چه قرصی بخورم تا پریود شوم؟ (داروی باز شدن قاعدگی)

به تاخیر افتادن خورن ریزی قاعدگی و در اصطلاح عقب افتادن آن مساله ایست که هر بانو در تمامی دوران باروری خود دست کم یک بار آن را تجربه کرده است. بسیاری از بانوان چند روز بعد از عقب افتادن پریودی خود می پرسند که چه قرصی بخورم تا پریود شوم؟ چه قرصی بخورم تا سریع پریود شوم؟ و به چه روش می توان پریودی را جلو انداخت؟ اما آیا به راستی عقب انداختن و جلو انداختن خون ریزی های ماهانه صحیح است؟ آیا استفاده از قرص براي باز شدن پريود می تواند راه حل مشکلات مربوط به بی نظمی های قاعدگی باشد؟ آیا خوردن دارو برای باز شدن پریود بی نظمی های قاعدگی را بدتر نمی کند؟ برای دریافتن پاسخ تمامی این پرسش ها با ما همراه باشید.

داروی باز شدن قاعدگی

استفاده از قرص برای پریود شدن سریع شاید یکی از ساده ترین راهکارها بعد از عقب افتادن قاعدگی باشد اما بدون شک کار درستی نیست! تعداد روزهای مربوط به سیکل های ماهیانه، روزهای قاعدگی، جلو افتادن و عقب افتادن آن نتیجه تعامل های هورمونی بسیار پیچیده ای در بدن شماست که با همکاری غدد هیپوفیز، هیپوتالاموس، تخمدان، تیروئید و ... تنظیم می شود. مصرف خودسرانه هرگونه داروی باز شدن قاعدگی و یا داروهایی که قاعدگی شما را به تاخیر می اندازند در طولانی مدت می تواند اثرات مخرب بسیار زیادی را بر عملکرد سیستم غدد درون ریز و نیز بر توان باروری شما داشته باشد. 

بنابراین قبل از معرفی هرگونه دارو جهت باز شدن قاعدگی به شما توصیه می کنیم که بعد از تاخیر در خونریزی ماهانه ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با انجام معاینه و بررسی های بیشتر با کمک سونوگرافی ، آزمایشات هورمونی و ... علت اصلی عارضه مشخص شده و شیوه درمانی مناسب برای شما تجویز گردد. 

1- پرو ورا

از جمله انواع قرص باز شدن پريود می توان به پرو ورا اشاره کرد. این دارو، اولین دارو در لیست ماست که برای پریود شدن استفاده می­ شود. این دارو در اصل برای تنظیم هومورن­ های زنانه استفاده مصرف می­ شود. ترکیب اصلی این دارو مدروکسی پروژسترون است که خودش نوعی هورمون زنانه محسوب می­ شود. این دارو در زنانی که باردار نیستند و چرخه قاعدگی منظم دارند استفاده می­ شود. با استفاده از این دارو، مشکل پریودهای نامنظم با نرمال کردن خونریزی حل می­ شود و یک چرخه قاعدگی سالم را برای خانم ها به ارمغان خواهد آورد.

 

2- مپرات

اگر می پرسید که چه قرصی بخورم تا پریود شوم ما به شما مصرف قرص مپرات را زیر نظر پزشک پیشنهاد می کنیم. مپرات نوعی دیگر از داروهای حاوی مدروکسی پروژسترون است که برای درمان مشکل پریودهای نامنظم و یا پریود نشدن استفاده می­ شود. این دارو خودش نوعی هورمون پروژسترون است و معمولا باعث تنظیم شدن چرخه قاعدگی می­ شود. این دارو برای درمان سرطان سینه و جلوگیری از بارداری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

3- داروی هندی شاتواری ول وومن

این دارو که به صورت کپسول است یکی از راه های آیوردیک برای حل مشکل پریودهای نامنظم است که در بسته بندی های 60 تایی که باید به صورت روزانه مصرف شود، ارائه می گردد. این کپسول­ ها برپایه اصول آیورودا و به صورت کاملا گیاهی تولید شده اند و هیچ تاثیر جانبی ای ندارند. این دارو به تنظیم عادت ماهانه شما کمک می­ کند.

 

 

4- داروی هندی ارگانیک شاتواری ول بیینیگ

یکی دیگر از پاسخ ها برای پرسش چه قرصی بخورم تا پریود شوم؟ استفاده از داروهای ارگانیک است. این کپسول ها، هورمون های زنانه را تنظیم می کند. در واقع این دارو از طریق به تعادل رساندن هورمون هایی که باعث بی نظمی در چرخه قاعدگی می شوند، به تعادل هورمونی شما کمک خواهد کرد.

 

 

5- جنوسیا آشوکا

اگر می پرسید چه قرصی بخورم تا پریود شوم و قصد استفاده از داروهای گیاهی را دارید، ما جنوسیاآشوکا را پیشنهاد می کنیم. این دارو نوعی داروی گیاهی است که شامل عصاره های طبیعی گیاهانی بوده که در تنظیم سیکل های ماهانه بانوان بسیار موثر اند. 

 

 

6- بلک کوهوش

این دارو از ریشه های گیاهی تهیه شده است که در در درمان مشکل بی نظمی قاعدگی تاثیر گذار است و می تواند هورمون های بدن زنان را تنظیم کند. این دارو در فرمولاسیون های مختلفی تهیه شده، مانند پودر، قرص و کپسول. می توانید هر شکلی از این دارو که برایتان مناسب تر است با تجویز پزشک متخصص تهیه کنید و برای همیشه مشکل پریودهای نامنظم تان را حل کنید.

 

7- قرص جیناون

این قرص یکی دیگر از داروهای آیورودا است که می تواند برای حل مشکل بی نظمی قاعدگی شما استفاده شود. این دارو شامل مکمل های گیاهی ای است که گردش خون را تحت تاثیر قرار می دهد و پریودهای شدید و دردناک را متوقف می کند. با وجود اینکه این دارو جزو داروهای گیاهی و آیورودیک است، توصیه می شود قبل از مصرف حتما با پزشکتان در مورد دوز مصرف مشورت کنید.

 

8- قرص M2 tone health tonic

این دارو می تواند هم برای تنظیم پریود استفاده شود و هم برای جلوگیری از پریودهای شدید. این دارو نوعی تونیک است که برای زودتر پریود شدن هم استفاده می شود. این دارو با تنظیم کردن هورمون های زنانه، پریودهایتان را به حالت طبیعی باز می گرداند.

 

9- کپسول hashmi herbal lady

اگر می خواهید بدانید که چه قرصی بخورم تا پریود شوم؟ شاید استفاده از کپسول های ذکر شده برایتان کمک کننده باشد. این دارو هم مانند داروهای دیگر، نوعی کپسول است که به شما کمک می کند که هرچه زودتر پریود شوید و نیز پریودهایتان را به حالت عادی بازگردانید.

 

مطالعه بیشتر:

1- 5 مورد از داروهای گیاهی برای پریودی سریع

2- نشانه ها و علائم پریود شدن در بانوان چیست؟

3- علت ترشحات قهوه ای واژن قبل و بعد از پریود چیست؟

4- کاپ قاعدگی چیست و استفاده از آن چه مزایا و معایبی دارد؟

 

منبع: alodoctor.com