The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اگزمای پوستی در نوزادان ظاهر آن چگونه است وعلت بروز آن چیست؟

اگزما پوستی در نوزادان می تواند به صورت لکه های قرمز روی پوست یا پوسته پوسته شدن و اغلب در ماه های اول پس از تولد بروز کند. این بیماری بسیار شایع و قابل درمان است. بسیاری از نوزادان آن را پشت سر می گذارند. اگر بثورات پوستی و خارش در نوزاد مشاهده شد و شما نمی دانید واقعا نوزاد اگزما دارد یا خیر بهتر است برای حصول اطمینان به پزشک مراجعه کنید. در ادامه مقاله پرسشهای متداول در خصوص اگزمای پوستی در نوزادان آمده است، پاسخ این پرسش ها تا حدودی به شما کمک می کند.

ظاهر اگزمای پوستی در نوزادان چگونه است؟

اگزمای پوستی در نوزادان با قرمزی و خشکی پوست و اغلب با خارش همراه است و می توان آن را در تمام قسمت های بدن نوزاد مشاهده کرد. اما بیشتر اوقات روی گونه ها، مفاصل بازوها و پاها بروز می کند.

اگزما در نوزادان که به آن درماتیت آتوپیک نیز می گویند، در اکثر موارد با بیماری پوستی دیگری به نام کرادل کپ یا درماتیت سبوره ای نوزاد اشتباه می شود. اما این دو تفاوت های مهم و کلیدی با هم دارند.

پوست در درماتیت سبوره ای به اندازه اگزما، قرمز و فلس مانند نمی شود، عموماً تا 8 ماهگی از بین می رود و معمولاً روی پوست ملاج، طرفین بینی، پلک ها، ابروها و پشت گوش مشاهده می شود.

علت بروز اگزمای پوستی در نوزادان چیست؟

این بیماری ممکن است در خانواده وجود داشته باشد، چنانچه والدین نوزاد مبتلا به اگزما باشند، احتمال ابتلای او نیز وجود دارد. اگر سطح دفاعی پوست با مشکل مواجه شود، رطوبت خارج و میکروب وارد می شود. همین امر می تواند دلیلی برای اگزما باشد. اگزما زمانی اتفاق می افتد که تولید سلول های چربی به نام سرامید در بدن کم باشد. اگرسرامید به اندازه کافی در بدن تولید نشود، پوست آب از دست می دهد و بسیار خشک می شود.

آیا اگزمای نوزاد خود به خود بهبود می یابد؟

اغلب همینطور است و در بیشتر نوزادان قبل از شروع سن مدرسه، به طور کلی از بین می رود. تداوم اگزما تا بزرگسالی خیلی شایع نیست ولی در برخی نوزادان تا بزرگسالی نیز ادامه می یابد. ممکن است اگزما تا مدتها حتی سالها بدون علائم وجود داشته باشد و فقط خشکی پوست احساس شود.

چه عواملی اگزمای پوستی در نوزادان را بدتر می کنند؟

نوزادان با یکدیگر تفاوت دارند. اما عواملی وجود دارند که می توان برای پیشگیری از اگزما از آنها اجتناب کرد، شامل:

خشکی پوست: خشکی پوست باعث خارش بیشتر می شود. رطوبت کم به خصوص در زمستان که داخل خانه کاملا گرم و هوا خشک است، از دلایل خشکی پوست به شمار می آید.

تحریک کننده ها: لباسهای پشمی زبر و خارش آور، پلی استر، عطرها، صابون های بدن و صابون های لباسشویی می توانند علائم اگزما ایجاد کنند.

استرس: نوزادان مبتلا به اگزما ممکن است با گُرگرفتگی به استرس واکنش نشان دهند که می تواند منجر به خارش و تحریک پوست شده و به نوبه خود علائم اگزما را افزایش دهد.

گرما و تعریق: هر دو عامل خارش اگزمای نوزاد را افزایش می دهند.

حساسیت زاها: ثابت نشده است اما برخی از متخصصان بر این باورند که حذف شیر گاو، بادام زمینی، تخم مرغ یا میوه های خاص از برنامه غذایی نوزاد می تواند به کنترل علائم اگزما کمک کند. به یاد داشته باشید مادر نیز در دوران شیردهی نباید از این مواد استفاده کند.

درمان خانگی برای اگزمای پوستی در نوزادان

برای درمان اگزما پوستی در نوزادان روش های زیر را امتحان کنید:

مرطوب کننده ها: مرطوب کننده های حاوی سرامید بهترین گزینه هستند. می توان مرطوب کننده ها را بدون نسخه از داروخانه تهیه کرد. در غیر این صورت، یک مرطوب کننده خوب، کرم بدون عطر و یا پمادی مانند وازلین، اگر روزانه چندین بار استعمال شوند به حفظ رطوبت طبیعی پوست نوزاد کمک می کنند. بهتر است این کرمها بلافاصله بعد از حمام مورد استفاده قرار بگیرند.

حمام ولرم: حمام آب ولرم باعث آبرسانی و خنک شدن پوست می شود و خارش را کاهش می دهد. آب نباید خیلی گرم باشد. مدت زمان حمام باید کوتاه و کمتر از 10 دقیقه باشد. برای تسکین خارش ، می توانید جو دوسر را پرک کرده و به وان نوزاد اضافه کنید.

صابون بدن و لباس نوزاد باید ملایم و بدون اسانس باشد. صابون های معطر حاوی دئودورانت و ضد باکتری برای پوست حساس نوزاد، قوی هستند.

