The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مادران سوال می کنند: فرزندم طبیعی است؟

کوچولوی شما بدون شک بسیار زیبا است. هر چند ممکن است با یکسری خصوصیات غیر منتظره به دنیا آید که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

آیا تورم ناحیه تناسلی نوزاد تازه متولد شده طبیعی است؟

نی نی شما قبل از تولد تحت تاثیر مقدار زیادی هورمون زنانه قرار می‌گیرد و تاثیر آن ممکن است تا چندین هفته باقی بماند. سینه‌ها در نوزاد پسر و دختر ممکن است به مقدار جزئی متورم باشد و ناحیه تناسلی نیز کمی بزرگتر به نظر آید. مایع اضافی موجود در بدن نوزاد تازه به دنیا آمده ممکن است باعث ایجاد تورم لبه فرج (ناحیه تناسلی) نوزاد دختر و تورم کیسه بیضه در نوزاد پسر شود. این پدیده طبیعی است و خیلی زود فروکش می‌کند. نوزاد پسر می‌تواند مقدار زیادی مایع در کیسه اطراف یک یا هر دو بیضه نگه دارد. این شرایط هیدروسیل (hydrocele) نامیده می‌‌شود که معمولا در طی چند ماه اول بعد از تولد یا حداکثر یک سال به طور کامل ناپدید می‌شود.

چه زمانی بند ناف نوزاد می‌افتد؟

بلافاصله بعد از تولد نی نی، بند ناف نوزاد با گیره نگه داشته و از نزدیک بدن نوزاد بریده می‌شود. قسمت باقیمانده به تدریج خشک و سیاه شده و بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۲ روز خود به خود می‌افتد. ممکن است این ناحیه ظاهر خوشایندی نداشته باشد، ولی نگران نباشید، این موضوع به نوزاد آسیبی نمی‌رساند. ناحیه مورد نظر و اطراف آن را تمیز و خشک نگه دارید. پوشک نی نی را زیر بند ناف تا کرده و محکم کنید تا به خوبی در معرض هوا قرار گیرد و از حمام کردن تا زمانیکه پوست به طور کامل بهبود نیافته، خودداری کنید. اگر آن ناحیه قرمز شد یا ترشح داشت و نی نی احساس ناآرامی ‌کرد، آن را با پزشک متخصص اطفال درمیان بگذارید چون ممکن است نشانه‌هایی از عفونت باشد.

چرا پوست بچه ام پر از لکه است؟

نی نی های تازه متولد شده معمولا در ناحیه صورت دارای لکه‌های کوچک سفید رنگ به نام میلیا (milia) هستند. این لکه‌ها به نی نی آسیبی نمی‌رسانند و خود بخود بدون هیچ گونه درمانی در طی دو یا سه هفته بهبود می‌یابند. جوش نیز در بین نی نی ها شایع است و به صورت دانه‌های ریز و بعد از گذشت دو یا سه هفته بعد از تولد نمایان می‌شوند. از مالیدن پماد بر روی جوش‌ها خودداری کنید، زیرا ممکن است پوست نی نی را آزار دهد. صبور باشید، با گذشت زمان این موضوع برطرف می‌شود.

آیا دست زدن به قسمت نرم سر نوزاد بی خطر است؟

از دست زدن به ملاج نی نی یا قسمت نرم بالای سر آن نترسید، زیرا آن با یک پوسته و غشاء محکم پوشیده شده است و به شکنندگی که شما فکر می‌کنید، نمی‌باشد. ملاج یا فونتانلِ نوزاد است که باعث تغییر شکل و جمع شدن سر نوزاد می‌شود بنابراین او قادر است تا از کانال زایمان عبور کند. ملاج تا پایان یک سالگیِ نوزاد به طور کامل بسته نمی‌شود، بنابر این شما در آن ناحیه احساس نرمی می‌کنید. فرورفتگی ملاج نی نی ممکن است نشانه کمبود آب بدن باشد، تورم و برآمدگی ملاج می‌تواند نشانه مننژیت باشد، در موارد دیگر هرگونه تغییر و ناراحتی را با پزشک متخصص اطفال درمیان بگذارید.

آیا زردی پوست نوزاد طبیعی است؟

اگر پوست نی نی شما زرد باشد، ممکن است زردی داشته باشد. این امر میان نوزادان بسیار رایج است. زمانیکه خون حاوی مقدار زیادی بیلی روبین باشد، زردی اتفاق می‌افتد و این ماده بر اثر انهدام و از بین رفتن گلبولهای قرمز خون ایجاد می‌شود که در کبد قابل تجزیه و از طریق کلیه و ادرار دفع می‌شود. نوزادان تازه متولد شده دارای مقدار بیشتری بیلی روبین هستند زیرا سلول‌های قرمز خونی آنها زیاد است و کبد قادر به دفع مقدار زیادی بیلی روبین نیست. معمولا زردی نوزاد در طی دو هفته از بین می‌رود. اگر زردی نوزاد بهبود پیدا نکند یا شرایط بدتر شود، می‌توان از فتوتراپی (نور درمانی) برای درمان استفاده کرد. اگر زردی نوزاد در طی دو هفته بهتر نشود، باید سریعا به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید. اگر یک هفته بعد از تولد نوزاد زردی نمایان شود یا مدفوع نوزاد حالت سفید و گچی داشته باشد، می‌تواند نشانه مشکل کبد باشد.

چه زمانی سر نی نی فرم طبیعی پیدا می‌کند؟

اگر شما به روش طبیعی زایمان کرده باشید، فشار در هنگام عبور از کانال زایمان باعث می‌شود تا سر نی نی کمی به شکل مخروط درآید. اصلا نگران نباشید و این تغییر شکل در طی یک هفته ناپدید شده و سر به فرم طبیعی بازمی‌گردد. استفاده از فورسپس و ونتوز (ساکشن) در زایمان باعث ایجاد کبودی در صورت یا اطراف سر نوزاد می‌شود، این امر ممکن است شما را نگران کند ولی معمولا بعد از گذشت مدتی کوتاه برطرف می‌شود. نی نی هایی که با روش سزارین بدنیا می‌آیند چون از کانال زایمان عبور نمی‌کنند، بنابراین سر آنها گرد است.

ماده سفید رنگ روی زبان فرزندم چیست؟ فرزند چهار ماهه‌ام دچار لکه‌های سفید رنگ روی زبانش می‌شود. این‌ها چیستند؟

دکتر جی گردون متخصص کودکان می‌گوید: این می‌تواند نوعی قارچ yeast با نام thrush باشد که در نواحی گرم و مرطوب مثل دهان یا ناحیه پوشک کودک یا روی نوک پستان‌های مادران شیرده رشد می‌کند. برای تشخیص این‌که آیا لکه‌ها از نوع ذکر شده هستند یا خیر، با ناخن خود به آرامی شروع به پاک کردن (تراشیدن) آن‌ها کنید. باقیمانده شیر نسبتا آسان از زبان جدا می‌شوند، ولی در مورد قارچ‌ها این‌چنین نیست. اولین مرحله درمانی که من برای thrush پیشنهاد می‌کنم، محلول ده قطره عصاره روغن هسته انگور در ۳۰ میلی‌لیتر آب است. حداقل برای یک هفته، هر دو یا سه ساعت، آنرا روی زبان فرزندتان بمالید (و اگر شیردهی پستانی می‌کنید، به نوک پستان‌های خود نیز بمالید)

آیا عروسک ایمن است؟ با اینکه هنوز فرزند دو ماهه ام را با شیر مادر شیردهی می‌کنم، به فرزندم عروسکی داده‌ام. آیا این‌ کار ایمن است؟

مشاور سلامتی خانم داون می‌گوید: برای کودکانی که با شیرمادر تغذیه می‌شوند، برای دادن عروسکی به آنها باید برای حداقل چند هفته صبر کرد یا تا زمانی‌ که شیردهی کاملا برقرار شده باشد. زیرا وقتی به کودک شیرخوار عروسک یا شیشه‌ شیر داده ‌شود، " سردرگمی شیردهی " رخ دهد. اما، این مسئله بیشتر زمانی‌ رخ می دهد که شیردهی با شیشه و پستان مادر هر دو ترکیب می‌شوند، زیرا هریک مستلزم روش متفاوت مکیدن است و احتمال می‌رود که کودک نداند که کدامیک را استفاده کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که استفاده از عروسک هنگام خواب کودکان، آنها را در برابر سندرم خطر مرگ ناگهانی پشتیبانی می‌کند، بنابراین از مضر نبودن آن اطمینان داشته باشید.

درباره سرفه فرزندم نگرانم. دختر یکساله من شب هنگام زیاد سرفه می‌کند و طی روز سینه اش خس‌ خس می کند. نگرانم که بیماری آسم داشته باشد. برای نرم و چرب کردن گلوی او در تغذیه او با شیر بیشتر تلاش کردم، اما تفاوتی حاصل نشد. راه حل دیگر چیست؟

دکتر روب متخصص زنان و زایمان می‌گوید: سرفه شبانه در بسیاری از کودکان معمول است. ولی احتمال بیماری آسم نیز وجود دارد، به ویژه اگر کودکان در گذشته به اگزما مبتلا شده باشد یا در خانواده شما سابقه آسم وجود داشته باشد. از پزشک خود بخواهید، تا برای تشخیص علت سرفه دخترتان و این‌که آیا نیاز به درمان دارد یا خیر، او را معاینه کند. نگاهی به اطراف اتاق خواب دخترتان و پیرامون خانه بیاندازید تا ببینید که آیا چیزی او را به سرفه می‌اندازد. موی حیوانات، دود سیگار یا تصفیه هوایی جدید می‌تواند جزو احتمالات باشد. در زمستان با گذاشتن کاسه آبی نزدیک به رادیاتور، هوای اتاق را مرطوب کنید و برای کاهش میزان گرد و خاک و قارچ‌ها، وسایل خواب او را با آب گرم بشویید.

