The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چگونگی استفاده از انواع راه خانگی تشخیص بارداری

گسترش اطلاعات و افزایش درسترسی به فضای مجازی سبب شده که بسیاری از مادران به راحتی بتوانند به اطلاعات و دانستنی های مربوط به دوران بارداری دست پیدا کنند. در این میان یکی از پرسش های متداول راه خانگی تشخیص بارداری است. اگر می خواهید درمورد این عنوان اصلاعاتی کسب کنید با ما همراه باشید.

چگونگی تشخیص حاملگی در خانه

وقتی هنوز مطمئن نیستید که باردار هستید یا خیر، می توانید از راههای خانگی تشخیص بارداری  استفاده کنید. مطالب زیادی درباره ی این روشها در اینترنت وجود دارد.  راههای تشخیص بارداری در خانه به راحتی در دسترس هستند.اما این روشها چقدر از نظر علمی دقیق اند؟

در آزمایشات مختلف بارداری، که از طریق سنجش خون یا ادرار عمل می کنند، گونادوتروپین کوریونی انسان (βhCG) یعنی هورمونی را که از طریق جفت ترشح می شود، بررسی می کنند. بدن شما این هورمون را پس از پیوند جنین در رحم ایجاد می کند.

با این حال، روش تشخیص بارداری در منزل به روشهایی گفته می شود که از طریق واکنش هایی که با همین گونادوتروپین کوریونی انسان (βhCG)  و مواد خانگی صورت می گیرد، حاملگی را تشخیص می دهد. بیایید نگاهی به برخی از انواع روشهای تشخیص حاملگی در خانه ، و آنچه تحقیقات درباره ی راه خانگی تشخیص بارداری  می گویند، بیندازیم.

نحوه تشخیص بارداری در خانه با استفاده از شامپو

چگونه از این راه خانگی تشخیص بارداری استفاده کنیم؟ نظر مردم در این باره این است که اگر ادرار خانم باردار را در یک ظرف پلاستیکی بریزیم و در ظرف دیگری شامپو و آب را مخلوط کنیم، اضافه کردن ادرار به این مخلوط باعث می شود که کف و فوم تشکیل شود که نشان دهنده ی بارداری است.

این روش تشخیص بارداری در خانه چگونه کار می کند؟ گفته می شود هورمون hCG با شامپو واکنش نشان می دهد، و این باعث می شود که کف تولید شود. ولی هیچ مبنای علمی شیمیایی برای اعتقاد به این موضوع وجود ندارد.

نحوه تشخیص بارداری در خانه با استفاده از شکر 

چگونه از این راه تشخیص حاملگی در خانه استفاده کنیم؟ 1 قاشق غذاخوری شکر را در یک کاسه پلاستیکی بریزید و 1 قاشق غذاخوری از ادرارتان را رویش بریزید. به واکنش شکر با ادرار دقت کنید. اگر آن را به سرعت حل کند، نتیجه منفی است، اما اگر گلوله گلوله شود، نتیجه مثبت است.

چگونه این راه خانگی تشخیص بارداری کار می کند؟ ظاهرا hCG در ادرار اجازه نمی دهد که شکر حل شود. در این باره هم شواهد و تحقیقات علمی خاصی وجود ندارد.

نحوه تشخیص بارداری در خانه با استفاده از خمیر دندان

چگونگی تشخیص بارداری در خانه با استفاده از این روش این است که 2 قاشق غذا خوری خمیر دندان سفید را در یک ظرف می ریزید و ادراتان را به آن اضافه می کنید. اگر رنگ خمیردندان آبی رنگ شد، نتیجه مثبت است.

چگونه این ، روش تشخیص بارداری در منزل کار می کند؟ هنگامی که خمیر دندان  با βhCG  موجود در ادرار زن باردار ترکیب می شود، مواد تشکیل دهنده خمیردندان تغییر رنگ می دهند.

با این حال، این آزمایش روی خمیر دندان های مختلف در رنگ های متفاوت جواب نمی دهد. هیچ مدرکی وجود ندارد که  نتیجه این روش از نظر علمی دقیق باشد.

نحوه تشخیص بارداری در خانه با استفاده از سفید کننده ها

یکی از راه های تشخیص بارداری در منزل  این است که نصف فنجان از ادرارتان را با نصف فنجان سفید کننده مخلوط کنید. 3 تا 5 دقیقه صبر کنید. اگر ادرار کف کرد، شما باردار هستید.

البته هنگام استفاده از سفید کننده از دستکش استفاده کنید و بیش از نصف فنجان استفاده نکنید چون بخار حاصل از آن می تواند پوست شما را تحریک کند.

با استفاده از این راه خانگی تشخیص بارداری چگونه پی به حاملگی می بریم؟

اعتقاد بر این است که هورمون hCG در ادرار با سفید کننده واکنش می دهد و باعث تشکیل کف می شود. همانند سایر روشها، این روش هم قطعی نیست. و برای اطمینان از حاملگی باید از روش های دیگری استفاده کنید.

نحوه تشخیص بارداری در خانه با استفاده از صابون

چگونه از این روش  برای تشخیص بارداری در منزل استفاده کنیم؟ حدود 2 قاشق غذاخوری ادرار را به یک تکه صابون کوچک مخلوط کنید. اگر کف ایجاد شد، نتیجه مثبت است.

چگونه با استفاده از این راه خانگی تشخیص بارداری حاملگی را تشخیص می دهیم؟ همانطور که با  استفاده از شامپو، هورمون βhCG باعث کف کردن ادرار می شود، درباره ی صابون هم روش کار به همان صورت است ولی مطالعات موثقی برای اثبات درستی آن صورت نگرفته است.

روش خانگی تشخیص بارداری دوقلو

روش خانگی تشخیص بارداری دوقلو نیز مانند بارداری تک قلوست. می توان از این راههای تشخیص بارداری در خانه استفاده کرد.

راههای تشخیص بارداری در منزل که در بالا توضیح داده شده هیچ پایه علمی ندارد. هیچ تحقیقی نشان نمی دهد که آنها روش های دقیقی برای تشخیص حاملگی هستند.  چرا که فقط بر اساس شواهد عمل می کنند.

علاوه بر این، شواهد حاکی از آن است که ادرار از افراد غیر باردار هم اگر غلیظ باشد می تواند نتایج مثبت را نشان دهد.  خوشبختانه، تست های حاملگی دقیق تری مانند استفاده از بی بی چک و آزمایش خون  موجود است که با 99 درصد اطمینان می توانند بارداری را نشان دهند.

به دلیل کمبود تحقیقات علمی، ما نمی توانیم دقت راه خانگی تشخیص بارداری را تعیین کنیم.

در حالت کلی می توانید از این روش ها یک روز بعد از زمانی که قاعدگی تان به تعویق افتاد، استفاده کنید. اگر نتیجه مثبت بود، باید با انجام آزمایش ادرار( بی بی چک) یا آزمایش خون ( آزمایش بتا) درستی راه خانگی تشخیص بارداری را اثبات کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- تست خانگی بارداری با پیاز چیست و چگونه انجام می شود؟

2- روش استفاده از تست حاملگی خانگی یا بی بی چک

3- تست خانگی بارداری با نمک چیست و چگونه انجام می شود؟