلی به شما خواهد گفت که چه زمانی آمادگی برای بارداری بعد از سقط در شما ایجاد خواهد شد.

 

 سقط جنین می تواند از لحاظ عاطفی و جسمانی بسیار سخت و مشقت آور باشد. در حالی که زمان بهبود فیزیکی سقط جنین، دو الی سه هفته می باشد، ولی بهبود مسائل روحی و عاطفی ناشی از آن ممکن است مدتها طول بکشد. سقط جنین به هر دلیلی هم که اتفاق افتاده باشد، طبیعی به نظر می رسد که زمان زیادی صرف بهبودی کامل جسمانی و عاطفی فرد شود.

 واقعیت مهمی را که باید بدانید و به خاطر بسپارید، این است که سقط جنین پایان بارداری دوباره و بچه دار شدن نیست. اکثر بانوان بعد از سقط جنین عمدی و یا غیرعمدی، یک بارداری سالم را تجربه کرده‌اند. اگر بعد از سقط جنین تصمیم به بارداری دوباره گرفته اید، موارد خاصی را باید در ارتباط با آن در نظر داشته باشید.

  بارداری دوباره بعد از سقط جنین

 در اینجا به موارد مختلفی اشاره خواهد شد که به شما کمک می کند، آمادگی خود را برای بارداری دوباره ارزیابی کنید. این موارد همچنین شامل بهترین زمان برای برنامه‌ریزی و اقدام به بارداری، آزمایش های مختلف توصیه شده توسط پزشک و اقدامات لازم و ضروری پیش از شروع بارداری می باشد.

 زمانی که از لحاظ جسمی و عاطفی آمادگی لازم برای بارداری دوباره را داشتید، کاملا عاقلانه به نظر می رسد که یک سری اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه را انجام دهید. با پزشک خود مشورت کنید، تا مشخص شود که آیا آمادگی لازم و واقعی از لحاظ فیزیکی برای شروع بارداری وجود دارد یا خیر؟

 عوامل جسمانی و عاطفی بسیاری وجود دارند که باید در زمان ارزیابی برای آمادگی شروع بارداری پس از سقط جنین در نظر گرفته شوند.

  ارزیابی دفعات سقط جنین

 در حالی که برخی خانم ها، تنها سابقه یک بار سقط جنین دارند، اما برخی دیگر نیز هستند که بیشتر از یک بار این تجربه ناخوشایند را در زندگی خود داشته‌اند. در بعضی موارد سقط جنین حتی می‌تواند قبل از اینکه شخص متوجه بارداری خود شود، اتفاق بیفتد. معمولا سقط جنین قبل از شروع هفته بیستم بارداری اتفاق می افتد. خیلی مهم است که بانوان پس از مشورت با پزشک، سلامتی جسمی و روحی خود را کاملا بازیافته تا از این طریق بتوان از سقط جنین های بعدی جلوگیری کرد.

  انجام آزمایش ها قبل از برنامه ریزی برای بارداری

 بعد از سقط جنین و پس از اینکه از لحاظ روحی و عاطفی، آمادگی لازم جهت بارداری دوباره را به دست آوردید، معمولا پزشک اول از همه وضعیت سلامتی شما را آزمایش می‌کند. آزمایش های مختلفی وجود دارد که وضعیت سلامتی و سایر موارد مرتبط را مشخص می کند. سپس پزشک به کمک این آزمایش ها متوجه می شود که آیا بدن آمادگی کافی برای باردار شدن مجدد پس از سقط جنین را دارد یا خیر؟

 پزشک ممکن است بر اساس سابقه فردی و پزشکی، هر کدام از آزمایش ها زیر را تجویز کند. انجام این آزمایش ها می‌تواند شما را از لحاظ روحی و روانی برای شروع بارداری آماده کند.

 پزشک متخصص زنان ممکن است آزمایش های مختلفی را برای شما تجویز کند از جمله:

1- آزمایش خون:

 معمولا آزمایش خون برای تشخیص وجود مشکلات احتمالی در هورمون ها و سیستم ایمنی بدن تجویز می شود. پزشک ممکن است این آزمایش را بر اساس سابقه های قبلی سقط جنین انجام دهد.

