The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم بارداری قبل از پریود چیست؟

مشاهده علائم بارداری قبل از پریود دشوار خواهد بود زیرا این علائم در هفته های ابتدایی چندان واضح نیستند، اما با کسب اطلاعات بیشتر در مورد نشانه های بارداری می توانید بروز این تغییرات را زودتر حدس بزنید.

علائم بارداری قبل از پریود

بارداری مرحله بسیار منحصر به فردی از زندگی بانوان محسوب می شود که با شروع آن در اثر نوسانات هورمونی، تغییرات گسترده ای رخ خواهد داد. گرچه بسیاری از بانوان زمانی به باردار بودن خود شک می کنند که در موعد مقرر قاعدگی، خونریزی خود را مشاهده نکنند، اما لازم است بدانید برخی علائم بارداری قبل از پریود در روزهای قبل از قاعدگی خود را نشان می دهند. علائم بارداری قبل از پریودی گرچه معمولا زیاد واضح نیستند اما با کمی دقت در بدن خودتان احتمالا می توانید آنها را درک کنید.

1- افزایش دمای پایه بدن

احتمالا یکی از ابتدایی ترین علائم بارداری قبل از پریود شدن، افزایش دمای پایه بدن است.  اگر پیرامون مساله تعیین زمان تخمک گذاری در طی سیکل ماهانه مطالعاتی داشته باشید، احتمالا می دانید که یکی از نشانه های انجام تخمک گذاری افزایش دمای پایه بدن است. دمای پایه درواقع درجه حرارت بخش مرکزی بدن شماست که می توانید آن را هر روز صبح پیش از برخواستن از رخت خواب با کمک یک دماسنج جیوه ای به روش رکتال (مقعدی) اندازه گیری کرده و در روزهای متوالی یاد داشت کنید. اگر این دما در یک تا دو روز نیم تا یک درجه افزایش یافت به معنای انجام تخمک گذاری در آن روزها است. اگر دمای پایه بدنتان بعد از افزایش به مدت حداقل یک هقته کاهش پیدا نکرد، این مساله ممکن است نشان دهنده یکی از اولین علایم بارداری قبل از موعد پریود باشد.

2- خستگی

از دیگر علائم بارداری قبل از موعد پریود می توان به خستگی اشاره کرد. براساس منابع علمی، جنین درمورد استفاده از گلوکز نسبت به مادر مقدم است. یعنی وقتی شما جهت دریافت کالری روزانه مواد غذایی مصرف می کنید، بدن شما گلوکز حاصل از آن را ابتدا در خدمت رشد و تکامل جنین قرار می دهد، همین امر سبب می شود که شما از همان هفته های ابتدایی بارداری خستگی را به عنوان یکی از علائم اولیه بارداری قبل از پریود حس کنید.

3- درد و حساسیت پستان ها

از دیگر علائم اولیه بارداری قبل از عقب افتادن پریود می توان به درد و حساسیت پستان ها اشاره کرد. درهمان هفته های ابتدایی بعد از لانه گزینی جنین، بافت پستان های مادر به وارد شدن هورمون hCGβ به درون خون واکنش نشان داده و سلول های بافت غدد و نیز بافت همبند شروع به تقسیم خواهند کرد. این تغییرات سبب ایجاد حس تورم، درناک بودن در لمس شده و حتی ممکن است متوجه شوید که سینه های شما کمی بزرگتر شده است. بنابراین اگر در روزهای قبل از قاعدگی تغییراتی را در سینه هایتان حس می کنید، می توان آن را به عنوان یکی از نشانه های اولیه بارداری قبل از پریود قلمداد کرد.

4- حالت تهوع

آیا قبل از رسیدن موعد مقرر قاعدگیتان احساس می کنید که به برخی بوها و طعم ها حساس شده اید؟ آیا صبح ها با حالت تهوع خفیفی از خواب بیدار می شوید و به نظرتان هنوز برای تهوع بارداری خیلی زود است؟ اگر چنین نشانه هایی را دارید باید به شما بگوییم که تمامی این ها ممکن است از جمله اولین علائم بارداری قبل از عقب افتادن پریود باشد. شاید هنوز برای استفراغ هایی بارداری زود باشد، اما بدن برخی از بانوان به مقادیر کم هورمون hCGβ در خون واکنش نشان داده و چنین حالاتی را در روزهای قبل از پریود ایجاد می کند.

همواره به یاد داشته باشید که حالات هرفرد در دوران بارداری منحصر به خود اوست، درواقع لزومی ندارد که شما تمامی این نشانه ها را در بارداری حس کنید. ممکن است یک یک یا دو مورد در شما پدیدار شود و یا این که هیچ نشانه ای نبینید و با رخ ندادن خونریزی قاعدگی، شک کنید به باردار بودن کنید.  بسیاری از بانوان فکر می کنند که نداشتن علائم بارداری قبل از پریود همچون تهوع و ... نشانه ای از اختلال در روند بارداری بوده و ممکن است جنین به درستی رشد نکند، اما باید بگوییم که این عقیده به هیچ وجه صحیح نیست و نداشتن علائم بارداری قبل از پریود به معنای اختلال در روند بارداری نخواهد بود.

 

مطالعه بیشتر:

1- علائم بارداری در ماه اول حاملگی چگونه قابل تشخیص است؟

2- آیا نتیجه آزمایش بارداری قبل از پریود قابل اعتماد است؟

3- آمادگی ها و مراقبت های دوران بارداری