The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خونریزی بعد از تست پاپ اسمیر به چه علت است ؟

پاپ اسمیر نوعی تست غربالگری برای سرطان دهانه رحم است که توصیه می شود تمامی بانوان بین سنین 21 تا 65 سال هر سال ان را انجام دهند. این آزمایش نیز همانند بسیاری از تست های دیگر با عوارض بسیار خفیفی همراه خواهد بود که از جمله آن ها می توان به خونریزی بعد از تست پاپ اسمیر اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم تا همه چیز را درمورد خونریزی بعد از آزمایش پاپ اسمیر برای شما شرح دهیم.

 

علت خونریزی بعد از آزمایش پاپ اسمیر چیست؟

دهانه رحم عضوی بسیار پرخون است که مخاط ان سرشار از مویرگ هایی است که بسیار نزدیک به سطح بافت قرار گرفته اند. در طی انجام پاپ اسمیر، ماما و یا متخصص زنان با استفاده از وسیله ای به نام اسپچولا از دهانه رحم نمونه برداری می کند و آن را پس از قرار دادن بر روی لام جهت بررسی های بیشتر به آزمایشگاه می فرستد. اسپچولا وسیله ای از جنس پلاستیک و یا چوب استریل است که به علت انکه بافت سختی دارد، ممکن است در اثر تماس با بافت نرم و پرخون دهانه رحم سبب آسیب بسیار جزئی شده که منجر به ترشحات قهوه ای بعد از پاپ اسمیر خواهد شد. 

درحقیقت علت ترشحات قهوه ای بعد از پاپ اسمیر خونی است که مدتی در درون واژن باقی مانده و به رنگ قهوه ای درآمده است و خروج آنها منجر به لکه بینی بعد از انجام تست می شود.

به یاد داشته باشید که خونریزی بعد از انجام تست پاپ اسمیر اگر کم باشد طبیعی بوده و اشکالی ندارد اما خون ریزی شدید به هیچ وجه نرمال تلقی نمی شود و باشد حتما توسط متخصص پیگیری شود.

پریودی بعد از پاپ اسمیر

پریود شدن بعد از پاپ اسمیر با قاعدگی در حالت عادی هیچ تفاوتی ندارد در واقع در طی انجام تست پاپ اسمیر نمونه مورد نظر از دهانه رحم برداشته می شود و هیچ مداخله ای در امور مربوط به درون رحم، هورمون ها و ... انجام نخواهد شد. بنابراین اگر مشکل خاصی در قاعدگی خون مشاهده می کنید حتما موضوع را با متخصص در میان بگذارید.

نزدیکی قبل از تست پاپ اسمیر

وقتی تصمیم می گیرید که برای انجام تست مورد نظر به مطب متخصص، ماما و یا مراکز بهداشت مراجعه کنید از شما خواسته می شود که در روز و شب قبل از زمان مراجعه نزدیکی نداشته باشید، زیرا باقی ماندن ترشحات ناشی از منی بر روی دهانه رحم می تواند بررسی نتایج توسط آزمایشگاه را با اختلال مواجه کند که در این شرایط مجبور می شوید در روز دیگری مجددا نمونه گیری را تکرار کنید. لازم به ذکر است درصورتی که لکه بینی و یا خونریزی بعد از تست پاپ اسمیر نزدیکی بعد از تست پاپ اسمیر بلامانع است.

چرا وضعیت قاعدگی زنان برای پاپ اسمیر مهم است؟

در دوره قاعدگی‌ سلول‌های دهانه رحم یا‌ سلول‌های آندومتر‌‌‌ می‌‌ریزد. اگر این‌ سلول‌‌ها‌ در پاپ اسمیر خانمی دیده شوند، در گزارش ذکر خواهد شد. اگر آزمایش پاپ در حدود زمان قاعدگی خانم انجام شود وجود این‌ سلول‌‌ها‌ طبیعی است. بیان اینکه این‌ سلول‌‌ها‌ از نظر سیتولوژیکی خوش خیم هستند به این معنی است که بدخیم یا (سرطانی) نیستند.

اما اگر خانمی یائسه باشد نباید این دست‌ سلول‌‌ها‌ در آزمایشش دیده شوند. بنابراین،‌ سلول‌های آندومتر در گزارش پاپ اسمیر در این شرایط حاکی از ضخیم شدن غیر طبیعی آندومتر است. پاپ اسمیر به طور خاص برای تشخیص چنین ناهنجاری طراحی نشده است. با این وجود، اگر این‌ سلول‌‌ها‌ در آزمایش خانمی مشاهده شوند، پزشک باید علت را بیابد.

گاهی اوقات، علت هیپرپلازی آندومتر، وضعیت پیش سرطانی لایه رحم است که با بیوپسی آندومتر قابل تشخیص است. بعضی اوقات هم هورمون درمانی‌‌‌ می‌‌تواند باعث ریختن‌ سلول‌های آندومتر شود. الگوی خونریزی، نوع دقیق هورمون درمانی و تاریخچه سلامت خانم، سه مؤلفه‌ای است که به پزشک کمک می‌‌کند تا بفهمد کدام نوع ارزیابی و به چه دلیل لازم است.

 حال که نکات لازم درمورد خونریزی بعد از تست پاپ اسمیر را می دانید، درصورت بروز هرگونه نشانه غیر طبیعی پزشکتان را در جریان بگذارید.

https://www.medicinenet.com/pap_smear/article.htm#with_pap_smears_so_available_why_are_women_still_dying_of_cervical_cancer