The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

معنی fhr در سونوگرافی دوران بارداری چیست؟

بارداری علی رغم تمام شیرینی هایی که دارد در هر بار معاینه، نگرانی درمورد سلامت جنینی مادر را آزار می دهد. هر زمانی بعد از هفته هشتم که به سونوگرافی مراجعه می کنید، کلمه ای را تحت عنوان fhr در برگه سونوگرافی خود ملاحظه می کنید. احتمالا تک تک موارد ذکر شده در آن برگه ای که به دست شما داده اند هزاران سوال را در ذهن شما ایجاد می کند و یکی از سوالات شما این است که معنی fhr در سونوگرافی چیست.

معنی اصطلاح fhr در سونوگرافی چیست؟

fhr مخفف کلمه fetal heart rate به معنای تعداد ضربان قلب جنین است. اکنون می پرسید که fetal heart rate در سونوگرافی چیست؟ در پاسخ به شما می گوییم که هر چه درمورد fhr در برگه سونوگرافی شما ذکر شده است، درواقع به کارکرد قلب جنین در دوران بارداری اشاره می کند. 

نحوه رشد جنین در درون رحم مادر، سطح سلامت و یا عدم کارکرد مناسب اندام ها و ارگان های مختلف بدن، علائم و نشانه هایی دارد که با کمک بررسی آنها می توان نتیجه گرفت که جنین در چه وضعیتی است. یکی از این نشانه ها تعداد ضربان قلب جنین است. 

گره قلبی جنین در هفته چهارم جنینی شروع به زنش می کند اما ما می توانیم صدای آن را در حوالی هفته های 7 بارداری با کمک سونوگرافی بشنویم. تعداد طبیعی ضربان قلب جنین بین 120 تا 160 ضربه در دقیقه است. مواردی همانند تحت استرس قرار گرفتن مادر می تواند منجر به افزایش ضربان قلب جنین باشد. طبیعی بودن تعداد fhr نشانه ای از تکامل و کارکرد صحیح قلب جنین به عنوان یک نشانه مهم از سلامتی او است.

شاید برای شما جالب باشند که بر اساس عقاید عمومی از روی ضربان قلب جنین می توان جنسیت او را حدس زد. بر اساس این باور عمومی اگر تعداد ضربان قلب جنین در مراجعات منظم دوران بارداری کمتر از 140 ضربه در دقیقه باشد احتمالا جنین پسر است اما اگر بیشتر از 140 ضربه در دقیقه باشد احتمالا جنین دختر است. 

گرچه این باور عمومی پایه و اساس علمی ندارد اما حال که معنی fhr در سونوگرافی را می دانید، جنسیت جنین خود را حدس بزنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- اولین سونوگرافی بارداری چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می دهد؟

2- بهترین زمان انجام اولین سونوگرافی بارداری در کدام هفته است؟

3- سونوگرافی تشخیص بارداری چه چیزی را بررسی می‌کند؟