نوزاد را با دقت تمیز کنید: برای شستن قسمت هایی از بدن که ممکن است کثیف باشد مانند دستگاه تناسلی، دست ها و پاها زمان بیشتری صرف کنید، بقیه قسمت های بدن را با آب ساده بشوئید.

نوزاد را خشک کنید: برای خشک کردن، حوله را به صورت ضربه ای روی بدن بزنید و از کشیدن حوله خودداری کنید.

لباس های راحت به او بپوشانید: برای جلوگیری از تحریک کشیده شدن لباس روی پوست، لباس های گشاد از جنس پارچه پنبه ای به او بپوشانید.همیشه لباس های تازه را قبل از آنکه به تن نوزاد کنید، بشوئید. از مواد شوینده ملایم و بدون عطر استفاده کنید.

برای اینکه نوزاد راحت باشد، لباس زیاد به او نپوشانید و از چند پتو استفاده نکنید. اگر زیاد گرم باشد و عرق کند، احتمال اگزما وجود دارد.

برای خارش اگزما چه باید کرد؟

خاراندن پوست در صورت خارش می تواند بثورات را بدتر کند، منجر به عفونت گردد و موجب ضخامت بیشتر و حتی چرمی شدن پوست تحریک شود.ناخن های او را کوتاه نگه دارید و گوشه های ناخن را بچینید. برخی والدین از "دستکشهای مخصوص" برای دستهای کوچک نوزاد استفاده می کنند تا پوست خود را نخاراند. برخی نیز جوراب بلندی زیر پیراهن آستین بلند می بندند و نوزاد نمی تواند آن را در بیاورد.

داروهای اگزمای پوستی در نوزادان

برخی فرآورده های بدون نسخه، مانند کرم ها و پمادهای هیدروکورتیزون، خارش و التهاب را تسکین می دهند و دستورالعمل مصرف داروها را به دقت بخوانید و به مدت طولانی از آن استفاده نکنید زیرا ممکن است پوست نواحی آسیب دیده، نازک شود. اگر داروهای بدون نسخه مؤثر واقع نشود، باید به پزشک مراجعه کنید.

چه موقع باید برای اگزمای پوستی در نوزادان به پزشک مراجعه کرد

اگر اگزمای نوزاد ظرف یک هفته بعد از مصرف کرمهای ضد هیدروکورتیزون بدون نسخه، بهبود نیابد، باید با پزشک تماس بگیرید. شاید داروهای نسخه ای لازم باشد. چنانچه پوسته های قهوه ای روشن یا زرد و یا تاول های پر از چرک در بالای اگزما ظاهر شود، باید به پزشک مراجعه کنید. این می تواند نشانه عفونت باکتریایی باشد که نیاز به آنتی بیوتیک دارد.

اگر نوزاد در تماس با افراد مبتلا به تبخال یا تبخال دستگاه تناسلی بوده است، حتما به پزشک اطلاع دهید. اگزما نوزاد را مستعد دریافت میکروب خواهد کرد.

 

بیشتر بدانید:

1- آلرژی یا حساسیت نوزاد و درمان آن

2- مشکلات پوستی رایج در نوزادان و شیرخواران

3- انواع التهاب های پوستی در نوزادان و علت های وقوع آن

4- خشکی پوست در نوزادان و دلایل خشکی پوست در نوزادان چیست؟

?پرسش و پاسخ های اگزمای پوستی در نوزادان

فرزندم دچار اگزمای پوستی شده و مدام صورتشو میخارونه، چیکار کنم؟

خاراندن پوست در صورت خارش می تواند بثورات را بدتر کند، منجر به عفونت گردد و موجب ضخامت بیشتر و حتی چرمی شدن پوست تحریک شود.ناخن های او را کوتاه نگه دارید و گوشه های ناخن را بچینید. برخی والدین از دستکشهای مخصوص برای دستهای کوچک نوزاد استفاده می کنند تا پوست خود را نخاراند. برخی نیز جوراب بلندی زیر پیراهن آستین بلند می بندند و نوزاد نمی تواند آن را در بیاورد.

آیا برای درمان اگزمای پوستی نوزادان می توانم از دارو استفاده کنم؟

برخی فرآورده های بدون نسخه، مانند کرم ها و پمادهای هیدروکورتیزون، خارش و التهاب را تسکین می دهند. و دستورالعمل مصرف داروها را به دقت بخوانید و به مدت طولانی از آن استفاده نکنید زیرا ممکن است پوست نواحی آسیب دیده، نازک شود. اگر داروهای بدون نسخه مؤثر واقع نشود، باید به پزشک مراجعه کنید.

آیا جنس پارچه می تواند سبب اگزمای نوزاد شود؟

بله. برای جلوگیری از تحریک کشیده شدن لباس روی پوست، لباس های گشاد از جنس پارچه پنبه ای به او بپوشانید.همیشه لباس های تازه را قبل از آنکه به تن نوزاد کنید، بشوئید. از مواد شوینده ملایم و بدون عطر استفاده کنید.

برای درمان اگزمای پوستی نوزادم از چه پمادی استفاده کنم؟

مرطوب کننده های حاوی سرامید بهترین گزینه هستند. می توان مرطوب کننده ها را بدون نسخه از داروخانه تهیه کرد. در غیر این صورت، یک مرطوب کننده خوب، کرم بدون عطر و یا پمادی مانند وازلین، اگر روزانه چندین بار استعمال شوند به حفظ رطوبت طبیعی پوست نوزاد کمک می کنند. بهتر است این کرمها بلافاصله بعد از حمام مورد استفاده قرار بگیرند.

منبع: webmd