  2- آزمایش کروموزوم:

 کروموزوم ها یکی از عوامل مهم و اساسی سقط جنین های متناوب می باشند. به همین جهت ممکن است جهت تحلیل و آنالیز احتمال وجود ترکیب های کروموزومی اثرگذار بر روی بارداری، از زوجین آزمایش خون گرفته شود.

 3- سونوگرافی:

آزمایش سونوگرافی معمولا برای چک کردن سلامتی دهانه رحم و خود رحم انجام میشود. این آزمایش بر اساس وضعیت و شرایط فردی، ممکن است بصورت واژینال و یا بیرونی انجام شود. پزشک متخصص جهت موافقت برای بارداری مجدد پس از سقط جنین، نیاز دارد تا با انجام آزمایش و سونوگرافی واژینال از سلامت کامل فرد مطمئن شود.

 4- هیستروسکوپی یا معاینه رحم:

 در این آزمایش جهت معاینه و مشاهده داخل رحم، تلسکوپی کوچکی به نام هیستروسکوپ وارد دهانه رحم می شود. سپس پزشک با تزریق سرم نمکی، حفره رحم را بازتر میکند تا به این وسیله بتواند دیواره های رحم و لوله‌های فالوپ را کاملاً معاینه کند. این آزمایش معمولا برای معاینه سلامت لوله های فالوپ و سیستم رحمی انجام میشود. البته این آزمایش معمولا بعد از چندین مرتبه سقط توصیه می شود.

 5- هیستروسالپنگوگرافی یا عکس رنگی از رحم:

 در این روش با استفاده از تزریق نوعی رنگ و اشعه ایکس، حفره رحمی و لوله های فالوپ معاینه می شوند. کاربرد این روش بیشتر در مواردی است که متخصص زنان می‌خواهد به طور خاص قابلیت بارداری را در آینده بررسی کند.

 6- سونوهیستروگرام:

 در این روش مایه ای از طریق واژن و دهانه رحم به داخل رحم تزریق می شود. سپس سلامت سیستم رحمی و لوله های فالوپ از طریق سونوگرافی و توسط پزشک معاینه می شود.

  بهترین زمان برای بارداری پس از سقط جنین

 می توان بلافاصله بعد از سقط جنین دوباره برای بارداری اقدام کرد، به شرطی که عملکردهای رحم به حالت طبیعی خود بازگشته باشند. اگرچه برنامه ریزی و اقدام برای بارداری مجدد، وابستگی بسیاری به توانایی‌های ذهنی و روحی و آماده بودن شخص دارد.

زمان ایده آلی برای بارداری مجدد پس از سقط جنین وجود ندارد، ولی با این حال اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که حداقل پس از گذشت شش ماه از سقط جنین، برای بارداری مجدد اقدام شود. اگر چه مواردی نیز وجود دارد که بانوان قبل از گذشت ۶ ماه از سقط جنین، برای بارداری مجدد اقدام کرده که در نهایت حتی منجر به زایمان نوزاد سالم نیز شده‌ است. ولی در هر حال این امر تا حد زیادی بستگی به تعداد سقط جنین های قبلی و شرایط سلامتی روحی و جسمی مادر دارد.

  موارد مخصوص حاملگی مولار یا پوچ:

 در زمان حاملگی پوچ، جفت سرراهی به جای جنین، یک توده کیستی غیر طبیعی درون رحم رشد می کند و به همین دلیل سقط شدن جنین غیر قابل اجتناب می باشد. می توان پس از گذشت بیش از شش ماه از سقط جنین ناشی از بارداری پوچ، تصمیم به باردار شدن مجدد گرفت. اما در این موارد مراجعه به پزشک جهت دریافت آمادگی بارداری بعد از سقط و پیروی از توصیه های او ضروری است.

  اقدامات مهم جهت آمادگی بارداری بعد از سقط:

 بسیار بسیار مهم است که پس از سقط جنین و زمانی که تصمیم به بارداری مجدد گرفته اید، سبک زندگی و رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید. رعایت این موارد در طولانی مدت فواید بسیاری مانند تولد نوزاد سالم و کاهش مشکلات حین زایمان را در پی خواهد داشت. رعایت رژیم غذایی سالم به صورت کاملاً منظم بیشترین اولویت را در قبل و حین بارداری دارد.