فرزندم استفراغ می‌کند و قادر به نگه داشتن مایعات در بدنش نیست. چگونه از کم‌ آبی بدن او پیشگیری کنم؟

دکتر جی گردون متخصص اطفال می‌گوید: کلید پیشگیری از کم‌آبی بدنی در هر سنی، نوشیدن مقدار بسیار کم مایعات است. بنابراین، به کودک‌تان اجازه ندهید تا حجم زیادی آب بنوشد، به جای آن، هر ۵ تا ۱۰ دقیقه به او تنها یک قاشق چای‌خوری مایعات بدهید. زمانی‌که قادر به نگهداری این مقدار شد، مصرف مایعات را به دو قاشق افزایش دهید. بلی، او تشنه و نگران خواهد بود، ولی اگر به او اجازه نوشیدن مقدار بیشتری از آب بدهید، دوباره آن‌چه را که نوشیده، بالا خواهد آورد. تا زمانی‌که فرزندتان همان مقدار کم (قاشق‌ چای‌خوری) آب را در شکم خود نگه داشته، ادرار می‌کند و کمی می‌خندد، احتمالا به خبر کردن پزشک نیازی نیست. اما اگر هنوز پس از چند ساعت نمی‌تواند، ماده‌ یا مایعات را در شکم نگه دارد، ادرار نکرده و بی‌حالی او نگران‌کننده است، پزشک او را مطلع سازید.

آیا آب کردن غذای یخ‌ زده کودک ایمن است؟ برای صرفه‌جویی در زمان، غذای فرزندم را از قبل آماده کرده و سپس آن را در فریزر می‌گذارم. آیا این کار ایمن است، آیا استفاده از مایکروویو برای گرم کردن غذا کودک مشکلی ندارد؟

متخصص تغذیه خانم کارولین می‌گوید: صرفه‌جویی در زمان بوسیله فیریز کردن خوردنی‌های خانگی، فکری بسیار عالی است و اگر به درستی اجرا شود، کاملا ایمن است. البته لازم است تا از پاکیزه بودن هرآن‌چه که برای آماده‌سازی و ذخیره خوردنی‌ها استفاده می‌شود، اطمینان داشته باشید. غذای پخته را هر چه سریع تر برای خنک شدن در جای خنکی قرار دهید، سپس آن را در اندازه‌های کوچک برای یخ زدن داخل فریزر قرار دهید. با این کار می توانید غذا را دو تا سه ماه در فریزر نگهداری کنید، برای اطمینان بیشتر بر روی هر بسته غذایی تاریخ پخت آنرا یاد داشت کنید تا هنگام مصرف از ایمن بودن آن مطلع باشید. 

البته پیش از دوباره گرم کردن و برای آب شدن یخ آن، غذا را برای یک شب در یخچال بگذارید. اگر فرصت ندارید، از درجه دی‌فراست مایکروویو استفاده کنید. برای نابود سازی هر گونه باکتری احتمالی موجود در غذا، همیشه آن را کاملا گرم کنید تا حدی که از آن بخار بلند شود. بیش از  یک‌ بار خوراک را گرم نکنید و آن را برای مدتی طولانی رها نکنید، زیرا ممکن است، باکتری‌ها شروع به رشد کنند.

برای اولین بار مادر شده‌ام و در زمان ازدواج خواهرم، دخترم دو ماهه خواهد بود. آیا بردن او به مسافرت هوایی ۵ ساعته ایمن است؟

دکتر جی گردون متخصص کودکان می‌گوید: این سفر به نظر مهم می‌رسد، بنابراین برای سلامت فرزندتان در سفر هوایی، به نکات زیر توجه داشته باشید. اول، برای تنظیم فشار هوا در گوش فرزندتان، هنگام بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، او را شیردهی پستانی کنید یا به او شیشه شیری برای نوشیدن بدهید، این کار از بروز درد گوش در نوزادان پیشگیری می کند. دوم، هر نیم‌ ساعت یا کمی بیشتر با استفاده از قطره چکان چند قطره شیر مادر یا محلول نمکین در بینی او بچکانید. به این ترتیب، ویروس‌های احتمالی کشته شده و هر ماده مخاطی که در بینی او وجود داشته باشد، نرم شده و او را به عطسه وامی‌دارد. این روش برای بیرون فرستادن هر ویروس یا ماده مخاطی درون بینی بسیار موثر است.

چرا نوزادم ترشحاتی صورتی‌ رنگ از واژن خود دارد؟

تمامی دختر کوچولوها ترشحات واژنی مخاطی مانندی را برای اولین ماه دارند؛ حدود یک سوم از این ترشحات چند قطره خون است باعث صورتی‌ رنگ شدن این ترشحات شود. متخصصین مسبب این مسائل را دگرگونی‌های عظیم هورمونی در رابطه با به دنیا آمدن می دانند. زیرا جنین هنگامی که در رحم مادر خود قرار دارد در معرض تمامی هورمون‌های بانوی بالغ قرار می‌گیرد و سپس زمانی‌که نوزاد به دنیا می آید و بندناف قطع می شود، به تدریج آن هورمون‌ها را از دست می‌دهد.

سوال: فرزندم چهارماهه من دچار فتق نافی است. درباره این مشکل، چه باید کرد؟

پاسخ: از آنجایی که تا حدود سن سه سالگی جدار شکمی و ماهیچه‌های آن هنوز در حال رشد وشکل گیری هستند، وجود یک سوراخ در دیواره شکمی کودکان زیر سه سال به بخش کوچکی از روده‌ها اجازه می‌دهد تا بدون وارد کردن آسیبی بیرون بزند. البته زمانی‌که ناف بیرون زده و کاملاً آشکار باشد آن را فتق نافی می‌نامند که معمولا جای نگرانی وجود ندارد، زیرا اکثر فتق‌های نافی به خودی‌خود بسته می‌شوند و نیازی به درمان وجود ندارد. 

از طرف دیگر، فتق نافی بسیار بزرگ یعنی آن‌هایی که بعد از حدود سن ۱۸۸ ماهگی ظاهر می‌شوند یا آن‌هایی که نمی‌توان آنرا به داخل فرستاد، احتمالا نیاز به ارزیابی بیشتر پزشک و جراحی دارند. گرچه این موارد بسیار نادر هستند. گرچه این نشانه‌ها ممکن است باعث پریشانی والدین شود، ولی در بسیاری از موارد ناف بیرون زده نیز یکی از مسائل عادی رشد کودکان است و حقیقتا جای نگرانی درباره آن وجود ندارد. البته برای رفع هر گونه نگرانی و مشکل احتمالی، پزشک مخصوص کودکتان را در جریان قرار دهید.

سوال: کودک یازده ماهه‌ای دارم که اکثر شب‌ها خروپف می‌کند. آیا این عادی است؟

پاسخ: خروپف در این سن یا در اکثر سنین، مسئله عادی نبوده و نیاز به بررسی دارد. از آنجاییکه راه‌های تنفسی کودکان به‌طور طبیعی باریک است، عواملی همچون بزرگی لوزه یا دیگر بافت‌های لنفی می‌تواند راه های تنفسی کودک را آن‌چنان باریک کند که مشکلاتی مثل خروپف و آپنه بروز نمایند. البته گاهی این مشکل با آلرژی در ارتباط است، چراکه آلرژی و گره‌های لنفی می‌توانند علاوه بر ایجاد مشکلاتی لوزه باعث گرفتگی بینی کودک شوند. گهگاه علت این مشکل صرفا شکل ساختار باریک بدنی کودک است و گاهی اوقات ترکیبی از دو مسئله است. 

اگر با شیر خود کودک تان را تغذیه می‌کنید، مراقب مصرف محصولات لبنی باشید، چرا که پزشکان معتقدند، بسیاری از انواع محصولات لبنی می‌تواند آغازگر آلرژی باشند. همچنین بالش و لحاف پر و‌ بعضی اسباب‌بازی‌های پرشده از مواد مختلف نیز می‌توانند آغازگر آلرژی باشد. افزون براین، تهویه هوای اتاق کودک نیز می تواند به رفع این مشکل کمک کند. اگر این مراقبت‌ها به اندازه کافی کارآمد نبود، مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی برای ارزیابی اندازه لوزه و گرفتگی بینی بهترین توصیه است.

کودک هفت ماهه من خیلی ترسو شده است، آیا این واکنش او دلیلی دارد؟

در واقع از شش تا هشت ماهگی، نوزاد کم کم احساس می کند که موجودی جدا از والدینش است. زمانی که از والدینش دور می شود، از هرکس و هر چیزی که با دنیایش بیگانه باشد، می ترسد. بهتر است در این سن، زمانی که می خواهید از او دور شوید، با او صحبت کنید و بگویید که به زودی بر می گردید. حرف های شما به او احساس امنیت می دهد. در این سن، او معمولاً به ملحفه یا عروسکش وابستگی خاصی دارد، برای همین بهتر است زمانیکه قصد دور شدن از او را دارید، چیزی را که به او آرامش می دهد، در اختیارش بگذارید.

منبع: نی نی +