اسپری ضد پشه ،همه چیز درمورد اسپری ضد پشه در بارداری

آیا نگران نیش زدن پشه در دوران بارداری و آسیبی هستید که ممکن است به جنین وارد کند؟ در جستجوی محصولی هستید که بی‌خطر باشد و حشرات را از شما و جنین دور نگه دارد؟ بچه ها و حشرات در هر حالتی می توانند افراد خانه را آزار دهند. حال وقتی بانوی بارداری در خانه هست که خود با مشکلات خواب دست و پنجه نرم می کند، این حشرات می توانند موجب بدخوابی و خارش های شدید در بدن او شوند. در ادامه این متن همه چیز را درمورد استفاده از اسپری ضد پشه در بارداری برای شما شرح می دهیم.

اسپری ضد پشه در دوران بارداری

با توجه به اخباری که در رسانه‌ها در مورد خطرات نیش پشه در دوران بارداری می‌شنوید، نگرانی شما درمورد نیش پشه در بارداری طبیعی است! با انتخاب بهترین اسپری ضد پشه در دوران بارداری می‌توانید خیال خود را از این بابت آسوده کنید و با امنیت خاطر از منزل خارج شوید. اجازه دهید در مورد استفاده بی‌خطر از اسپری ضد پشه در دوران بارداری بیشتر بحث کنیم وبگوییم ‌که چرا باید یکی از این محصولات را داشته باشید.

اسپری ضد پشه دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

دفع کننده‌های حشرات از مواد مختلفی تشکیل شده‌اند تا موادی تولید ‌کنند که حشرات و پشه‌ها را دور نگه دارند. یکی از مواد معروف و موثر که احتمالا با آن آشنا هستید، دی‌ای‌ای‌تی (DEET) است که با عنوان ان-ان-دی اتیل متا تولوآمید نیز شناخته می‌شود.

اسپری دفع‌کننده پشه باعث کشته شدن پشه‌ها نمی‌شود بلکه آنها را از گزیدن شما منصرف می‌کند. این دفع‌کننده‌ها سیستم بویایی پشه‌ها را دچار اختلال می‌کند و این اختلال آن‌ها را از هدفشان که گزیدن انسان است منحرف می‌کند. مطالعات دیگری انجام شده که نشان می‌دهد بویی که از این دفع کننده‌های حشرات ساطع می‌شود، آنها را از گزیدن منصرف می‌کند.

خطرات گزیدن پشه در دوران بارداری

مرکز‌ کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) اعتقاد دارد گزیدن پشه می‌تواند برای بانوان باردار بسیار مضر باشد. درحالی‌که اغلب اوقات تنها عارضه جانبی گزیدن پشه، برجستگی خارش‌دار است، اما خطرات احتمالی دیگری نیز وجود دارد.

خطر اصلی بارداری و نیش پشه ابتلا به ویروس «زیکا» است. ویروس زیکا ممکن است باعث نقص در هنگام تولد شود. خطر اصلی بیماری میکروسفالی است که در این بیماری اندازه دور سر نوزاد کوچک‌تر از حد طبیعی است و ممکن است باعث تاخیر در رشد کودکان شود.

خطرات استفاده از اسپری ضد پشه در بارداری

برخی دفع کننده‌های حشرات را نباید در دوران بارداری استفاده کرد. اما برخی اگر طبق دستور استفاده شوند بی‌ضرر هستند. سازمان حفاظت از محیط زیست (EPA) دو اسپری دفع‌کننده حشرات که می‌توان در دوران بارداری و شیردهی استفاده کرد معرفی می‌کند:

اسپری DEET: استفاده از آن موثر و بی‌خطر است.

دفع‌کننده حشرات Picaridin: از این دفع کننده حشرات نیز می‌توان در دوران بارداری استفاده کرد.

انواع دیگری از این محصولات در بازار هستند که در دوران بارداری بی‌ضرر و موثر هستند. اما دو مورد بالا بیشترین تاثیر و مراقب را داراست.

اسپری ضد پشه ممنوع در بارداری

از مصرف اسپری‌های اوکالیپتوس لیمو و IR3535 در دوران بارداری به شدت پرهیز کنید. زیرا مصرف آنها در دوران بارداری توصیه نمی‌شوند. اگر هرگونه شک و تردید در مورد مصرف اسپری ضد نیش پشه دارید با پزشک خود مشورت کنید تا محصولی را انتخاب کنید که برای شما و جنین بی‌خطر باشد.

مطالعه بیشتر:

1- تاثیر ویروس کرونا بر بارداری و زایمان چیست؟

2- راهنمای استفاده از حشره کش ها در دوران بارداری

3- استفاده از انواع حشره کش ها در بارداری چه خطراتی دارد؟

4- قرنطینه ناشی از کرونا در بارداری ،مراقبت‌ بارداری چگونه است؟

?پرسش و پاسخ های اسپری ضد پشه در دوران بارداری

آیا نیش پشه در بارداری خطرناک است؟

در بیشتر موارد نیش پشه در بارداری خطری ندارد اما در برخی مناطق که پشه ها آلوده ویروس زیکا هستند، نیش آنها می توانند سبب نقص در جنین شود.

اسپری ضد پشه چیکار می کند؟

اسپری دفع‌کننده پشه باعث کشته شدن پشه‌ها نمی‌شود بلکه آنها را از گزیدن شما منصرف می‌کند. این دفع‌کننده‌ها سیستم بویایی پشه‌ها را دچار اختلال می‌کند و این اختلال آن‌ها را از هدفشان که گزیدن انسان است منحرف می‌کند. مطالعات دیگری انجام شده که نشان می‌دهد بویی که از این دفع کننده‌های حشرات ساطع می‌شود، آنها را از گزیدن منصرف می‌کند.

آیا استفاده از اسپری ضد پشه در بارداری ایمن است؟

برخی از اسپری های ضد پشه را می تواند در بارداری مصرف کنید، پیش از مصرف به ترکیبات آنها توجه کنید.

استفاده از کدام اسپری ضد پشه در بارداری بی خطر است؟

دو اسپری دفع‌کننده حشرات که می‌توان در دوران بارداری و شیردهی استفاده کرد معرفی می‌کند: اسپری DEET: استفاده از آن موثر و بی‌خطر است. دفع‌کننده حشرات Picaridin: از این دفع کننده حشرات نیز می‌توان در دوران بارداری استفاده کرد.

منبع: momlovesbest