 موارد زیر معمولا در هنگام تصمیم گیری برای آمادگی بارداری بعد از سقط توسط پزشک توصیه می گردد:

 1- مکمل‌های اسید فولیک:

 از جمله نکات مربوط به آمادگی بارداری بعد از سقط مصرف اسید فولیک است. ممکن است نیاز باشد چند ماه قبل از اقدام برای بارداری از مکمل‌های اسید فولیک استفاده کنید. اسید فولیک شانس بارداری را افزایش داده و همچنین از جنین محافظت می‌کند. از فولات یا اسید فولیک اغلب به عنوان سوپر قهرمان بارداری یاد می شود. اسید فولیک توسعه و رشد سالم ستون فقرات، نخاع و سیستم عصبی جنین را تضمین میکند. اسید فولیک احتمال بروز نقص در کانال عصبی جنین را در مراحل اولیه بارداری کاهش می‌دهد.

 2- حفظ وزن مناسب:

حفظ وزن ایده آل یا همان شاخص توده بدنی در زمان تصمیم گیری برای آمادگی بارداری بعد از سقط بسیار مهم می باشد. معمولاً بالا بودن و یا پایین بودن وزن، در کنار احساس ترس از سقط دوباره جنین، می تواند باعث ایجاد اثرات منفی دیگری نیز در بارداری شود. در هنگام زیاده روی کردن در خوردن غذا حواستان به وزن تان باشد. غذا خوردن به صورت صحیح بسیار مهم می باشد، تا جایی که باید مطمئن باشید غذایی که می‌خورید کاملا متعادل بوده و دارای ارزش تغذیه ای بالایی باشد. اکثر اشخاص فکر می کنند بهتر است که در دوران بارداری غذای زیادی بخورند. بر خلاف این فرضیه نادرست، حفظ وزن ایده آل و دارا بودن یک رژیم غذایی سالم کاملا ضروری به نظر می‌آید.

 3- تناسب اندام:

با وجود اینکه ممکن است نگران بروز سقط جنین به خاطر فعالیت شدید فیزیکی باشید، اما در عین حال در نظر داشته باشید انجام تمرینات سبک، به منظور حفظ تناسب اندام و آمادگی بارداری بعد از سقط بسیار حیاتی می باشد. حتما قبل از شروع تمرینات با پزشک خود مشورت کنید.

تناسب اندام باعث می شود بدن انعطاف کافی برای زایمان پیش رو و تولد نوزاد را داشته باشد. اگر در درونتان این ترس وجود دارد که انجام تمرینات ورزشی ممکن است به جنین آسیب برساند، بهتر است که در ابتدا چند نفس عمیق بکشید. سپس با یک مربی تناسب اندام مشورت کنید. این مربی می تواند به شما چندین حرکت اصلی کششی و حرکات دیگر را آموزش دهد. انجام این تمرینات در طول بارداری بسیار مناسب و مفید می باشد.

4- پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و مواد مخدر:

 اگر به مصرف الکل، مواد مخدر و یا سیگار اعتیاد دارید، الان وقت آن رسیده است که آنها را کنار بگذارید. مصرف الکل و مواد مخدر برای رشد جنین بسیار خطرناک می باشند. عاقلانه به نظر می‌رسد که در صورت تصمیم گیری برای بارداری، تمامی عادت های بد کنار گذاشته شوند. خانم های سیگاری، در مقایسه با آنهایی که سیگار مصرف نمی‌کنند، از شانس کمتری برای باردارشدن و پشت سر گذاشتن یک بارداری سالم برخوردارند. در راستای آمادگی بارداری بعد از سقط این مواد مضر را هرچه سریع تر کنار بگذارید.

