The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ابتلا به سوزاک در بارداری چه تاثیری بر جنین دارد؟

اگر در دوران بارداری آلوده به سوزاک باشید، ممکن است خطر سقط جنین، عفونت کیسه آمنیوتیک و مایع آمنیوتیک، پارگی زودرس کیسه آب و زایمان زودرس وجود داشته باشد. اگرچه درمان سریع و به موقع می‌تواند باعث کاهش خطر مشکلات فوق شود.

عدم درمان عفونت سوزاک در بارداری، در صورت قرار گرفتن در معرض آلودگی ایدز (HIV) شما را نسبت به ابتلا به این بیماری مستعد می‌کند و خطر عفونت رحمی را پس از تولد نوزاد به شدت افزایش می‌دهد.

سوزاک در بارداری و تاثیر آن بر جنین

اگر در هنگام زایمان شما مبتلا به سوزاک باشید، می‌توانید این باکتری را در حین زایمان به نوزاد خود منتقل کنید. سوزاک در نوزادان معمولاً چشم‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، آکادمی آمریکایی کودکان و کارگروه خدمات پیشگیری به شدت توصیه می‌کند (و اکثر ایالت‌ها طبق قانون مکلف هستند) که همه نوزادان به محض تولد با قطره چشمی یا پماد چشمی تحت درمان قرار بگیرند.

اگر شما می‌دانید که در هنگام زایمان مبتلا به سوزاک هستید، یا اگر عفونت چشمی سوزاک در نوزاد شما تشخیص داده شود، او باید تحت درمان سیستماتیک آنتی بیوتیکی نیز قرار بگیرد. عفونت سوزاک در نوزادان در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به نابینایی شده یا به سایر بخش‌های بدن نوزاد گسترش یابد و باعث مشکلات عفونت خونی یا مفصلی و مننژیت شود.

در حقیقت سوزاک یک عفونت باکتریایی است که می‌تواند از مادر به نوزاد در حین زایمان منتقل شود. در صورت عدم درمان، مادر باردار با افزایش خطر سقط جنین و زایمان زودرس مواجه می‌شود. نوزادان متولد شده از مادر مبتلا به سوزاک ممکن است دچار عفونت چشم شوند که در صورت عدم رسیدگی منجر به نابینایی آنها خواهد شد. همچنین ممکن است عفونت‌های مشترک و عفونت‌های بالقوه مرگبار خونی را ایجاد کند. برای جلوگیری از عفونت چشم، برای همه نوزادان در هنگام تولد قطره چشمی استفاده می‌شود. سوزاک در دوران بارداری را می‌توان با آنتی بیوتیک درمان کرد، بنابراین مادران باردار می‌توانند در دوران بارداری تحت درمان قرار گیرند. برای جلوگیری از ابتلای جنین به عوارض ذکر شده، اگر نشانه های این عارضه را در خود و یا همسرتان مشاهده می کنید و یا این که از نظر بیماری های مقاربتی در گروه افراد پرخطر قرار می گیرید، هرچه سریع تر این موضوع را با پزشکتان درمیان بگذارید تا اقدامات درمانی مربوطه برای شما و همسرتان صورت گیرد.

 

مطالعه بیشتر:

1- علت سوزاک در بارداری چیست و چگونه قابل پیشگیری و درمان است؟

2- علائم عفونت سوزاک چیست و چه عوارضی برای مردان و زنان دارد؟

3- علل رابطه جنسی دردناک در زنان