The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

باید ها و نباید های تغذیه در شیردهی پستانی

پزشکان معتقدند حذف کردن مواد غذایی حساسیت زا از رژیم غذایی مادر احتمال ابتلاء نوزاد به حساسیت را تنها دو درصد کاهش می دهد.

 

ماهی

این ماده غذایی سرشار از پروتئین است. برخی از ماهی ها - سالمون، تون و ... - منبع عظیم امگا 3 هستند که نقش زیادی در حفظ تندرستی بدن ایفاء می کنند. شما می توانید دو وعده در هفته ماهی بخورید. پزشکان و متخصصان تغذیه باور دارند زنانی که با شیر مادر فرزندان شان را تغذیه می کنند باید ماهی های سالمون، تیلاپیلا و قزل آلا بخورند و از مصرف صدف، کوسه و اره ماهی و ماهی خال مخالی که حاوی مقادیر بالای جیوه هستند بپرهیزند.

 

ادویه

عاشق سس و غذاهای تند هستید و فلفل قرمز بخش مهمی از رژیم غذایی تان را تشکیل می دهد؟ دکتر روبرت روژیسکی، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ممفیس می گوید:" مصرف متعادل ادویه های تند توسط مادر مشکلی ایجاد نمی کند، اما بالافاصله پس از قرمز شدن پوست و ابتلاء فرزند به اسهال باید مصرف این ادویه را متوقف کرد. "

 

شیر

نوشیدن شیر توسط مادر به ندرت برای نوزاد مشکل ایجاد می کند. اگر پس از نوشیدن شیر، علایم و نشانه های مشکلات پوستی و تنفسی در فرزندتان نمایان شد با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

 

چای

نوشیدن چای - ارل گری، سبز و ... - که سرشار از کافئین است ممکن است تاثیر منفی بر خواب شما و فرزندتان بگذارد. همچنین می تواند در پروسه جذب ماده معدنی آهن در بدن تان اخلال ایجاد کرده و انرژی تان را کم کند. حتی الامکان همراه با مواد غذایی حاوی ماده معدنی آهن - گوشت قرمز، سبزیجات برگ سبز، غلات غنی شده و ... - آیس تی و چای داغ ننوشید.

 

تخم مرغ، بادام زمینی و آجیل

با حذف کردن تخم مرغ، بادام زمینی و آجیل از رژیم غذایی تان قصد دارید احتمال ابتلاء فرزندتان به حساسیت را به حداقل برسانید؟ پزشکان معتقدند حذف کردن مواد غذایی حساسیت زا از رژیم غذایی مادر احتمال ابتلاء نوزاد به حساسیت را تنها دو درصد کاهش می دهد. بهتر است پیش از حذف هر گونه ماده غذایی از رژیم غذایی تان با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

 

نوشیدنی های شیرین

تغذیه کردن نوزاد با شیر مادر ممکن است شما را بیش از حالت عادی تشنه کند. اگر چنین است، دو ساعت یک بار یک لیوان آب بنوشید و از نوشیدن نوشابه های گازدار و آب میوه های صنعتی که سرشار از شکر و فاقد ارزش غذایی هستند بپرهیزید.

 

مواد غذایی گازدار

مجرمان اصلی تولید گاز معده در بدن نوزاد کلم بروکلی، لوبیا، کلم و جوانه بروکسل هستند. اگر تولید گاز معده فرزندتان را آزار می دهد باید مصرف مواد غذایی گاز دار را متوقف کنید.

 

قهوه و شکلات

قهوه و شکلات مثل نوشابه های انرژی زا و گاز دار سرشار از کافئین هستند. اگر توقف مصرف قهوه امکان پذیر نیست، نوشیدن آن را به دو فنجان در روز کاهش دهید.

منبع: webmd