The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مصرف دارو پردنیزولون برای بیماری آرتریت روماتوئید به جنین آسیب میزند؟

سوال مخاطب:

35 سال دارم و هفته هجدهم بارداریم را پشت سر میگذارم و این اولین بارداری من است. به مدت هشت سال به بیماری آرتریت روماتوئید دچار هستم و از ماه فروردین پزشکم داروی متوترکسات من را قطع کرد و در ماه مهر باردار شدم، بعد از اطلاع از بارداری پزشک تمام داروهای من را قطع کرد و فقط روزی یک عدد پردنیزولون پنج میلیگرم مصرف می کنم. آیا این دارو به جنین آسیب می رساند؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)     

  

در اغلب موارد حاملگی باعث بهبود نسبی یا توقف پیشرفت آرتریت روماتوئید rheumatoid arthritis می شود، چون جفت به مقدار کم کورتن ترشح می کند. درضمن قطع کردن داروها به خصوص متوترکسات صدمه ای به جنین نخواهد زد. کورتن اگر به مقدار کم مصرف شود عارضه جدی ندارد فقط به احتمال کمی ممکن است باعث لب شکری با یا بدون شکاف کام شود که آن هم بعد از زایمان قابل درمان است.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +