The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ایا استفاده از توالت ایرانی برای جنین ضرر دارد؟

نشستن بر روی توالت ایرانی با توجه به پوزیشن و یا حالتی که بدن مادر باردار می دهد، گاهی اسباب نگرانی مادران را فراهم کرده و می پرسند که ایا استفاده از توالت ایرانی برای جنین ضرر دارد؟ درست است که نشستن بر روی توالت ایرانی با یک شکم بزرگ کار ساده ای نیست اما شاید آنقدرها هم که فکر می کنید جای نگرانی وجود نداشته باشد!

استفاده از توالت ایرانی برای جنین ضرر دارد؟

استفاده از توالت ایرانی در دوران بارداری خطری ندارد، اما در صورتی که به استفاده از آن عادت ندارید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

توالت‌های ایرانی معمولاً بهداشتی‌تر از توالت‌های فرنگی هستند. محققان دریافته‌اند که حالت نشستن روی توالت‌های ایرانی، سبب دفع آسان‌تر و کامل‌تر مدفوع می‌شود. هم‌چنین به جلوگیری از یبوست و بواسیر کمک می‌نماید.

به گفته‌ی برخی متخصصان زنان و زایمان، چمباتمه زدن روی توالت‌های ایرانی در دوران بارداری، نه تنها خطری ندارد، بلکه به تقویت عضلات شکم و ران نیز کمک نموده و بدن را برای زایمان طبیعی آماده می‌کند.

در صورتی که در دوران بارداری، از توالت ایرانی استفاده می‌کنید، به چند نکته توجه داشته باشید:

  • از تمیز و خشک بودن توالت، به ویژه در اماکن عمومی اطمینان حاصل کنید.
  • برای جلوگیری از لغزش از کفش‌های مناسب استفاده کنید.
  • از تهویه و روشنایی سرویس بهداشتی خود اطمینان حاصل کنید. در صورت قطع برق، روشنایی اضطراری نصب کنید یا یک چراغ قوه به همراه داشته باشید.
  • در صورتی که به دلیل بزرگی شکم نمی‌توانید به راحتی روی توالت بنشینید، دستگیره‌هایی روی دیوار نصب نموده و برای نشست و برخاست از آن‌ها کمک بگیرید.
  • سعی کنید برای خروج مدفوع به خود فشار وارد نکنید. در صورتی که از یبوست رنج می‌برید، با پزشک مشورت نمایید.
  • قسمت نشیمن برخی توالت‌های ایرانی به صورت شیب دار و پله‌مانند تعبیه شده است. نشستن روی این توالت‌ها خطری ندارد، اما با پیشرفت بارداری ممکن است بالا رفتن از این توالت چندان راحت نباشد.
  • اگر به یبوست شدید مبتلا هستید و مجبورید برای انجام عمل دفع طولانی مدت بر روی توالت بنشینید، خصوصا در شرایطی که ماه های آخر بارداری را می گذرانید، شاید نشستن بر روی توالت های فرنگی به شرطی که کاملا تمیز باشند، برای شما گزینه مناسب تری محسوب شود.

حال که پاسخ سوال خود درمورد این که ایا استفاده از توالت ایرانی برای جنین ضرر دارد یا خیر را دریافت کردید، نگرانی را از خود دور کرده و با آرامش بیشتر از دوران بارداری خود لذت ببرید.

 

https://www.babycenter.in/x1022935/is-it-safe-to-use-a-squat-toilet-during-pregnancy