همستر جورابی

وسایل مورد نیاز

همانطور که قول داده بودم، از این پس، مجموعه ای از این عروسک های زیبا را که با یک جوراب ساخته می شوند به شما آموزش خواهم داد. ساخت این عروسک ها علاوه بر سرگرمی و لذت،‌ ذهن شما را نیز تقویت می کند، پس دست به کار شوید و با پیروی از دستورالعمل داده شده کار را به اتمام برسانید.
مطمئنا شما به ایده های جدیدی خواهید رسید و نوآوری شما در ساخت عروسک، همه را هیجان زده خواهد کرد.

روش ساخت

مرحله اول

جورابی که در ناحیه مچ دارای نوارهای پهن رنگی باشد برای ساخت این عروسک بسیار مناسب است، اما از هر جوراب دیگر نیز می توانید استفاده کنید.

مرحله دوم

جوراب را از قسمت زیر پاشنه ببرید. همچنین، قسمت بالای مچ جوراب را نیز ببرید. پاشنه جوراب صورت همستر و انتهای مچ جوراب بدن آن را تشکیل می دهد.

مرحله سوم

تکه ای را که در مرحله 2 از زیر پاشنه بریدید را پشت و رو کرده و مطابق تصویر 2 گوش، 2 پا، 2 دست و یک دم روی آن بکشید و به کمک چرخ خیاطی بدوزید (در صورت عدم دسترسی به چرخ خیاطی با دست بدوزید) اگر برای دوخت از نخ تیره استفاده کنید، کمک زیادی به شما خواهد کرد. البته نخی که با رنگ جوراب هماهنگ باشد، نیز مناسب است.
تکه های مورد نظر را با فاصله 0/3 سانتی متر از هر طرف ببرید. تکه ها را به رو برگردانید.

مرحله چهارم

این مرحله را با دقت انجام دهید. آیا شما کاتر گرد دارید؟ این کاتر کار شما را آسان می کند. ما می خواهیم 2 شکاف در حدود 0/5 تا 1 سانتی متر ایجاد کنیم که محل قرار گرفتن دست های همستر می باشد. قبل از بریدن یک مقوای نازک داخل همستر بگذارید که فقط در قسمت روی جوراب، برش ایجاد کنید و پشت آن بریده نشود.

مرحله پنجم

آقای همستر را پشت و رو کرده و سینه همستر را از محل ایجاد شکاف ها تا کرده و دست های آن را در جای خود قرار دهید. سپس با ماشین خیاطی یا دست آنرا بدوزید. تکه مورد نظر را به روبرگردانید. اگر احساس می کنید که بین دست های همستر کمی چروک ایجاد شده است، نگران نباشید با پر کردن آن این مشکل برطرف می شود.

مرحله ششم

حالا نوبت به گوش های همستر می رسد. دوباره او را پشت و رو کرده و گوش ها را به وسیله سوزن ته گرد در محل مورد نظر (داخل سر) قرار دهید و دور تا دور سر همستر را بخوبی بدوزید.

مرحله هفتم

آقای همستر را به رو برگردانید و داخل او را با الیاف مناسب و یا تکه های پارچه پر کنید. نه خیلی زیاد، چون در این صورت برای ایستادن دچار مشکل می شود. زمانیکه به اندازه کافی او را پر کردید، انتهای بدن را جمع کرده و با کوکهای محکم کاملا بدوزید، پاهای کوچک و دم همستر را نیز در محل های مورد نظر گذاشته و به دقت بدوزید.

مرحله هشتم

او نیاز به چشم و دماغ دارد. من از دکمه های مشکی استفاده کردم و برای دماغ نیز از دکمه ای کوچکتر استفاه کنید. حتماً از نتیجه کار راضی خواهید بود. کوک های ساده و پشت سر هم با نخ مشکی لبخندی زیبا به همستر هدیه می کند و او کامل می شود.