پاسخ دادن به نگرانی والدین درباره واکسن ها

شاید مهم ترین اختراع بشر در حوزه پزشکی تولید واکسن ها باشد که قربانی موفقیت های دیگر شده است.

دکتر کاترین ادواردز، مدیر مرکز مطالعات واکسن در مدرسه پزشکی دانشگاه واندربیلت در شهر نشویل ایالات متحده گفت:" واکسن ها به اندازه ای تاثیر گذار و مفیدند که ابتلا به بیماری سرخک و کشنده بودن اش فراموش شده است."

او افزود:" ارائه اطلاعات غلط درباره واکسن ها والدین را نگران و آگاه کردن شان را دشوار کرده است. "

واکسینه کردن کودکان مانع ابتلا آنها به بیماری های مهلک - کزاز، سیاه سرفه، سرخک و ... - می شود. اما مهم ترین عوامل خطر زا - واکنش حساسیت زا و ... - به ندرت بروز می کنند و ارزش این را ندارند که از خیر تزریق واکسن بگذریم.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کرده احتمال بروز واکنش حساسیت زا هنگام تزریق واکسن یک در یک میلیون است، با این وجود نگرانی برخی از والدین برطرف نمی شود. در این نوشتار، دکتر ادوارد هلثی و دکتر آری براون اساتید مدارس پزشکی دانشگاه های ممفیس و جان هاپکینز به مهم و متداول ترین نگرانی های والدین درباره واکسن ها پاسخ داده اند.

نگرانی:" واکسن ها سیستم ایمنی فرزندم را تضعیف می کنند. "

حقیقت: والدینی که در دهه 70 و 80 میلادی متولد شده اند در مقابل هشت بیماری واکسینه شده اند. امروزه آخرین نوبت تزریق واکسن کودکان در دو سالگی است که آنها را در مقابل 14 بیماری واکسینه می کند. در حقیقت، امروزه کودکان دو برابر بیش از والدین شان در مقابل بیماری ها محافظت می شوند.

نگرانی:" سیستم ایمنی بدن فرزندم در حال رشد است. بهتر است تزریق واکسن را به تاخیر بیندازم. "

حقیقت: والدین با این کار سلامتی فرزندشان را به خطر می اندازند. به تاخیر انداختن تزریق واکسن سه گانه دیفتری، سیاه سرفه و کزاز خطر ابتلا به تب و تشنج را به شدت افزایش می دهد. پزشکان معتقدند، به تعویق انداختن تزریق واکسن جان کودکان را به خطر می اندازد.

نگرانی:" واکسن ها حاوی سموم - جیوه، آلومینیوم، فرمالدئید و... - مختلف هستند. "

حقیقت: واکسن ها بیش از همه حاوی آب و آنتی ژن هستند، اما مواد دیگری با هدف افزایش تاثیر گذاری و تثبیت محلول به آنها افزوده می شود. برخی از والدین نگران وجود جیوه در واکسن هستند.

به برخی از واکسن ها ماده شیمیایی preservative thimerosal - ترکیبی شیمیایی حاوی جیوه است که از دهه 30 میلادی به عنوان نگهدارنده در محصولات بیولوژیکی و دارویی استفاده می شود. - افزوده می شود تا از آلوده شدن شان جلوگیری کنند.

دکتر ادوارد هلثی، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ممفیس و مشاور سازمان غذا و داروی آمریکا گفت:" محققان اکنون می دانند که این ماده شیمیایی نیز مثل متیل کربن در اندام های مختلف رسوب کرده و مشکلات عدیده ای ایجاد می کند. بنابراین واکسن هایی که امروزه تولید می شوند حاوی این ترکیب نیستند. "

دکتر آری براون، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه جان هاپکینز و نویسنده کتاب کودک 411 گفت:" تولید کنندگان دارو به برخی از واکسن ها نمک آلومینیوم می افزایند تا سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و تاثیر گذاری واکسن را افزایش دهند. "

به برخی از واکسن ها مقادیر بسیار اندک ماده شیمیایی فرمالدئید افزوده می شود تا مانع آلوده شدن اش شوند. دکتر هلثی گفت:" ماده شیمیایی فرمالدئیدی که بدن انسان تولید می کند بسیار بیشتر از مقادیر این ماده شیمیایی در واکسن ها است. "

مطالعه بیشتر:

1- واکسیناسیون؛ وظیفه یا استقبال خطر

2- نابودی 11 بیماری با واکسیناسیون

3- واکسناسیون نوزاد

منبع: fitpregnancy