The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اولین نشانه های لقاح موفق تخمک و اسپرم چیست؟

لقاح فرآیندی است که طی آن اسپرم و تخمک با هم ترکیب شده و سبب ایجاد سلول تخم می شود. این سلول درضمن تقسیم و تمایز به سمت رحم حرکت کرده و در دیواره رحم لانه گزینی می کند. انجام لانه گزینی و ایجاد ارتباط خونی بین سلول تخم لقاح یافته و عروق خونی مادر سبب بروز اولین نشانه های لقاح خواهد شد.
 

اولین نشانه های لقاح موفق

وقتی اقدام به بارداری می کنید، با گذشت چند روز، بدون شک در بدن خودتان به دنبال اولین نشانه های لقاح موفق می گردید، خصوصا زمانی که ماه هاست برای باردار شدن تلاش کرده اما متاسفانه موفق نشده اید. اما به راستی اولین نشانه های لقاح چیست؟ چه مواردی نشانه های لقاح انجام شده محسوب می گردند؟

برای پی بردن به این مفهوم ابتدا توضیح مختصری درمورد لقاح را برایتان شرح می دهیم. باردار شدن فرآیندی است که طی آن سلول های اسپرم که در طی عمل نزدیکی وارد واژن شده اند از دهانه رحم عبود کرده، درون رحم به سمت بالا حرکت می کنند و سپس به لوله ها می رسند. اگر زمان نزدیکی مطابق با زمان تخمک گذاری باشد، در حوالی این زمان یکی از تخمدان ها در طی فرآیندی به نام تخمک گذاری، یک تخمک بالغ را آزاد می کند. سلول تخمک مواد شیمیایی جذب کننده ای از خود ترشح می کند که اسپرم ها را به سمت خود می کشد و در عین حال خودش درون لوله های رحمی به سمت رحم حرکت خواهد کرد. معمولا ملاقات اسپرم و تخمک در بخش آمپول لوله رحمی صورت می گیرد. در طی این ملاقات اسپرم هایی که در دستگاه تناسلی زن ظرفیت لازم را کسب کرده اند، در طی فرآیندی به نام لقاح با تخمک ترکیب می شوند. درحقیقت در طی این فرآیند سر اسپرم به درون تخمک وارد شده، هسته اسپرم و هسته تخمک با هم ترکیب می شوند و سلول تخم حاصل می گردد.

این سلول تخم از لوله های رحمی به سمت رحم حرکت کرده و وقتی که به رحم رسید در طی فرآیندی به نام لانه گزینی در دیواره رحم جایگیری می کند. با کاشته شدن سلول تخم در جدار رحم که اکنون بلاستوسیست نامیده می شود، در روزهای آتی عروق خونی جفت با عروق خونی درون اندومتر (درونی ترین لایه رحم) ارتباط خونی برقرار می کند که همین امر سبب ورود هورمون های ترشح شده از جفت به درون خون مادر و بروز اولین نشانه های لقاح در بدن مادر می شود که به آنها نشانه های بارداری و یا حاملگی نیز گفته می شود. بنابراین پیدایش اولین نشانه های بارداری پس از لقاح به معنای به هم رسیدن اسپرم و تخمک، ترکیب آنها و درنهایت باردار شدن شما است.

1- قطع قاعدگی

معمولا وقتی در یک ماه بانویی قاعدگی خود را مشاهده نکند، اگر در ماه های اخیر نزدیکی داشته باشد، یکی از اولین شک های او باردار بودن است. به همین ترتیب مشاهده نشدن خونریزی قاعدگی از دیرباز یکی از اولین نشانه های لقاح محسوب می شود. به یاد داشته باشید که اگر در یک ماه خون ریزی ماهانه شما نسبت به همیشه بسیار کمتر است، این موضوع نیز می تواند از نشانه های لقاح تخمک و اسپرم محسوب شود زیرا ممکن است خون ریزی مشاهده شده به علت وقوع لانه گزینی در بدن شما باشد.

2- سرگیجه

سرگیجه یکی از اولین نشانه های لقاح است. تغییرات هورمونی و نیز نوساناتی که در اثر شروع افزایش حجم خون در بدن مادر باردار رخ می دهد، در برخی از بانوان سبب بروز حس سرگیجه و عدم تعادل می شود.

3- تهوع و استفراغ

آیا از همین روزهای ابتدایی بعد از اقدام احساس می کنید به برخی غذاها و بوها حساس شده اید؟ آیا حس می کنید که همان غذایی که همیشه دوست داشتید این روز ها برایتان اصلا جالب نبوده و سبب ایجاد حالت تهوع در شما می شود؟ این ها علائم خوبی هستند و همه می توانند از جمله نشانه های لقاح محسوب شوند.

4- حساسیت و درد پستان ها

ورود هورمون های جفت به بدن مادر و نیز تغییرات هورمونی که به دنبال آن در بدن مادر رخ می دهد سبب می شود سلول های بافت پستان شروع به رشد و تکثیر کنند که شما آن را به صورت حساس شدن پستان ها، درد، تورم و حتی سوزش احساس خواهید کرد. بنابراین اگر این روزها احساس می کنید که سینه هایتان به طرز عجیبی حساس شده و درد می کند، این مورد نیز می تواند از اولین نشانه های لقاح باشد.

5- سردرد

آیا می دانید سردرد نیز اولين نشانه هاي لقاح است؟ درواقع یکی از علائمی که در بسیاری از مادران از همان هفته های ابتدایی بارداری مشاهده می شود، سردرد است. نوسانات هورمونی در برخی افراد خصوصا کسانی که سابقه سردرد دارند موجب می شود که با این عارضه از همان هفته های اول دست و پنجه نرم کنند.

کسب اطلاعات صحیح و علمی درمورد اولین نشانه های لقاح سبب می شود که شما بتوانید زود تر از هرگونه آزمایشی حدس بزنید که چقدر ممکن است باردار باشید. به شرط آنکه به ندای بدنتان به طرز دقیقی گوش دهید، علائم را به درستی تفسیر کنید و از تلقین کردن حالات بارداری به خودتان پرهیز کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- نشانه حاملگی چیست و چگونه قابل تشخیص است؟

2- حاملگی خارج از رحم چگونه اتفاق می افتد

3- علائم و نشانه های اولیه بارداری