The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ابتلا به بیماری سوزاک در بارداری چه عوارضی دارد؟

سوزاک یک عفونت باکتریایی است که به راحتی با داروهای آنتی بیوتیک درمان می شود. این عارضه یک بیماری مقاربتی است و اکثر افراد مبتلا به سوزاک هیچ نشانه ای از خود نشان نمی دهند. سوزاک یک بیماری بسیار شایع عفونی است که بخصوص در نوجوانان و افراد در حدود سن بیست سالگی دیده می شود. سوزاک گاهی اوقات اتشک و یا گنوره نیز نامیده می شود. در ادامه این مقاله عوارض سوزاک در بارداری و تاثیرات آن بر مادر و جنین و نحوه انتقال آن مورد بررسی قرار گرفته است، با ما همراه باشید.

سوزاک در بارداری چیست؟

سوزاک از طریق ارتباط جنسی واژینال، مقعدی و دهانی سرایت می کند. عفونت در منی آقایان و مایعات واژن بانوان آلوده وجود دارد. سوزاک می تواند آلت تناسلی آقایان و بانوان، لگن، مقعد، مجرای ادرار، گلو و چشمان (اما به ندرت) را آلوده کند. اکثر افراد مبتلا به سوزاک معمولآ نشانه ای ندارند و بیماری را احساس نمی کنند، بنابراین آنها حتی از بیماری خود آگاه نیستند.

سوزاک معمولا به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می شود. اما اگر آن را به موقع درمان نکنید، این بیماری می تواند به مشکلات بهداشتی سخت تر در آینده منجر شود. به همین دلیل انجام آزمایشات برای تشخیص بیماری های مقاربتی بسیار حائز اهمیت است. هر چه زودتر به وجود این بیماری پی ببرید، زودتر می توانید از دست آن خلاص شوید. با استفاده از کاندوم برای ارتباط جنسی می توان از ابتلا به این بیماری تا حد بسیار زیادی پیشگیری کرد.

 

عوارض سوزاک در بارداری چیست؟

اگر بیماری سوزاک درمان نشده رها شود ،این عفونت می‌تواند به سایر نقاط بدن شما نیز گسترش یابد و باعث مشکلات جدی شود. قبل و بعد از بارداری سوزاک می‌تواند به رحم و لوله های فالوپ منتقل شود و باعث بیماری های التهابی لگن (PID) شود.

اگر دور دوران بارداری به سوزاک مبتلا شده و آن را بدون درمان رها کنید، احتمال ابتلا به  عفونت کیسه آب، زایمان زودرس و حتی سقط جنین برای شما وجود دارد. اما به یاد داشته باشید که انجام به موقع اقدامات درمانی می تواند تا حد زیادی خطرات را کاهش دهد. اگر در هنگام زایمان هنوز به سوزاک مبتلا باشید این عارضه می تواند به نوزاد منتقل شود، با تشخیص بیماری در نوزاد شروع درمان ها با کمک آنتی بیوتیک برای او ضرورت خواهد داشت.

در موارد نادر، باکتری‌ها می‌توانند وارد جریان خون شوند و باعث ایجاد بیماری جدی به نام "عفونت سوزاک منتشر شده" شوند. اگر این اتفاق رخ دهد، ممکن است دچار تب و لرز، سوزش و درد در مفاصل آلوده به عفونت شوید. عفونت سوزاک منتشر شده می‌تواند در هر فردی که مبتلا به  بیماری سوزاک درمان نشده باشد روی دهد. این عفونت در بانوان شایع‌تر است و به نظر می‌رسد اغلب در دوران بارداری رخ می‌دهد.

به یاد داشته باشید که افراد معمولآ از طریق ارتباط جنسی محافظت نشده با شخصی که به این بیماری مبتلاست، دچار این عفونت می شوند. زمانی که مایع منی و مایع واژن آلوده، وارد اندام تناسلی، مقعد یا دهان می شود باکتری سوزاک به فرد انتقال می یابد. حتی زمانی که آلت تناسلی به طور کامل وارد واژن، دهان یا مقعد نشده باشد، بیماری می تواند منتشر شود.

اصلی ترین راه انتقال و انتشار بیماری سوزاک داشتن ارتباط جنسی کنترل نشده است. همچنین اگر با دست آلوده چشم را لمس کنید نیز بیماری منتقل می شود. سوزاک می تواند در حین زایمان از مادر آلوده به نوزاد منتقل گردد.

سوزاک از راه تماس های معمولی قابل انتقال نیست، بنابراین از طریق غذا یا نوشیدنی، بوسیدن، بغل کردن، دست دادن، سرفه کردن، عطسه کردن، یا استفاده از دستشویی مشترک، نمی تواند انتقال یابد.

افراد بسیاری هستند که با وجود آلودگی به این عفونت فاقد هر گونه نشانه ای هستند، اما می توانند ناقل بیماری سوزاک باشند. بنابراین استفاده از کاندوم و سد دهانی در هنگام ارتباط جنسی بهترین راه پیشگیری از عوارض سوزاک در بارداری است، حتی اگر شما و شریک جنسی تان کاملا سالم به نظر برسید.

 

مطالعه بیشتر:

1- روش های برای درمان خانگی سوزاک در بارداری

2- علت سوزاک در بارداری چیست و چگونه قابل پیشگیری و درمان است؟

3- ابتلا به سوزاک در بارداری چه تاثیری بر جنین دارد؟