روش های برای درمان خانگی سوزاک در بارداری

آیا امکان درمان سوزاک در بارداری وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت : قطعاً. درمان متعارف برای سوزاک شامل مصرف آنتی بیوتیک ها برای یک مدت زمان مشخص است. اگرچه مضر بودن این روش در بلند مدت به اثبات رسیده است، زیرا باکتری های سوزاک در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم شده‌اند، بعلاوه در دوران بارداری به علت محدودیت های دارویی که وجود دارد تمام آنتی بیوتیک ها برای مادر بارداری قابل استفاده نیستند. به همین منظور در ادامه انواع روش های درمان خانگی سوزاک در بارداری مورد بررسی قرار گرفته است.

درمان خانگی سوزاک در بارداری

به عنوان یک درمان جایگزین برای سوزاک در بارداری، سعی کنید از روش های درمان خانگی سوزاک در بارداری که خواص ضد میکروبی قوی آنها شناخته شده است استفاده کنید.

1- درمان سوزاک در بارداری با سیر

این ماده پرطرفدار غذایی می‌تواند به یمن وجود ترکیب خاص آلیسین به مبارزه با سوزاک کمک کند. آلیسین با سایر ترکیبات سیر یک عامل ضد باکتری قدرتمند را می‌سازد که می‌تواند با باکتری‌های مقاوم به آنتی بیوتیک مبارزه کند.

برای بهره بردن از این مزایا، سیر را به طور منظم به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

2- درمان سوزاک با سرکه سیب

خواص اسیدی سرکه می‌تواند به از بین بردن باکتری‌ها کمک کند و سرکه سیب یکی از بهترین آنها است. شما می‌توانید این ماده را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید تا به پاک شدن اندام‌های خود کمک کنید. شما همچنین می‌توانید آن را در تشتی پر از آب بریزید و چند دقیقه در آن بنشینید و سپس خود را بشویید. علاوه بر این، می‌توانید پنبه را به سرکه سیب آغشته کنند و برای درمان سوزاک آن را در محل عفونت قرار دهند. در دوران بارداری قبل از استفاده از این روش حتما با پزشک مشورت کنید.

3- درمان سوزاک با اکیناسه

اکیناسه یک گل محبوب بومی آمریکا است که خواص ضد باکتریایی قوی دارد که ممکن است به درمان سوزاک کمک کند. کافی است روغن اسانس اکیناسه را بخرید، آن را با یک روغن حامل رقیق کنید و سپس در محل عفونت بمالید، پس از چند دقیقه آن را بشویید.

4- درمان سوزاک دربارداری با روغن درخت چای

روغن درخت چای یکی از محبوب‌ترین راه‌ حل‌های شناخته شده ضد باکتری است و در کمک به کاهش عفونت های ویروسی موثر است. بانوان می‌توانند برای درمان سوزاک، چند قطره از روغن روغن درخت چای را روی یک پنبه یا پد بهداشتی ریخته و سپس آن را در محل عفونت قرار دهند. آقایان نیز می‌توانند از این روغن مستقیماً بر روی نواحی عفونت استفاده کنند.

5- درمان خانگی سوزاک در بارداری با آلوورا

گونه "باربادنسیز میلر" آلوورا تنها گونه آلوورا است که برای درمان سوزاک به کار می‌رود، زیرا سایر انواع این گیاه ممکن است عفونت را تشدید کنند. این یکی از بهترین درمان های خانگی توصیه شده برای سوزاک است، زیرا اثبات شده است که در برابر عفونت های باکتریایی موثر است.

6- درمان سوزاک در بارداری با رزماری

این گیاه محبوب پخت و پز حاوی بیش از ۴۰ ترکیب ضد باکتریایی و ۲۰ ترکیب ضد ویروسی است. شما می‌توانید با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری رزماری خشک با یک فنجان آب، یک محلول تهیه کنید و روزانه دو بار آن را بنوشید. شما همچنین می‌توانید رزماری تازه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا از مزایای ضد باکتریایی آن بیشتر بهره ببرید.

7- درمان سوزاک در بارداری با ماست

ماست پروبیوتیک فعال وزنده حاوی باکتری‌های سالم است که می‌تواند به مبارزه با باکتری های سوزاک کمک کند.

اما قبل از استفاده از انواع درمان خانگی سوزاک در بارداری، برای پیشگیری از عوارض منفی احتمالی این روش ها با پزشک تان در اولین ویزیت مشورت کنید. با توجه به احتمال بیشتر بروز حسایت در دوران بارداری، در صورت استفاده از هر کدام از روغن‌های اسانس، ابتدا مقداری از آن را بر روی قسمتی از پوست بمالید تا از عدم حساسیت بدن تان به آن اطمینان حاصل کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- علت سوزاک در بارداری چیست و چگونه قابل پیشگیری و درمان است؟

2- ابتلا به سوزاک در بارداری چه تاثیری بر جنین دارد؟

3- علائم عفونت سوزاک چیست و چه عوارضی برای مردان و زنان دارد؟