The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بررسی راه های تشخیص بارداری قبل از موعد پریود

بیشتر بانوانی که خود را برای مادر شدن آماده کرده اند و به این هدف نزدیکی داشته اند، می خواهند هرچه سریع تر بدانند که آیا باردار هستند یا نه؟ به همین دلیل به دنبال راهکار هایی برای تشخیص بارداری قبل از موعد پریود می گردند. درحقیقت تشخیص حاملگی قبل از موعد پریود به معنای ظهور نشانه هایی در بدن مادر دال بر باردار بودن پیش از موعد مقرر قاعدگی است.

چگونگی تشخیص بارداری قبل از موعد پریود

رسیدن به موعد مقرر قاعدگی و ندیدن خونریزی ماهانه یکی از عمومی ترین نشانه های دال بر بارداری محسوب می شود. اما آیا امکان تشخیص بارداری قبل از موعد پریود وجود دارد؟ آیا اصلا امکان تشخیص بارداری قبل از موعد پریودی وجود دارد؟ و اگر وجود دارد راه های تشخیص بارداری قبل از موعد پریود کدام است؟

دقیق ترین و مطمئن ترین روش برای تشخیص بارداری این است که شما آزمایش خون انجام دهید تا وجود یا عدم وجود هورمون βhCG در درون آن بررسی گردد. اما برای این کار لازم است که تا چند روز بعد از موعد مقرر قاعدگی صبر کنید تا سطح هورمون مذکور در خون شما به حدی برسد که برای کیت های آزمایشگاهی قابل تشخیص باشد. بنابراین بهترین راهکار جهت تشخیص بارداری قبل از موعد پریود، توجه به علائم و نشانه های بارداری است.

1- دمای پایه بدن

از جمله راهکار های تشخیص بارداری قبل از موعد قاعدگی توجه به دمای پایه بدن است. با اندازه گیری این دما می توانید روز تخمک گذاری خود را پیدا کنید زیرا در این روز دمای پایه نیم تا یک درجه افزایش می یابد. اگر این دما بعد از افزایش، کاهش پیدا نکرد، احتمالا شما باردار هستید.

2- درد در پستان و نوک سینه

از دیگر روش های تشخیص بارداری قبل از موعد پریود، زیر نظر داشتن علائم پستانی است. سینه ها در دوران بارداری حساس و دردناک می شوند، حتی با دقت بیشتر می توان دریافت که بزرگتر و سنگین تر شده اند، نوک پستان و هاله اطراف آن تیره تر به نظر می رسد. حتی لکه های کوچکی در اطراف نوک پستان وجود دارد. در برخی موارد، نقاط سفید رنگ جوش مانندی روی هاله قهوه ای به چشم می خورد. 

3- خستگی

چرخه خواب بدن در دوران بارداری به دلیل تغییرات فیزیکی مختل می شود، این نشانه نیز به شما می گوید باردار هستید. افزایش سطح پروژسترون، تهوع و ادرار مکرر بدن را خسته و بی خوابی ایجاد می کند. در سه ماهه دوم پرانرژی می شوید، اما این نیز دیری نمی پاید و خستگی در سه ماهه سوم دوباره به سراغتان خواهد آمد.

4- سرگیجه

یکی دیگر از راه های تشخیص بارداری قبل از موعد پریود توجه به نشانه سرگیجه و عدم تعادل است. تغییرات هورمونی سبب می شوند که بدن شما برای تغذیه جنین شروع به افزایش حجم خون کند. این حجم خون در حال افزایش باید در عروق جایگیرد. بنابراین عروق از همان ابتدای بارداری منبسط خواهند شد تا برای جای دادن حجم خون در حال افزایش آماده شوند. این انبساط عروق ممکن است سبب افت فشار خون و نیز سرگیجه شوند که از علائم بارداری در هفته های ابتدایی محسوب می شود.

به یاد داشته باشید که تشخیص بارداری قبل از موعد پریود کار ساده ای نیست. زیرا این نشانه ها و دیگر نشانه های ابتدایی حاملگی در تمامی افراد بروز نمی کنند. برخی بانوان تا قبل از عقب افتادم عادت ماهانه شان هیچ نشانه ای از باردار بودن در خود مشاهده نمی کنند. با تمام این ها اگر هیچ یک از نشانه های تشخیص بارداری قبل از موعد پریود را در خود درک نکردید، به هیچ وجه نا امید نشوید، یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی تان تست بارداری بدهید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا با وجود علائم حاملگی قبل از پریود بارداری قطعی است؟

2- آیا نتیجه آزمایش بارداری قبل از پریود قابل اعتماد است؟

3- اولین نشانه های حاملگی قبل از پریود چیست؟