تست حاملگی با قند چیست و چگونه انجام می شود؟

استفاده از روش های بارداری خانگی برای تشخیص بارداری، امروزه شهرت فراوانی پیدا کرده است. بر اساس باورهای عمومی با استفاده از نمک، قند، شکر، وایتکس و ... می توانید خیلی زود متوجه شوید که آیا باردار هستید یا نه؟ نکته بسیار مهم این است که این روش ها چه درست عمل کنند و چه پاسخ نهایی را نادرست نشان دهند، هیچ پایه و اساس علمی نداشته و صرفا بر اساس باورهای عمومی شهرت پیدا کرده اند. اگر می خواهید بدانید روش تست حاملگی با قند چگونه است، با ما همراه باشید.

تست بارداری با قند چگونه است؟

تست خانگی بارداری با قند یکی از ساده ترین روش های خانگی برای تشخیص بارداری است. در این روش ابتدا باید مقداری از ادرار اول صبح خود را در یک لیوان یکبارمصرف جمع آوری کنید. دلیل اصلی استفاده از ادرار اول صبح این است که برای انجام این کار باید ادرارتان غلیظ باشد تا مقدار کافی از هورمون βhCG در آن وجود داشته باشد و این توصیه ارتباطی با ناشتا بودن ندارد. اگر نتوانستید ادرار اول صبح را بگیرید، به مدت چهار ساعت دستشویی نروید و در این مدت از خوردن مایعات اجتناب کنید، سپس چند حبه قند را روی هم بر روی یک سطح صاف بگذارید. ادرارتان را به آرامی بر روی قندها بریزید. اگر قندها شروع به ذوب شدن کرد، به این معنی است که شما باردار نیستید، اما اگر قندها به جای ذوب شدن به یکدیگر چسبید و به صورت توده درآمد به این معنا خواهد بود که شما باردارید.

به یاد داشته باشید که تست خانگی حاملگی با قند همانند سایر تست های بارداری خانگی به هیچ وجه علمی نیست و نمی توان بر اساس نتیجه آن دقیقا قضاوت کرد که شما باردار هستید یا نه. به همین دلیل توصیه می شود حتی پس از انجام تست حاملگی با قند، در زمان یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی به آزمایشگاه مراجعه کرده و با انجام آزمایش خون تشخیص حاملگی از باردار بودنتان اطمینان حاصل کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- تست خانگی بارداری با نمک چیست و چگونه انجام می شود؟

2- تست حاملگی با شکر چیست و چگونه انجام می شود؟

3- تست حاملگی با سیر چیست و چگونه انجام می شود؟