The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم و نشانه های حاملگی در هفته اول بارداری

دانستن نشانه های حاملگی در هفته های اول در عین سرگرم کننده بودن می تواند تا حد زیادی از استرس تازه مادران بکاهد. اگر شما از نشانه های حاملگی در هفته اول بارداری آگاه باشید می توانید با بررسی کردن و دنبال کردن این علائم در بدن خود تا حد زیادی نتیجه را حدس بزنید.

نشانه های بارداری در هفته اول بعد از لقاح چیست؟

بدون شک اطلاع از این که باردار هستید یا نه از مهم ترین دغدغه های بانوان بعد از چندین بار اقدام به بارداری است. شاید این موضوع را تجربه کرده باشید که دوهفته انتظار بین زمان تخمک گذاری تا موعد مقرر قاعدگی و نیز چند روز صبر کردن تا اطلاع از نتیجه تست بارداری همانند چند ماه می گذرد. به همین دلیل بیشتر بانوان بعد از اقدام به بارداری همواره به دنبال دانستن نشانه های حاملگی در هفته اول هستند. برای اطلاع از نشانه های بارداری در هفته اول ابتدا لازم است که شما بدانید بارداری از چه زمانی محاسبه می شود.

وقتی بارداری شده و نزد پزشک می روید، پزشک از شما درمورد تاریخ اولین روز آخرین قاعدگیتان سوال می پرسد، علت این امر آن است که تعیین زمان دقیق تخمک گذاری برای تمامی بانوان و محاسبه سن بارداری از همان روز کار بسیار دشواری بوده و احتمال خطا در آن زیاد است. درصورتی که تقریبا بیشتر مادران تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود را به یاد دارند. پزشکان به صورت قراردادی سن بارداری شما را از این تاریخ محاسبه می کنند حال این که در دو هفته ابتدایی آن، یعنی فاصله شروع قاعدگی تا زمان تخمک گذاری اصلا شما باردار نیستید. بنابراین وقتی درمورد نشانه بارداری در هفته اول سخن می گوییم، منظور ما هفته اول بعد از لقاح است.

بعد از لقاح، تخمک لقاح یافته در حین تقسیم سلولی از لوله های رحمی شروع به حرکت به سمت حفره رحم می کند در انتهای هفته اول شروع به برقراری ارتباط خونی با مادر خواهد کرد. به شکلی که جزایر خونی موجود در جفت با عروق خونی اندومتر (درونی ترین لایه رحم) ارتباط برقرار می کند و به این طریق هورمون های ترشح شده از جفت که مهمترین آن hCGβ است وارد بدن مادر شده و سبب بروز نشانه های بارداری در هفته اول می شود.

در ادامه این متن هر یک از نشانه های بارداری در هفته های اول به صورت مختصر توضیح داده شده اند. برای کسب اطلاعات کامل تر درمورد هریک به لینک مطالب و یا مطالب مرتبط در سایت نی نی پلاس مراجعه کنید. بعلاوه برای آگاهی از عدد دقیق سن بارداری خود می توانید از ابزار تقویم بارداری استفاده کنید.

قطع قاعدگی

از گذشته تا کنون یکی از مهمترین نشانه های بارداری در هفته های اول قطع قاعدگی است. گرچه این نشانه بارداری در هفته اول در برخی موارد کمی گیج کننده می شود. زیرا در برخی بانوان لانه گزینی جنین در دیواره رحم سبب کمی لکه بینی تا خون ریزی در حد یک یا دو پد می شود که بانوان آن را با خون ریزی قاعدگی اشتباه می گیرند.

خستگی

شاید از اولین نشانه های حاملگی در هفته اول احساس خستگی باشد. اگر در خانه یا محل کار احساس خستگی می‌کنید، باید بدانید که این حس در تمام خانم‌های باردار وجود دارد. در واقع خستگی شدید در دوران بارداری کاملاً عادی بوده و در واقع یکی از نشانه های بارداری در هفته اول محسوب می شود. علت این امر آن است که اولین تاثیر رشد و تکامل جنین، مصرف منابع مادر است و مادر دومین نفری است که از منابع خود استفاده می‌کند. یعنی در ابتدا جریان خون، اکسیژن کافی و دیگر ملزومات تغذیه‌ای را به جنین می‌رساند و شما در مرحله دوم از این منابع استفاده می‌کنید. بنابراین هر تپش قلب جنین یا هر سلولی که در بدن‌ او رشد می‌کند از انرژی و توان شما می‌کاهد.

تهوع و استفراغ

حالت تهوع به تنهایی و یا به همراه استفراغ یکی از معمول‌ترین و ناراحت‌کننده‌ترین نشانه های هفته اول بارداری است. به طوری که بسیاری از افراد با دیدن این نشانه به باردار بودن خود شک می کنند. بیش از 70 درصد از بانوان باردار با تهوع صبحگاهی درگیر هستند، اما برای یک تا دو درصد از آنها که شانس کمتری دارند (یا یک فرد در بین 200 باردار)، این تهوع صبحگاهی می‌تواند به مشکلی شدیدتر یعنی بیماری hyperemesis gravidarum مبدل شود. این بیماری از یک تهوع صبحگاهی شدید نیز جدی‌تر است. بنظر می رسد که تهوع صبحگاهی به عنوان یک نشانه های حاملگی در هفته اول به علت افزایش میزان هورمون ها در بدن بارداران ایجاد می شود، اما علت واقعی آن هنوز نامعلوم است. البته نشانه های این بیماری اکثرا بین هفته 12 و 16 بهبود می یابد، ولی برای بعضی ها از مادرها تا زمان زایمان نیز ادامه می یابد. البته لازم به ذکر است که مدتی طول می کشد تا بدن مادر به تغییرات هورمونی پاسخ دهد، به همین سبب بسیاری از منابع تهوع را از جمله نشانه هاي بارداري هفته دوم می دانند.

ضعف و سرگیجه

آیا در این روزهای قبل از قاعدگی احساس سرگیجه می کنید؟ آیا مدام احساس ضعف شما را آزار می دهد؟ آیا می دانید که ممکن است این ها یکی از علائم بارداری در هفته اول باشد. اتساع رگ ها به علت تغییرات هورمونی و نیز افت قند خون ناشی از رشد و تکامل بسیار سریع جنین سبب ایجاد احساس ضعف و سرگیجه در مادر می شود که خود یکی از شایع ترین و نیز مهم ترین نشانه های حاملگی در هفته اول محسوب می شود.

افزایش دمای پایه بدن

یکی از راهکار های پیدا کردن زمان تخمک گذاری در طی یک سیکل ماهانه آن است که دمای پایه بدن خود را هر روز صبح، پیش از آنکه از بستر بلند شوید اندازه گیری کنید. لازم به ذکر است که دقیق ترین روش برای این کار اندازه گیری دمای بدن با کمک دماسنج جیوه ای به روش رکتال (مقعد) است. بالا رفتن نیم تا یک درجه دما نشان دهنده تخمک گذاری است. اگر دما ضمن بالا رفتن به مدت یک تا دو هفته کاهش نیافت می تواند از نشانه های بارداری هفته اول باشد.

حساس شدن سینه ها

یکی دیگر از نشانه های حاملگی در هفته اول احساس درد و تورم در سینه ها است. در همان روزهای ابتدایی بارداری بافت غددی سینه های شما تحت تاثیر هورمون های متشرحه از جفت قرار گرفته، رشد و تکثیر پیدا می کند. این رشد سبب ایجاد حساسیت و درد در آنها خواهد شد.

راه حل رهایی از استرس ها و اضطراب ها و نیز پاسخ گویی به بسیاری از سوالات ذهنتان افزایش سطح اگاهی است. تمامی تلاشتان را به کار بگیرید که از همین روزهای ابتدایی یک مادر مطلع و آگاه باشید. نشانه های حاملگی در هفته اول را بشناسید، بدن خود را بررسی کنید، شاید بتوانید قبل از بی بی چک نتیجه صحیح را حدس بزنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آشنایی با مهمترین نشانه های حاملگی در ماه اول

2- علائم بارداری خارج از رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

3- علائم و نشانه های اولیه بارداری

4- چرا هورمون HCG نشانه ی بارداری است؟