 5- تمرینات یوگا و مدیتیشن (مراقبه):

 درمان‌های جایگزینی مانند یوگا و مدیتیشن افکار انسان را منظم کرده و باعث ایجاد تعادل در بدن شده و آمادگی بارداری بعد از سقط را ممکن می کنند. زمانیکه برای بارداری آماده می‌شوید، از انجام این تمرینات غافل نشوید. به علاوه یوگا باعث می شود از دست تفکرات منفی غیر قابل اجتناب در طول دوران بارداری نیز خلاص شوید. پس از شروع بارداری، متعادل بودن ذهن و بدن می‌تواند به رشد هرچه بیشتر جنین در داخل رحم مادر کمک کند. از این رو توصیه می‌شود که تمرینات یوگا، مدیتیشن و سایر تمرینات تنفسی را در طول بارداری ادامه دهید.

 6- استراحت کافی:

آمادگی بارداری بعد از سقط با استراحت کافی میسر می شود. از زمانی که برای رسیدن به تناسب اندام کافی در حال انجام حرکات ورزشی و تنفسی هستید، بسیار مهم است که در طول روز وقفه های استراحت کافی داشته باشید. اگر شاغل هستید و تصمیم به بارداری گرفته اید، مواظب باشید که در محل کارتان خیلی به خودتان فشار نیاورید. به راحتی و آسانی تنفس کنید و از روش های علمی برای ایجاد تعادل در سبک زندگی تان استفاده کنید.

  7- شرکت در گروه های حمایتی:

 خوشبختانه شما در چالش های بارداری پس از سقط جنین تنها نبوده و خانم های زیادی چنین تجربه ایی را داشته اند. سعی کنید در گروه هایی که بانوانی با تجربه مشابه شما حضور دارند، عضو شوید. گفتگو و صحبت مداوم به شما کمک می کند که احساس خوبی داشته باشید و به این وسیله می توانید در زمانی که برای بارداری بعدی آماده می‌شوید، تفکرات مثبت و روحیه خود را نیز بالا ببرید. صحبت کردن در مورد مسائل مختلف و تبادل افکار و نظرات، می‌تواند شما را برای بارداری بعدی آماده کند.

  عواطف و احساساتی که نیاز به مراقبت دارند:

 بارداری رویدادی است که زندگی بانوان را تغییر می دهد. اگر خانمی سابقه سقط جنین داشته باشد، برای بارداری بعدی، فشار و سنگینی بسیاری را بر احساسات و عواطف خود تجربه می‌کند. در چنین شرایطی تجربه همزمان احساساتی مانند ذوق زدگی، اضطراب، هیجان زدگی و ترس طبیعی و نرمال می باشد. 

 سعی کنید تمامی احساسات خود را با همسرتان در میان بگذارید. اگر فکر می کنید که قادر به کنترل و مدیریت احساسات تان نیستید، بهتر است که با یک روانشناس مشاوره کنید. او می تواند به شما در کنترل احساسات تان کمک کند.

 ممکن است گاهی اوقات گمراه کننده به نظر برسد، اما بارداری همانند زایمان و تولد نوزاد یک امر طبیعی می باشد. سقط جنین ممکن است یک تجربه ناخوشایند و فراموش نشدنی باشد، بنابراین مقداری به خودتان زمان دهید تا بتوانید افکار خود را ساماندهی کنید. تنها زمانی که کاملا آمادگی ذهنی و جسمی دارید، برای بارداری مجدد برنامه ریزی کنید.

آشفتگی‌های ذهنی و عاطفی برای برطرف شدن به زمان نیاز دارند و فراموش نکنید که شما در این راه تنها نیستید. شما نیز مانند تمام کسانی که بارداری موفقی داشته اند، به راحتی می توانید با کسب آمادگی بارداری بعد از سقط از این دوره گذر کنید و مجددا باردارشده و نوزاد سالمی را به دنیا بیاورید.

 https://www.momjunction.com/articles/pregnancy-miscarriage-6-must-know-tests-7-healthy-follow-measures_0075937/

 

بیشتر بدانید:

1- آیا اختلالات سیستم ایمنی بدن مادر با سقط مکرر در ارتباط است؟

2- بارداری موفق بعد از سقط جنین با شناخت دلایل و علائم

3- عوارض سقط جنین عمدی (مشکلات بعد از سقط جنین)

4- جلوگیری از سقط جنین با شناخت علت سقط جنین