The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اشعه ایکس و تندرستی کودکان!

اشعه ایکس می تواند برای کودکان دلهره آور و ترسناک باشد. والدین ممکن است نگران تاثیر منفی اشعه ای که از دستگاه های تصویر برداری بر بدن فرزند شان می تابد باشند. از این اشعه برای تشخیص شکستگی استخوان ها، عفونت ریشه دندان، توده های استخوانی و مشاهده قلب و ریه ها استفاده می شود.

نحوه کار اشعه ایکس و اسکن ها

متخصصان رادیولوژی از اشعه ایکس برای مشاهده درون بدن استفاده می کنند.

دکتر اندی روجرز، قائم مقام انستیتو رادیولوژی بریتانیا گفت:" اشعه ایکس مثل در اختیار داشتن عکس گرفته شده از خودتان است. "

او افزود:" پس از تابش اشعه ایکس بر اندام مورد نظر، آشکار ساز دیجیتال که پشت بیمار قرار دارد پس از جمع آوری اشعه تابانده شده آن را روی فیلم حک می کند. اما روش تصویر برداری سی تی اسکن متفاوت است. بیمار بر روی تختی که از تولید کننده ها و آشکار سازهای دیجیتال پوسیده شده دراز می کشد. کامپیوتری قدرتمند اشعه های ایکس دریافتی را به سرعت تجزیه و تحلیل کرده و به صورت تصویر نشان می دهد. "

 

خطر سرطان زایی اشعه ها

قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض اشعه ایکس خطر ابتلاء به سرطان را افزایش می دهد، اما قرار گرفتن محدود در معرض اشعه ایکس ایمن است.

دکتر اندی روجرز گفت:" اشعه ایکس به دلیل این که بر اندام ها می تابد و عملکرد سلول ها را تغییر می دهد، به صورت بلقوه سرطان زاست، اما بسیار ایمن تر از اشعه های رادون، بمب اتم و کیهانی است. "

کارشناسان معتقدند با استفاده از دستگاه های پیشرفته رادیولوژی، امکان بروز سرطان به یک در یک میلیون کاهش یافته است.

 

دوز و خطر اشعه ایکس برای کودکان

محققان انجمن سرطان بریتانیا اعلام کردند، خطر بروز سرطان در بیماران کودک و نوجوانی که کمتر از 16 سال دارند و در معرض اشعه ایکس قرار گرفته اند بسیار بیشتر از بزرگسالان است.

دکتر اندی روجرز گفت:" کودکان به دلیل این که سلول های بدن شان هنوز در حال تقسیم شدن است باید در معرض اشعه ایکس ضعیف قرار بگیرد. "

اگر هنوز نگران هستید، از پزشک یا رادیولوژیست بخواهید تا درباره اهمیت تصویربرداری برای تشخیص بیماری و نجات جان بیماران توضیح دهد.

منبع: webmd