The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا نتیجه آزمایش بارداری قبل از پریود قابل اعتماد است؟

بسیاری از مادران نمی توانند تا موعد مقرر قاعدگی صبر کنند و می خواهند هرچه سریع تر بدانند که آیا باردار هستند یا نه؟ به همین دلیل به فکر انجام آزمایش بارداری قبل از پریود می افتند. اما آیا میدانید که ممکن است باردار باشید و با انجام این کار و گرفتن جواب منفی ناامید شوید؟ علت این مساله و همین طور بهترین راهکار چیست؟

آزمایش بارداری قبل از پریود

اگر این روزها برای باردار شدن و گسترش خانواده تلاش می کنید، یکی از دقیق ترین راهکارها این است که روز دقیق تخمک گذاری خود را شناخته د در همان روز نزدیکی داشته باشید تا هرچه سریع تر نتیجه مطلوب حاصل گردد. در چنین شرایطی نیز باید مدت زمان حداقل دو هفته را صبر کنید تا موعد مقرر قاعدگی شما فرا برسد. برای افرادی که این دو هفته انتظار را ماه ها پشت سر هم تجربه کرده اند، قابل درک خواهد بود که گذر زمان در این دو هفته بسار دشوار است. به همین دلیل بسیاری از بانوان به فکر انجام آزمایش بارداری قبل از پریود و یا  استفاده از تست بارداری قبل از پریود می افتند. اما آیا این کار صحیح است؟ آیا تست بارداری قبل از پریودی می تواند نتیجه درست و دقیقی از باردار بودن و یا نبودن شما را نشان دهد؟ برای پاسخ به این پرسش ها ابتدا باید بدانید که چه عاملی سبب مثبت شدن تست بارداری می شود.

 

علت مثبت شدن آزمایش خانگی بارداری قبل از پریود چیست؟

اگر در روزهای تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، اسپرم پس از عبور از واژن و وارد شدن به درون حفره رحم به سمت لوله های رحمی شنا خواهد کرد. در این زمان تخمک نیز به درون لوله های رحمی وارد شده و این دو معمولا در ناحیه آمپول لوله رحمی با یکدیگر ملاقات کرده و لقاح انجام خواهد شد. پس از لقاح، تخمک لقاح یافته به درون حفره رحمی وارد شده و حدودا در انتهای هفته اول بعد از لقاح در دیواره رحم لانه گزینی خواهد کرد. در این زمان بین عروق خونی مادر و جزایر خونی موجود در جفت ارتباط برقرار شده که موجب می شود هورمون hCGβ تولید شده توسط جفت به درون خون مادر وارد شود. درحقیقت آنچه توسط تست های بارداری خانگی (بی بی چک) و تست های بارداری آزمایشگاهی در خون و ادرار مادر سنجیده می شود، مقادیر این هورمون در بدن مادر است که تشخیص می دهد آیا فرد باردار است یا خیر.

بر اساس جنین شناسی لانگمن (از معتبر ترین کتب جنین شناسی پزشکی) مقادیر هورمون hCGβ در خون مادر در روز 9 ام بعد از لقاح و در ادرار مادر در روز 14 ام بعد از لقاح به مقدار قابل تشخیص توسط تست های بارداری می رسد.

 

نتیجه آزمایش بارداری قبل از پریود چه زمانی صحیح است؟

بنابراین اگر شما بپرسید که آیا تست بارداری قبل از پریود جواب میده یا نه در پاسخ باید بگوییم که به زمان انجام لقاح و نیز نوع تست مصرفی بستگی دارد. اگر شما سیکل های منظمی داشته باشید، تخمک گذاری و متعاقب آن لقاح سر موعد مقرر انجام شده باشد، روز 9 ام بعد از لقاح مصادف با زمانی است که حدودا 4 الی 5 روز به قاعدگی مانده، بنابراین می توان انتظار داشت که انجام آزمایش خون تشخیص بارداری، نتیجه صحیح را نشان دهد. اما با توجه به این که ورود این هورمون به ادرار کمی دیرتر صورت می گیرد، احتمالا استفاده از تست های بی بی چک خانگی نتیجه صحیحی را نشان نمی دهد. در بهترین شرایط یک خط بسیار کمرنگ بر روی ناحیه T از تست روشن شده که معمولا سبب سردرگمی مادران می شود. به همین علت توصیه می شود که برای استفاده از تست بی بی چک، مادران لااقل 5 روز تا بعد از موعد مقرر قاعدگی خود صبر کنند.

انجام آزمایش بارداری قبل از پریود ممکن است در برخی مواقع مثبت بودن تست بارداری را زودتر از قاعدگی نشان دهد اما گاهی نیز سبب ایجاد نتیجه منفی کاذب می شود. یعنی زمانی که شما باردار هستید و نتیجه تست منفی بوده است. زیرا در زمان انجام تست بارداری قبل از قاعدگی هنوز مقدار هورمون مذکور به حدی نرسیده بوده که برای کیت های آزمایشگاهی قابل تشخیص باشد. به همین دلیل همواره به مادران توصیه می شود که از انجام آزمایش بارداری قبل از پریود خودداری کرده و لااقل تا چند روز بعد از موعد مقرر قاعدگیشان دست نگه دارند.

 

مطالعه بیشتر:

1- اولین اقدامات بعد از مثبت شدن بی بی چک

2- بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای آزمایش خانگی بارداری

3- روش تست بارداری در منزل (آزمایش بارداری در خانه)