The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا ژن ضعیفی چشم در مادر به جنین نیز منتقل می شود؟

سوال مخاطب:

یکبار عمل لیزیک انجام داده ام، ولی دوباره چشم هایم ضعیف شده است. چشم پزشک من معتقد است که ژن ضعیفی چشم در من وجود دارد. آیا این ژن به جنین نیز منتقل می شود؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)     

  

ژن ها و بیماری های ژنتیکی به دو گروه تقسیم می شوند؛ ژن های غالب Dominant و ژن های مغلوب Recessive. بنابراین باید اول مشخص گردد که از نوع غالب است یا مغلوب، چنانچه از نوع اول باشد به جنین منتقل می شود و اگر از نوع دوم بود احتمال انتقال 50 در صد خواهد بود، مگر اینکه ازدواج فامیلی انجام شود و این ژن در هر دو نفر ( زن و شوهر) موجود باشد.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +