The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آزمون برای تشخیص طبیعی بودن قاعدگی یا عادت ماهانه

برای پی بردن به طبیعی بودن قاعدگی یا عادت ماهانه تان با آزمون زیر همراه باشید.

1- عادت ماهانه معمولا چند روز طول می کشد؟

- 2 تا 3 روز

- 3 تا 5 روز

- 6 تا 7 روز

پاسخ صحیح: در حالی که سه تا پنج روز بسیار متداول است، اما زمانی بین دو تا هفت روز نیز طبیعی است. اگر زمان عادت ماهانه تان بیش از یک هفته است یا تغییر ناگهانی در آن ایجاد شده به پزشک مراجعه کنید.

2- زنان در طول دوران عادت ماهانه چه مقدار خون از دست می دهند؟

- دو قاشق غذا خوری

- یک سوم فنجان

- یک فنجان

پاسخ صحیح: در حالی که نمی توان میزان خون از دست رفته را مشخص کرد، اما اکثر زنان می دانند که خون زیادی در طول دوران قاعدگی از دست می دهند. اگر میزان خون ریزی بالا است می توان نوار بهداشتی یا تامپون را هر ساعت تعویض کرد. اگر خون ریزی بیش از حد افزایش یافت باید به پزشک مراجعه کرد.

3- فاصله افتادن میان عادات ماهیانه نشانه بارداری یا ابتلا به بیماری است؟

- بله

- خیر

پاسخ صحیح: فاصله افتادن میان عادات ماهانه، به خصوص در سال های ابتدایی، میان زنان جوان موضوعی متداول است، اما اضطراب، کاهش وزن و ورزش کردن بیش از اندازه می تواند در روند طبیعی قاعدگی اخلال ایجاد کند. همچنین، مصرف داروهای ضد بارداری نیز می توانند در بروز عادت ماهانه اخلال ایجاد کنند.

4- بروز درد با آغاز عادت ماهانه در نقاط زیر طبیعی است؟

- دست ها، پاها یا هر دو

- شکم، پشت یا هر دو

- فقط شکم

پاسخ صحیح: درد شدید و پایدار را باید به پزشک گزارش کرد. دردهای طویل المدت در لگن می تواند نشانه مشکلات جدی مانند بزرگ شدن بیش از اندازه رحم باشد.

5- زنانی که با هم زندگی می کنند عادات ماهانه شان هم زمان می شود؟

- بله

- خیر

پاسخ صحیح: نتایج بررسی های دانشمندان نشان داده زمان آغاز عادت ماهانه در زنان متفاوت است و مواردی مانند زندگی در کنار یکدیگر بر آن تاثیر نمی گذارد.

6- چرخه قاعدگی در حالت طبیعی چند روز طول می کشد؟

- 21 روز

- 28 روز

- 35 روز

- همه موارد

پاسخ صحیح: چرخه قاعدگی در اکثر زنان، معمولا بین 21 تا 35 روز طول می کشد. چرخه قاعدگی در دختران نوجوان و جوان، منظم نیست و به طور معمول بین 21 تا 45 روز طول می کشد. پزشکان معتدند باید آغاز و پایان عادت ماهانه را در تقویم یادداشت کرد.

7- چه کاری در روزهایی که عادت ماهانه شروع شده احساس بدی در بانوان ایجاد می کند؟

- اضطراب

- ورزش کردن

- خوردن شکلات

پاسخ صحیح: دانشمندان در سال 2010 دریافتند زنان مضطرب پنج بار بیش از زنانی که چنین نیستند از دل درد، افسردگی، بی حوصلگی، پرخاشگری و ... شکایت می کنند.

8- چه تعداد از زنان آمریکایی در سال 2005 اعلام کرده اند از عادت ماهانه لذت می برند؟

- 3 درصد

- 8 درصد

- 25 درصد

- 20 درصد

پاسخ صحیح: بیش از 92 درصد زنان آمریکایی اعلام کرده اند از عادت ماهانه لذت نمی برند.

9- زنان در طول زندگی شان چند بار عادت ماهانه را تجربه می کنند؟

- 200

- 450

- 650

- 1000

پاسخ صحیح: زنان در طول 34 سال باروری، به طور متوسط 13 بار در سال قاعدگی را تجربه می کنند.

10- خون ریزی در میان عادات ماهانه نشانه ابتلا به بیماری است؟

- بله

- خیر

پاسخ صحیح: باید به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید علت خون ریزی را بیابد. خون ریزی میان دو دوره عادت ماهانه علل گوناگونی دارد که تنها یکی از آنها خطرناک است.

11- لخته شدن خون در طول عادت ماهانه طبیعی است؟

- بله

- خیر

پاسخ صحیح: تعداد زیادی از زنان در طول عادت ماهانه، به خصوص روزهایی که خونریزی شدید است، لخته شدن خون را تجربه می کنند. اگر شدت خونریزی و تعداد دفعات لخته شدن خون افزایش یافت باید به پزشک مراجعه کرد.

12- زنان در طول عادت ماهانه باردار نمی شوند؟

- بله

- خیر

پاسخ صحیح: زنان می توانند هر لحظه از دوران عادت ماهیانه باردار شوند، به خصوص 10 تا 16 روز پیش از آغاز عادت ماهانه بعدی. بر خلاف نظر برخی از زنان که گمان می کنند برقراری رابطه جنسی در طول دوران عادت ماهانه کار صحیحی نیست، پزشکان باور دارند در صورت رعایت نکات ایمنی و حفظ بهداشت فردی برقراری رابطه بلا اشکال است.

13- مشاهده خون قهوه ای رنگ در طول دوران عادت ماهانه طبیعی است؟

- بله

- خیر

پاسخ صحیح: خون حاوی طیفی از رنگ های قرمز تا قهوه ای پر رنگ طبیعی است، اما با مشاهده رنگ های دیگر باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد.

14- چه کارهایی می توانند به کاهش علائم و نشانه های نشانگان پیش از عادت ماهانه  یا سندرم پیش از قاعدگی (PMS)  کمک کنند؟

- ورزش کردن

- خوردن شکلات

پاسخ صحیح: زنانی که روزانه نیم ساعت دوچرخه سواری می کنند، می دوند یا پیاده روی سریع می کنند بسیار کمتر از بانوانی که چنین نمی کنند با علائم و نشانه های نشانگان پیش از عادت ماهانه (سندرم پیش از قاعدگی) دست و پنجه نرم می کنند. همچنین مصرف مکمل های کلسیم و ب کمپلکس نیز می توانند علائم این سندرم را کاهش دهند. پزشکان باور دارند داشتن خواب کافی، پرهیز کردن از الکل و کافئین و پیروی کردن از رژیم غذایی عاری از چربی، نمک و شکر به کاهش بروز علائم و نشانه های نشانگان پیش از عادت ماهانه (سندرم پیش از قاعدگی) کمک کند.

منبع: webmd