The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

روش استفاده از تست حاملگی خانگی یا بی بی چک

وقتی به قصد باردار شدن نزدیکی داشته اید، احتمالا روز شماری می کنید تا موعد مقرر قاعدگی شما فرابرسد و با استفاده از تست تشخیص بارداری ببینید که آیا باردار هستید یا نه؟ برای این کار یا باید به یک آزمایشگاه مراجعه کنید تا با گرفتن نمونه خون شما جواب قطعی را بدهند و یا این که یک تست بی بی چک تهیه کرده و خودتان در منزل اولین کسی باشید که از خبر باردار بودنتان مطلع می شوید.یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با استفاده از تست های تشخیص بارداری خانگی و یا همان بی بی چک، کسب اطلاعات کامل درمورد روش استفاده از تست حاملگی و نیز رعایت تمامی نکات مربوطه است. می دانید که استفاده از بی بی چک اصول خاصی دارد. اگر می خواهید روش استفاده از تست حاملگی را بدانید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

چه زمانی تست های بارداری دقیق هستند؟

یکی از مهم ترین نکات درمورد طریقه استفاده از تست حاملگی زمان انجام آن است. دقت تست های بارداری خانگی در زمان استفاده در یک هفته بعد از عقب افتادن پریود ۹۹ درصد است. از دیگر نکات مهم درباره چگونگی استفاده از تست بارداری، استفاده از ادرار غلیظ است. بهترین زمان برای انجام تست صبح است، زیرا صبح ها ادرار غلیظ‌‌تر است. اگر تست را زودتر از زمان مناسب انجام دهید، از آن درست استفاده نکنید، یا تاریخ انقضای کیت رسیده باشد، نتیجه آن ممکن است صحیح نباشد.

در رابطه با طرز استفاده از تست بارداری بی بی چک باید بدانید که دقت تست های بارداری خانگی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نحوه عمل کردن به دستورالعمل‌ها
 • چه زمانی تست را انجام دهید
 • تخمک گذاری چه موقع اتفاق می‌افتد و چه زمانی کاشته می‌شود
 • شما نباید خیلی زود تست را انجام دهید، اما هیچگاه برای انجام تست دیر نیست.

 

بهترین زمان برای تست بارداری چه موقع است (علائم اولیه)

علاوه بر کسب اطلاعات کامل درمورد طریقه استفاده از تست بارداری، به جای نگرانی در مورد اینکه آیا باردار هستید یا نه، شما می‌توانید به چندین نشانه بارداری پیش از تست بارداری خانگی توجه کنید. برخی از نشانه‌های بارداری عبارتند از:

 • لکه بینی یا خونریزی خفیف که وقتی رویان در رحم لانه گزینی می‌کند اتفاق می افتد.
 • گرفتگی یا احساس عجیب کشیدگی در شکم.
 • سفتی و تورم سینه‌ها. هنگامی که سینه‌ها را لمس می‌کنید، یا موقع پوشیدن لباس زیر احساس درد و ناراحتی می‌کنید.
 • احساس خستگی. شما بدون دلیل احساس خستگی شدید دارید.
 • حساس شدن به بوها
 • تغییر ناگهانی عادات غذایی. شما ممکن است به خوردن غذاهایی علاقه‌مند شوید که قبلا آنها را دوست نداشتید یا علاقه‌تان را به غذاهایی که همیشه آنها را دوست داشتید از دست بدهید
 • بد مزه شدن دهان
 • ترشحات واژینال

شما ممکن است شاهد نشانه‌ها و علائم ذکر شده در بالا در دو هفته اول پس از تخمک گذاری بشوید.

اگر از زمان تخمک گذاری مطمئن نیستید، با مشاهده بعضی از این علائم هرچه زودتر تست بارداری را انجام دهید.

اما قبل از انجام تست، شما باید در مورد انواع مختلف تست های بارداری که در دسترس هستند و اینکه چه زمانی بارداری می‌تواند تشخیص داده شود، بدانید.

آزمایش خون برای تائید بارداری

آزمایش خون در یک مرکز پزشکی و یا در مطب پزشکتان انجام می‌شود. با اینحال، افراد بیشتر ترجیح می‌دهند آزمایش ادرار را انتخاب کنند. خبر خوب اینکه آزمایش خون قادر است وضعیت بارداری شما را زودتر از آزمایش ادرار مشخص کند؛ یعنی حدودا 9 روز پس از تخمک گذاری. اگرچه، در این روش زمان بیشتری لازم است تا جواب آزمایش شماحاضر شود. اکنون با کسب اطلاعات کامل درمورد روش استفاده از تست حاملگی می توانید اولین نفری باشید که از خبر خوش در راه بودن فرشته کوچکی هیجان زده شده است.

آزمایش ادرار برای تایید بارداری

این آزمایش می‌تواند در خانه و یا محل کار به راحتی و هر زمان که شما انتخاب کنید انجام شود. استفاده از بی بی چک راحت‌ترین و خصوصی‌ترین راه ازمایش بارداری است.

