The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مزایا و عوارض جانبی جراحی لاپاراسکوپی زنان

لاپاراسکوپی یک روش تشخیصی است که در آن با استفاده از یک دستگاه لاپاراسکوپ برای مشاهده کردن اجزای درون بدن و یافتن علت اصلی بیماری و یا عارضه مورد نظر استفاده می شود. این روش نیز همانند تمامی روش های مداخلات پزشکی مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه درباره آنها توضیح خواهیم داد.

این اطلاعات می تواند به شما در درک مزایا و مضرات انجام لاپاراسکوپی زنان و زایمان کمک کند. فکر کردن در مورد اهمیت هر نکته به عهده شما است و پس از آن می توانید با پزشک خود صحبت کنید. شما می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا تصمیم  بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است. تصمیم شما بر اساس نظر جراح متخصص و ارزش‌ها و ترجیحات شخصی خود شما خواهد بود.

مزایای جراحی لاپاراسکوپی زنان

  • انجام لاپاراسکوپی زنان و زایمان ممکن است به نشان دادن علت احتمالی علائم و بیماری ها و دلایل ناباروری کمک کند.
  • پزشک شما ممکن است بتواند بیماری تان را در همان زمان تشخیص، درمان کند.
  • در مقایسه با اعمال جراحی مانند لاپاروتومی، شما ممکن است با کمترین عوارض و در زمان کمتری بهبود پیدا کنید.

 

عوارض جانبی جراحی لاپاراسکوپی زنان

  • خطر ایجاد برخی از مشکلات در طی یا بعد از عمل با لاپاراسکوپی وجود دارد. این می‌تواند شامل عفونت و یا آسیب به اندام‌ها در شکم شما باشد.
  • هنگامی که لاپاراسکوپی برای تشخیص یک بیماری انجام می‌شود، همیشه علت واقعی علائم پیدا نمی‌شوند.
  • شما نیاز به یک بیهوشی عمومی دارید و احتمالا تا چند روز قادر به بازگشت به محل کار نخواهید بود.

 

چه جایگزینی برای لاپاراسکوپی زنان وجود دارد؟

لاپاراسکوپی نوعی از عمل جراحی است که در طی آن از یک دوبین کوچک برای مشاهده اجزای درون بدن و یافتن علت اصلی عارضه مورد نظر استفاده می شود. این روش در بحث پزشکی زنان و زایمان نیز جایگاه ویژه ای پیدا کرده است اما لاپاراسکوپی زنان و زایمان برای همه مناسب نیست. جراح شما ممکن است در صورت وجود موارد زیر یک روش جایگزین به شما پیشنهاد کند:

  • دارای اضافه وزن هستید
  • سن بالا باشد (یائسگی)
  • دارای مشکلات قلبی یا ریوی هستید

بسته به علت علائم، ممکن است روش‌های مختلف در دسترس باشد. به عنوان مثال اگر شما دچار اندومتریوز هستید، پزشک ممکن است داروهای ضد درد و هورمون برای شما تجویز کند.

قبل از اینکه یک لاپاراسکوپی زنان انجام شود، ممکن است یک اسکن سونوگرافی داشته باشید. این روش همچنین می‌تواند برای تشخیص برخی از بیماری‌های زنان مانند فیبروئید مورد استفاده قرار گیرد. شما می‌توانید یک سونوگرافی انجام دهید تا از بیرون داخل رحم شما مشاهده شود. شما همچنین می توانید داخل رحم را از طریق ابزاری که وارد واژن می‌شود ببینید. روش های دیگری مثل ام آر آی نیز برای تشخیص بیماری هایی مانند اندومتریوز استفاده می‌شود.

یکی از گزینه‌های لاپاراسکوپی، لاپاراتومی است. این زمانی است که جراح شما با ایجاد یک برش بزرگ در شکم، عمل جراحی باز در شکم انجام می‌دهد. اگر شما نیاز به درمان سریع دارید یا دچار خونریزی شده‌اید، ممکن است نیاز به عمل لاپاراتومی داشته باشید. یا جراح شما شاید برای اعمال جراحی بزرگ تر مثل هیسترکتومی (برداشتن رحم) عمل لاپاراتومی را پیشنهاد کند. لاپاراسکوپی در مقایسه با لاپاراتومی دارای مزایای بالقوه مانند برش‌های کوچک و بهبود سریع تر است. با این حال برای برخی از بانوان، لاپاراتومی ممکن است انتخاب بهتری باشد. پزشک شما در مورد مزایا و معایب هر دو روش با شما صحبت خواهد خواهد کرد.

 

لاپاراسکوپی با لاپاراتومی چه فرقی دارد؟

لاپاراسکوپی روشی تشخیصی و درمانی است که با ایجاد دو یا چند برش کوچک در زیر بندفاف انجام می شود. این روش کاربردهای زیادی در بیماری های شکمی و لگنی دارد.

در 35 سال گذشته، جراحی لاپاروسکوپی از یک روش محدود تشخیصی و راهی برای بستن لوله های رحمی، به روشی پیشرفته برای جراحی های لگن و شکم تبدیل شده است.

اما لاپاراتومی روشی برای باز شدن شکم به وسیله تیغ جراحی، برای مشاهده ی اعضای داخل شکم و لگن است.

مطالعات متعدد نشان داده اند که لاپاروسکوپی ایمن تر و ارزان تر است و زمان بهبودی کوتاه تری نسبت به لاپاراتومی دارد.

البته لاپاروسکوپی هم عوارضی دارد، اما عوارض جدی نادر است. در مقایسه با لاپاروتومی که ریسک جراحی و استفاده از بیهوشی را در بر می گیرد.

 

مطالعه بیشتر:

1- عمل جراحی لاپاراسکوپی چیست و چگونه انجام می شود؟

2- آنچه برای انجام جراحی لاپاراسکوپی باید بدانید

3- جراحی لاپاراسکوپی برای چه کسانی تجویز می شود؟

4-  بارداری بعد از لاپاراسکوپی کیست تخمدان و تشخیص آندومتریوز، امکان دارد؟

5- آیا لاپاراسکوپی در دوران بارداری امکانپذیر است؟