The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

وجود ارتباط میان پره اکلامپسی و بروز سکته مغزی

یافته های تازه نشان می دهند، خطر بروز سکته مغزی در بانوان بارداری که از پره اکلامپسی رنج می برند بسیار زیاد است.

از هر شش مادر باردار سه نفر به پره اکلامپسی یا افزایش فشار خون در دوران بارداری مبتلا می شوند که در برخی موارد مزمن شده و مشکلات زیادی برای مادر و جنین ایجاد می کند.

سکته مغزی در بانوان که از پره اکلامپسی رنج می برند شش برابر بیشتر از بانوان باردار سالم است.

محققان معتقدند، بانوان بارداری که از پره اکلامپسی رنج می برند، اگر به عفونت ادرار، اختلال لخته شدن خون و خون ریزی و پر فشاری مزمن خون مبتلا شوند، بسیار بیشتر از بانوان باردار سالم در طول دوران بارداری و پس از آن در معرض سکته مغزی قرار دارند.

دکتر الیزا میلر، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد و سرپرست این مطالعه گفت:" درباره وجود رابطه میان ابتلا به پره اکلامپسی و بروز سکته مغزی تردیدهای جدی وجود داشت اما نتایج پژوهش های ما نشان داد خطر بروز سکته مغزی بانوان باردار مبتلا به پره اکلامپسی را به شدت تهدید می کند. "

دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل پرونده پزشکی بیش از 197 خانمی مبتلا به پره اکلامپسی که سکته مغزی کرده بودند و 591 خانمی که از این اختلال رنج می بردند اما سالم بودند دریافتند، از هر 100 هزار مادر مبتلا به پره اکلامپسی 200 نفر سکته مغزی کرده اند. به معنای دیگر، از هر 10 مادر باردار یک نفر به دلیل بروز سکته مغزی مرتبط با این اختلال جان شان را از داده اند.

دکتر میلر افزود:" بانوان بارداری که از پره اکلامپسی رنج می برند و با اختلال خون ریزی و لخته شدن خون یا عفونت دست و پنجه نرم می کنند بسیار بیشتر از سایر هم نوعان شان در معرض سکته مغزی و مرگ قرار دارند. عفونت مزمن بروز التهاب را افزایش می دهد که یکی از مهم ترین عوامل بروز سکته مغزی - به خصوص در بانوان جوان - است.

مطالعه بیشتر:

1- عوامل بروز پره اکلامپسی در دوران بارداری

منبع: upi