The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر عفونت ادراری در بارداری بر جنین چیست؟

مشاهده شدن علائم و نشانه های عفونت ادراری در بارداری مساله ای بسیار جدی تلقی می گردد و علت اصلی آن نیز تاثیر عفونت ادراری در بارداری بر جنین است. زیرا در این دوران سطح سیستم ایمنی بدن مادر کاهش پیدا کرده درنتیجه عفونت ادراری به راحتی می تواند منجر به یک عفونت واژینال مخاطره آمیز شده و شرایط بارداری را در معرض خطر قرار دهد.

عفونت ادرار در بارداری برای جنین خطر دارد؟

بارداری ریسک ابتلا به عفونت کلیه را افزایش می‌دهد. دلیل این امر مقدار زیاد هورمون پروژسترون است که باعث کاهش قدرت ماهیچه‌های میزنای می‌شود که ادرار را از کلیه به مثانه منتقل می‌کند و این منجر به گشاد شدن آنها و در نتیجه کاهش جریان ادرار خواهد شد. به علاوه با بزرگ شدن رحم، به میزنای‌ها فشار وارد می‌شود و عبور ادرار از آنها با سرعت و راحتی همیشگی صورت نمی‌گیرد. ماهیچه‌های مثانه نیز در دوران بارداری قدرت خود را از دست می‌دهند. در این حالت، تخلیۀ کامل مثانه مشکل‌تر و مثانه مستعد ابتلا به ریفلاکس می‌شود که در این شرایط مقداری ادرار به میزنای‌ها برمی‌گردد و به سمت کلیه‌ها می‌رود نتیجۀ چنین تغییراتی این است که زمان بیشتری طول می‌کشد تا ادرار در طول مجاری ادرار حرکت کند، بنابراین باکتری‌ها دیرتر از بدن خارج می‌شوند و زمان بیشتری برای تکثیر در مجاری ادرار پیدا می‌کنند و همچنین در اثر این تغییرات راحت‌تر به سمت کلیه حرکت خواهند کرد. علاوه بر این، ادرار در دوران بارداری خاصیت اسیدی کمتری دارد و از طرفی احتمال بیشتری وجود دارد که حاوی گلوکز باشد که هر دو مورد، فضا را برای رشد باکتری‌ها مساعدتر می‌کند.

ابتلا به هرگونه عفونتی از جمله عفونت ادرای در دوران بارداری می تواند برای جنین خطرساز باشد، عفونت ادراری در صورت عدم درمان می تواند منجر به عفونت کلیه ها شده گه گاه سبب بروز سپتیسمی و یا عفونت خون می شود. عفونت خون مشکل بسیار جدی است که می تواند تهدید کننده جان مادر و جنین تلقی شود.

ابتلا به عفونت ادراری درمان نشده جنین را در معرض خطر زایمان زودرس قرار می دهد. زایمان زودرس عارضه ای است که با وزن کم هنگام تولد، زجر تنفسی و حتی عدم تکامل کافی دستگاه عصبی برای جنین همراه بوده که بدون شک عوارض بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت.

در بانوان به علت نزدیک بودن مجرای خروجی ادرار با مجرای خروجی واژن، عفونت ادراری می تواند به واژن سرایت کرده و به عفونت واژن یا واژینیت مبدل شود. عفونت واژن نیز علاوه بر افزایش احتمال عفونت پرده های جنینی، پارگی زودرس کیسه آب و ... خود سبب افزایش احتمال زایمان زودرس خواهد شد که ازجمله موارد مهم تاثیر عفونت ادراری در بارداری بر جنین محسوب می گردد.

راه‌های جلوگیری از عفونت ادرار در بارداری

اقدامات زیر می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های مجاری ادرار مؤثر باشد:

  • نوشیدن مقدار زیادی آب؛ حداقل ۸ لیوان در روز آب بنوشید.
  • وقتی نیاز به ادرار کردن دارید آن را نادیده نگیرید و سعی کنید موقع ادرار کردن مثانۀ شما کاملاً خالی شود.
  • پس از دفع مدفوع، مقعد خود را از جلو به عقب پاک کنید تا از ورود باکتری‌های موجود در مدفوع به مجرای ادرار جلوگیری شود.
  • ناحیۀ تناسلی خود را با استفاده از آب تمیز نگه دارید.
  • اندام تناسلی خود را قبل و بعد از نزدیکی جنسی تمیز کنید.
  • استفاده از محصولات بهداشتی مربوط به سلامت واژن مثل ژل، اسپری‌ها و صابون‌های ضدباکتری قوی که ممکن است فضای مجاری ادرار و واژن را برای رشد باکتری‌ها مستعد کند و همچنین استفاده از دوش واژینال در دوران بارداری توصیه نمی‌شود.

 اکنون که تاثیر عفونت ادراری در بارداری بر جنین را می دانید و از اهمیت درمان هرچه سریع تر آن آگاه هستید، درصورتی که علائم ابتلا به این عارضه را در خود مشاهده کردید، حتما هرچه سریع تر به متخصص مراجعه کنید.

 بیشتر بدانید:

عفونت ادراری در بارداری ، علائم و روش های درمان و پیشگیری

مشکلات ادراری در دوران بارداری چند نوع و به چه علت است؟

عفونت و سوزش ادرار در بارداری، مصرف آنتی بیوتیک مشکل ساز است؟

ادرار تیره رنگ در بارداری،آیا احتمال عفونت ادراری وجود دارد؟