تست های خانگی بارداری دارای دستورالعمل‌هایی هستند که برای دریافت دقیق‌ترین نتیجه باید از آنها پیروی کنید. زمانی که شما تست را انجام دادید، می‌توانید در مورد نتیجه آن با پزشکتان صحبت کنید. پزشک شما آزمایش‌های حساس‌تر را برای تعیین دقیق بارداری شما انجام می‌دهد.

 

چقدر طول می‌کشد تا تست های خانگی جواب بدهند؟

یکی از مهمترین مزیت ها درمورد راهنمای استفاده از تست بارداری این است که شما می‌توانید در عرض پنج تا ده دقیقه جواب را مشاهده کنید. هر خطی که شما بعد از ده دقیقه ببینید می‌تواند موجب گمراهی شما شود و بهتر است آن را نادیده بگیرید. همچنین، خواندن آن زودتر از پنج دقیقه جواب درستی به شما نمی‌دهد.

 

جواب مثبت تست های بارداری خانگی به چه شکل است؟

از دیگر مسائل مهم درمورد روش استفاده از تست حاملگی این است که بتوانید پاسخ نمایش داده شده را متوجه شوید. اگر جواب بارداری شما مثبت باشد، علاوه بر خط کنترل که بر روی تست است، یک خط دوم رویت می‌کنید. این خط دوم بعد از اینکه نمونه ادرار از میان نوار عبور می‌کند دیده می‌شود.

بعضی از این دستگاه‌ها دو پنجره جداگانه دارند و اگر جواب مثبت باشد، خطوط در هر دو پنجره ظاهر می‌شود. بعضی دیگر از کیت های بارداری دارای یک طرح متقاطع برای نشان دادن جواب مثبت بارداری هستند.

از چالش های مهم در روش استفاده از تست حاملگی این است که در بعضی موارد، ممکن است با وجود اینکه شما باردار نیستید، ولی نتیجه مثبت نشان داده شود. این یک نتیجه مثبت کاذب است که به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 • ادرار شما ممکن است حاوی خون یا پروتئین باشد
 • شما تحت درمان با داروهای ضد انعقاد، آرام بخش و خواب آور هستید.
 • βhCG ممکن است از (هورمون لوتروپین LH) که ازغده هیپوفیز در اوج خود آزاد می شود، ترشح شود.
 • بخش عمده ایی از بارداری‌های زود هنگام می‌توانند حتی قبل از پریود بعدی سقط شوند. با انجام تست زود هنگام می‌توان یک بارداری کاذب را تشخیص داد.
 • در دوران پیش از یائسگی میزان هورمون βhCG در بانوان بالا می‌رود.
 • درمان‌هایی که برای نازایی انجام می‌شود نیز می‌تواند در طی ده روز از آخرین درمان با βhCG نتیجه مثبت کاذب نشان دهند.

 

جواب منفی تست بارداری خانگی به چه شکل است؟

اگر نتیجه بارداری منفی باشد، کیت فقط خط کنترل را نشان می‌دهد. شما می‌توانید یک هفته بعد دوباره تست را انجام دهید.

در پاره‌ای از موارد، شما ممکن است باردار باشید، در حالیکه نتیجه تست منفی را نشان می‌دهد. این یک نتیجه منفی کاذب است که به دلایل زیر رخ می‌دهد:

 • تاریخ انقضای کیت سپری شده است.
 • شما دستورالعمل‌ها را به درستی دنبال نکرده‌اید.
 • اگر نمونه ادرار برای مدت زمان طولانی، یعنی 30 دقیقه یا بیشتر مانده باشد می‌تواند نتیجه منفی کاذب را نشان دهد.
 • شما در مراحل اولیه که هنوز βhCG به قدر کافی تولید نشده آزمایش را انجام داده‌اید.
 • اگر قبل از آزمایش مقدار زیادی آب نوشیده باشید و ادرارتان بسیار رقیق باشد.
 • شما تحت درمان با داروهایی مثل آنتی هیستامین‌ها یا انواع مُدِرها هستید.

 

یک خط کمرنگ در تست بارداری نشان دهنده چه چیزی است؟

گاهی علی رغم رعایت نکات اشاره شده در روش استفاده از تست حاملگی، یک خط بسیار کمرنگ بر روی آن ظاهر می شود، این خط به چه معنا است؟

 در برخی موارد نتیجه آزمایش یک خط کمرنگ را نشان می‌دهد، که نشان دهنده مقدار کم هورمون βhCG در نمونه ادرار است. علت کمرنگ بودن این خط این است که غلظت هورمون βhCG در اوایل بارداری خیلی پائین است. از طرف دیگر، اگر بارداری شما به اندازه کافی پیش رفته و هورمون غلیظ‌ تر شده باشد، با وجود رعایت نکات در روش استفاده از تست حاملگی خط آزمایش هم تیره‌تر ظاهر می‌شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- اولین اقدامات بعد از مثبت شدن بی بی چک

2- همه چیز در مورد تست های بارداری خانگی

3- بررسی نشانه ها و علائم بارداري بعد از نزديكي