The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

باکتریوری بدون علامت در بارداری چیست؟ و چگونه درمان می شود

یکی از آزمایشات روتین در دوران بارداری، آزمایش کشت ادرار است که احتمالا در طی نه ماه بارداری حداقل سه بار برای شما تجویز خواهد شد. علت تجویز چنین بررسی هایی این است که شاید عفونتی در بدن شما وجود داشته باشد اما هنوز هیچ نشانه یا علامتی از آن مشاهده نکرده باشید. یکی از این موارد که نسبتا شایع محسوب می شود باکتریوری بدون علامت در بارداری است که در این متن به اجمال درمورد آن توضیح داده شده است.

باکتریوری بدون علامت در بارداری چیست؟

این مشکل زمانی رخ می دهد که باکتری بدون هیچ علائمی در مجاری ادرار وجود داشته باشد که به آن عفونت باکتریوری بدون علامت می گویند. معمولا در شرایط غیر بارداری عفونت باکتریوری بدون علامت باعث بروز مشکل نمی شود و خود بخود از بین می رود و نیازی به درمان نخواهد داشت اما در دوران بارداری در صورت عدم درمان باکتریوری بدون علامت، احتمال عفونت کلیه به طور چشمگیری افزایش می یابد و همین امر منجر به زایمان زودرس و تولد نوزاد با وزن کم می شود. به همین دلیل توصیه می شود ادرار در دوران بارداری به طور مرتب مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد.

در صورت ابتلا به باکتریوری بدون علامت در بارداری چه اتفاقی رخ می دهد؟

در صورت ابتلا به باکتریوری بدون علامت در بارداری خطر زایمان زودرس یا تولد نوزاد با وزن کم افزایش می یابد. در صورت عدم درمان، بیش از 40 درصد مادران باردار به عفونت کلیه مبتلا می شوند. اما با درمان صحیح و به موقع این احتمال به طرز چشمگیری کاهش می یابد و به 1 تا 4 درصد می رسد.

در صورت وجود علائم یا عدم وجود علائم پزشک متخصص در اولین معاینه بارداری برای تشخیص وجود باکتری در مجاری ادرار آزمایش ادرار توصیه می کند. در صورت عدم وجود باکتری در کشت ادرار احتمال ابتلا به عفونت مجاری ادرار در ماه های بعد کاهش می یابد.

در صورت مثبت بودن جواب کشت ادرار پزشک درمان باکتریوری بدون علامت در بارداری را به کمک تجویز آنتی بیوتیک خوراکی مجاز در دوران بارداری آغاز می کند. برای از بین رفتن کامل عفونت، آنتی بیوتیک تجویز شده را به طور کامل و در دوره مشخص (معمولا یک هفته ) مصرف کنید.

پس از درمان اولیه باکتریوری بدون علامت در بارداری، پزشک جهت اطمینان از درمان کامل عفونت، انجام مجدد آزمایش ادرار را توصیه می کند. (در صورت از بین نرفتن عفونت، پزشک آنتی بیوتیک دیگری برای درمان تجویز می کند.) برای اطمینان از عدم ابتلا به نوع دیگر عفونت، باید کشت ادرار در فواصل منظم در دوران باردای انجام شود. اگر باز هم وجود باکتری در ادرار تایید شد باید دوباره تحت درمان قرار بگیرید به این معنا که باید تا پایان دوران بارداری مقدار کمی آنتی بیوتیک به طور مرتب زیر نظر پزشک مصرف کنید با این کار از ابتلا به نوع دیگری از جلوگیری می شود.

مطالعه بیشتر:

عفونت ادراری در بارداری،روش تشخیص و نیز راهکارهای پیشگیری

تاثیر عفونت ادراری در بارداری بر جنین چیست؟

درمان سنتی عفونت ادراری در بارداری چگونه است؟