The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علل محدودیت رشد داخل رحمی جنین (IUGR) چیست؟

سوال مخاطب:

چه مواردی باعث رشد نامناسب جنین داخل رحم (IUGR) می شوند؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

 رشد نامناسب اگر منظورتان وزن جنین است بعضی عوامل باعث کاهش وزن می شوند نظیر فشارخون، رحم کوچک و به دنبال آن جفت کوچک، حاملگی با فیبروم، مصرف سیگار، آلودگی شدید هوا، تغذیه نامناسب خانم حامله و عواملی نیز باعث افزایش وزن می گردند نظیر دیابت و یا پدر و مادر درشت اندام و یا افزایش وزن زیاد مادر در جریان حاملگی است. ولی اگر منظورتان بروز ناهنجاری ها است در مرحله اول بیماری های ژنتیک و در مرحله دوم بیماری های ناشی از عفونت ها، امواج پارازیتی، استفاده از موبایل، اینترنت و ... است که به عنوان عوارض مادرزادی نامیده می شوند.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

مطالب بیشتر:

 

 

منبع: نی نی +