The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا اسهال در بارداری سبب سقط جنین می شود؟

بیشتر مادران در دوران بارداری دچار یبوست می شوند که خود یکی از عوارض تغییرات هورمونی بارداری است. اما در عین حال پاسخ دستگاه گوارش برخی افراد به این تغییرات هورمونی متفاوت بوده و به جای یبوست، دائماً اسهال را تجربه می کنند. آیا ابتلا به اسهال در دوران بارداری طبیعی است؟ علت ایجاد کننده اسهال در طی دوران بارداری چیست؟ چه عواملی سبب شل شدن مدفوع در این دوران می شوند؟ آیا اسهال در بارداری سبب سقط جنین می شود؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها این مطلب را دنبال کنید.

علل ایجاد کننده اسهال در بارداری چیست؟

 

همانند بیشتر تغییرات بدن در طی بارداری، اسهال را نیز یکی از عوارض تغییرات هورمونی در این دوران می دانند. البته در نظر داشته باشید که دستگاه گوارش مادران در این دوران بسیار حساس است و مصرف برخی از غذاها مانند آلو، خاکشیر، کره و ... به راحتی می توانند منجر به اسهال شوند.

به جز تغییرات هورمونی، ابتلا به اسهال در این دوران می تواند ناشی از عوامل زیر باشد:

1- تغییرات رژیم غذایی

وقتی که از بارداری خود مطلع می شوید، به احتمال زیاد تصمیم می گیرید که برای کمک به سلامتی فرزندتان، از یک رژیم غذایی سالم و سرشار از سبزیجات پیروی کنید، همین تغییر ناگهانی در رژیم غذایی روزمره ممکن است منجر به اسهال شود، تا زمانی که دستگاه گوارش شما به رژیم جدید عادت کند.

2- حساسیت های غذایی

در اثر تغییرات هورمونی، ویار بارداری و هورمون های ترشح شده از جفت، ممکن است عملکرد دستگاه گوارش کمی دچار اختلال شود و درنهایت به هر آنچه که می خورید حساس شده و آنها را پس می زند، درنتیجه شما به اسهال و استفراغ مبتلا خواهید شد.

3- افزایش مصرف آب

امروزه بیشتر مادران از اهمیت مصرف آب در دوران بارداری آگاه هستند، اما گاهاً در مصرف آن بسیار زیاده روی کرده و درنتیجه متأسفانه به اسهال مبتلا می شوند.

4- مکمل های پره ناتال

گرچه مصرف این مکمل ها برای سلامتی شما و جنین تان بسیار مهم است، اما گاهاً سبب شل شدن قوام مدفوع نیز خواهند شد.

5- بیماری

این احتمال وجود دارد که اسهال شما ناشی از یک بیماری مانند عفونت معده، روده و ... باشد، خصوصاً اگر با سایر علائم نظیر تب، بدن درد و ... همراه شود.

 

ابتلا به اسهال در بارداری و سقط جنین

اگر در طی دوران بارداری خود، در مدت یک شبانه روز بیش از سه بار مدفوع شل دفع کنید، مساله ابتلا به اسهال در بارداری مطرح می شود.

ابتلا به اسهال معمولاً سبب درد های شکمی می شود. حرکات روده ها در این زمان معمولاً به شدت دردناک است. برای یک مادر باردار هرگونه دردی خصوصاً در نواحی شکم و کمر می تواند نگران کننده باشد. لازم است متذکر شویم که دردهای شکمی که در طی اسهال تجربه می کنید ناشی از حرکات روده ها است، اما دردهای شکمی در هنگام سقط ناشی از انقباضات رحم است. بنابراین گرچه ممکن است که شما هر دو درد را به یک شکل حس کنید اما منشأ هر یک متفاوت بوده و دردهای ناشی از اسهال به هیچ وجه منجر به سقط نخواهند شد. اما به هرحال باید از نشستن طولانی مدت خصوصاً در توالت های ایرانی و زور زدن شدید و طولانی پرهیز کنید. به یاد داشته باشید که اسهال یکی از نشانه های سقط جنین است اما سبب آن نمی شود.

درهنگام اسهال بارداری، چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

اسهال یکی از مواردی است که در دوران بارداری به صورت شایع رخ می دهد. اما در صورتی که هر یک از علائم زیر را داشتید، حتماً با پزشک خود مشوت کمید:

  • علی رغم انجام روش های درمانی خانگی، اسهال به مدت بیشتر از 2 روز باقی ماند.
  • بیشتر از 3 بار در روز دفع مدفوع بسیار شل داشتید.
  • در مدفوع خود خون و یا مخاط مشاهده کردید.
  • دچار معده دردهای شدید شدید.
  • مقدار ادرار شما کاهش پیدا کرد.
  • دچار تب شدید.
  • استفراغ های شدید داشتید.
  • احساس سرگیجه می کردید.
  • دچار خشکی دهان شدید.
  • ادرار شما به رنگ تیره درآمد.

  بیشتر این موارد که ذکر شد مربوط به کم آبی بدن است، بنابراین آرامش خود را حفظ کرده و مقدار کافی آب بنوشید، سپس در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- دلایل ابتلا به اسهال در بارداری و روش های درمان آن

2- آیا دل درد و اسهال در هفته های اول بارداری طبیعی است؟

3- آیا اسهال و دل پیچه در ماه 7 بارداری خطرناک است؟

4- دلیل تکرر ادرار در طی بارداری