The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان چیست؟

ممکن است وقتی کودک شما تب دارد، بی اشتها شود. با این وجود، حتما باید چیزی میل کند تا بدن انرژی و مواد مغذی لازم برای مبارزه با میکروب را در اختیار داشته باشد. غذاهای خاصی وجود دارند که هنگام تب می توانید برای تسریع روند بهبودی، به فرزندتان بدهید تا نوش جان کند. در ادامه این متن خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان را برای شما شرح خواهیم داد.

خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان

خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان قبل از بایدهای غذایی ابتدا باید به نبایدها بپردازیم به همین سبب به شما می گوییم که در هنگام داشتن تب کدام غذاها را نباید بخورید. زمانی که تب دارید، عملکرد دستگاه گوارش مانند همیشه نیست، بنابراین از مصرف غذاهای سنگین که هضمشان دشوار است، خودداری کنید. همچنین باید از غذاهای فاقد ویتامین و مواد معدنی پرهیز کرد.

موارد زیر نمونه ای از غذاهایی هستند که در دوران تب توصیه نمی شوند:

گوشت قرمز، صدف، میان وعده های ناسالم، شیر غیرپاستوریزه و محصولات مشابه، نوشابه های گازدار، قهوه، الکل.

در دوران تب، غذایی که در دهان می گذارید باید سازگار با معده و نیز سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن باشد. بنابراین اگر تب دارید و می خواهید احساس خوبی داشته باشید و به زودی به شرایط عادی باز گردید، غذاهای زیر را بخورید:

  • خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان، سوپ مرغ:

یک کاسه سوپ مرغ به دلایل متعدد برای تب، خوب است. نخست اینکه آب بدن را زیاد و به کاهش دمای بدن و دفع سموم کمک می کند. دوم، سوپ مرغ پروتئین مورد نیاز بدن برای بهبودی سریع را تامین می نماید.

  • خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان، مرغ و ماهی:

در شرایط تب، بدن به تمام پروتئین هایی که برای بهبودی هر چه سریع تر لازم اند، نیاز دارد. مرغ و ماهی بهترین منابع پروتئین هستند اما برای هضم آسان باید به طور کامل پخته شوند. ماهی به ویژه نوع روغنی، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 بوده و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

  • خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان، سبزیجات:

هیچ ماده غذایی همچون سبزیجات نمی تواند تامین کننده تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن باشد. از آنجا که در دوران تب معده ضعیف می شود، سبزیجات را به طور کامل پخته و میل کنید. مصرف سبزیجات نپخته موجب دل درد شده و مانع از جذب کامل ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سبزیجات می گردد.

  • میوه های کاهش دهنده تب در کودکان:

هنگام تب، مصرف مقادیر زیاد میوه نیز خوب است. بیشتر میوه ها سرشار از ویتامین C هستند که برای تقویت سیستم ایمنی به آن نیاز دارید. اگر اشتها ندارید، مصرف آب میوه های تازه به دلیل آسانی مصرف، بسیار توصیه می شود. از جمله این میوه ها می توان به هندوانه، پرتغال، طالبی و ... اشاره کرد.

  • خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان، ماست یونانی:

ماست یونانی حاوی باکتری های خوبی است که در مبارزه با میکروب ها عامل عفونت، به بدن کمک می کنند. همچنین ماست یونانی منبع عالی پروتئین و در بهبودی سریع موثر است، بنابراین پزشکان مصرف ماست یونانی را برای کودکانی که تب دارند توصیه می کنند.

  • خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان، آب نارگیل:

در صورتی که تب دارید، آب نارگیل بخورید. افرادی که تب دارند نباید تشنه بمانند و آب نارگیل آبرسان فوق العاده بدن است. همینطور افراد مبتلا به اسهال خفیف می توانند برای جایگزینی مایعات حیاتی و الکترولیت های از بین رفته، آب نارگیل بخورند.

احتياط: اگر تب به 40 درجه سانتی گراد ، معادل 104 درجه فارنهايت برسد، مراقبت فوری پزشکی ضروری است. اما برای مراجعه به پزشک، منتظر بالا رفتن دمای بدن نمانید. در صورت بروز درد و ناراحتی یا وجود زخمی که عفونی شده است، حتما در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. 

 

بیشتر بدانید:

1- همه چیز در مورد مصرف آنتی بیوتیک ها در کودکان

2- آزمون برای سنجش اطلاعات خود درباره تب نوزاد

3- شناخت علائم و روش های درمان سرماخوردگی و تب نوزاد

4- علائم و داروهای مجاز برای پایین آوردن تب در کودکان و نوزادان

?پرسش و پاسخ های خوراکی های کاهش دهنده تب در کودکان

بچم تب کرده، می تونم بهش سوپ مرغ بدم؟

بله. یک کاسه سوپ مرغ به دلایل متعدد برای تب، خوب است. نخست اینکه آب بدن را زیاد و به کاهش دمای بدن و دفع سموم کمک می کند. دوم، سوپ مرغ پروتئین مورد نیاز بدن برای بهبودی سریع را تامین می نماید.

چه غذایی برای کودکان تب دار مناسب است؟

در شرایط تب، بدن به تمام پروتئین هایی که برای بهبودی هر چه سریع تر لازم اند، نیاز دارد. مرغ و ماهی بهترین منابع پروتئین هستند اما برای هضم آسان باید به طور کامل پخته شوند. ماهی به ویژه نوع روغنی، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 بوده و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

به بچم چی بدم تا تبش بیاد پایین؟

ماست یونانی حاوی باکتری های خوبی است که در مبارزه با میکروب های عامل عفونت، به بدن کمک می کنند. همچنین ماست یونانی منبع عالی پروتئین و در بهبودی سریع موثر است، بنابراین پزشکان مصرف ماست یونانی را برای افرادی که تب دارند توصیه می کنند

آیا آب نارگیل برای تب و اسهال خوب است؟

بله. در صورتی که تب دارید، آب نارگیل بخورید. افرادی که تب دارند نباید تشنه بمانند و آب نارگیل آبرسان فوق العاده بدن است. همینطور افراد مبتلا به اسهال خفیف می توانند برای جایگزینی مایعات حیاتی و الکترولیت های از بین رفته، آب نارگیل بخورند.

منبع: geelongmedicalgroup