The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آموزش نکات ایمنی برای خواب نوزاد

این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید خواب نوزاد خود را به راحتی کنترل کنید و با نکات ایمنی خواب او آشنا شوید.

 

با وجود نوزاد، شب‌ها چه کسی می‌خوابد، چه کسی بیدار می‌شود! شما یا همسرتان! این مسئله باعث پریشانی خاطر بسیاری از والدین جدید است. درست است که واقعا نمی‌توانید الگوی خواب فرزندتان را کنترل کنید، اما می‌توانید تضمین کنید که با ایمنی به خواب رفته است.

برخی به محصولات مخصوص نوزادان که به عنوان کمک به خواب ایمن در شیرخوارگاه و گهواره‌ها در بازار عرضه می‌شود نظری انتقادی دارند. این مطلب را بخوانید تا دریابید که چگونه می‌توان هنگامی که خواب است، او را از آسیب‌های احتمالی مصون نگه دارید.

 

راهنمای انتخاب تختخواب مناسب برای نوزاد

به تازگی دولت امریکا استفاده از گهواره‌هایی با دیواره متحرک را ممنوع کرده است، زیرا این نوع از تختخواب‌ها در دهه‌های گذشته منجر به مرگ بیش از 30 نوزاد شده بود. اگر تخت جدیدی می‌خرید، تختخوابی را انتخاب ‌کنید که دیوار‌های ثابت دارد و نرده‌های آن از یکدیگر شش سانتیمتر فاصله داشته باشد. اگر از قبل تختخوابی با دیواره‌های متحرک دارید، آنها را ثابت کنید. دقت کنید که تختخواب و یا گهواره نوزاد نزدیک پنجره، پرده، پردهکرکره، رومیزی یا رختکن نباشد تا از خطرات افتادن و آویزان شدن او پیشگیری شود. اگر از تخت دست دوم استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که وضعیت درستی دارد و سالم است. اگر بخشی از آن گم شده، آسیب دیده یا شکسته است یا بیش از ده سال عمر دارد، ایمنی را رعایت کنید و یک تخت جدید تهیه کنید.

 

انتخاب روتختی مناسب برای نوزاد

وقتی نوبت به تزیینات تخت می‌رسد به خاطر داشته باشید که کم هم زیاد است. انجمن پزشکان کودکان امریکا توصیه می‌کند که درون تخت نوزاد جز تشک و رو تشکی با اندازه مناسب نباید چیز دیگری باشد، تا یکسالگی نوزاد روی تخت او پتو، بالشت یا اسباب‌بازی‌ قرار ندهید. اگر می خواهید زیر سر او یک بالشت کوچک قرار دهید، سعی کنید از الیاف طبیعی و بدون پرز باشد، ارتفاع و سفتی آن را نیز مد نظر قرار دهید، فراموش نکنید که فقط تا زمانی می توانید از بالشت کوچک استفاده کنید که کودک تان توانایی ایستادن پیدا نکرده باشد، زیرا در این صورت می تواند از آن به جای پله استفاده کند و خود را از تخت بیرون بیاندازد.

  

پیشگیری از خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد

سندرم مرگ ناگهانی نوزادان و دیگر مرگ‌های غیرمنتظره و ناگهانی نوزاد به هنگام خواب مثل خفگی، حلق‌آویز شدن و به دام افتادن، حوادث ناگواری است که هر ساله یک درصد از نوزادان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وقتی نوبت به محیط خواب نوزاد می‌رسد، برای کاهش خطرات باید بسیار محتاط باشید. به همین دلیل به توصیه های مربوط به اتاق خواب نوزاد توجه کنید:

  • همیشه نوزاد را به پشت و روی سطح سفت بخوابانید.
  • در شش ماه اول نوزاد را در تخت، سبد یا گهواره ای نزدیک به تخت خودتان بخوابانید. زیرا نوزاد در شش ماه اول در برابر سندرم مرگ ناگهانی به شدت آسیب‌پذیر است و شما باید طور کامل او را تحت نظر داشته باشید.
  • هرگز درون اتاق نوزاد و یا حتی درون اتاق های دیگر خانه نیز سیگار نکشید. دود آتش و یا هرگونه دودی نباید به اطراف او نزدیک شود.
  • در تخت یا جای خواب نوزاد، جز تشک سفت و روتشکی هیچ چیز دیگری قرار ندهید. 

استفاده از پستانک برای پیشگیری از خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد

بر اساس مطالعات استفاده از پستانک هنگام خواب خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را کاهش می‌دهد، زیرا مکیدن مانع به خواب رفتن بسیار عمیق بچه می‌شود و احتمالاً به باز نگه داشتن مجرای دهان و بینی کمک می‌کند.

 

مواردی که قبل از خوابیدن باید به آنها توجه کنید:

  • بر خواب او نظارت کنید، تخت، لباس و دمای اتاق را بررسی کنید.                                          
  • با الگوی خواب فرزندتان آشنا شوید. نوزادان خواب شلوغ و پرتحرکی دارند. آنان هر شب حدود ده بار بیدار می‌شوند و (امیدواریم) به خواب بروند. یادگیری ویژ‌گی‌های ذاتی نوزاد به شما کمک می‌کند که متوجه مشکلات او شوید. بطور مثال اگر نوزادتان عادت دارد شب ها برای شیر خوردن 4 بار بیدار شود، اگر 3 بار بیدار شد، باید عوامل آن را بررسی کنید تا از وجود هرگونه مشکل اطمینان پیدا کنید. 
  • قبل از خوابیدن، ماهیچه‌های گردن نوزاد را تقویت کنید. نوزاد را برای مدتی روی شکمش بخوابانید. این عمل به تقویت ماهیچه‌های گردن او کمک می‌کند تا بتواند بهتر از سر خود حمایت کند.
  • دمای مناسب اتاق را تنظیم کنید. متخصصان می‌گویند: نوزادان در محیط گرم بطور عمیق می‌خوابند و احتمال بیدار شدن آنان کمتر است. از آنچه خودتان برای خواب می‌پوشید، یک لایه بیشتر به فرزندتان بپوشانید. در زمستان دمای اتاق او را 20 تا 27 و در تابستان وقتی  لباس کمتری به تن دارد 17 تا 21 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آموزش خوابیدن به نوزاد

2- چگونه به نوزادان در خوابیدن کمک کنیم؟

3- بهترین حالت خواباندن نوزاد برای پیشگیری از سندرم مرگ ناگهانی

 4- خواب نوزاد

 

منبع: نی نی +