The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اسباب بازی مناسب نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه

 توجه نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه به دستانش جلب می شود گویی آنها را کشف کرده و احساس می کند بسیار سرگرم کننده هستند. به همین دلیل آنها را مشت نمی کند. او می تواند اسباب بازی که در دستش گذاشته می شود را بگیرد یا اسباب بازی مورد علاقه خود را بردارد.

بزودی او می تواند اسباب بازی را  بین دستان خود عقب و جلو ببرد و مچ دست خود را در هر جهت بچرخاند، گاهی اوقات نیز اسباب بازی را در دهان خود قرار می دهد، پس اسباب بازی باید ایمن و بی خطر باشد. به برچسب روی اسباب بازی توجه کنید و مطمئن شوید اگر نوزاد آن را به دهان خود فرو برد خطری برای او نداشته باشد. هرگز اسباب بازی کشی یا فنری را از گهواره و تخت نوزاد آویزان نکنید زیرا ممکن است منجر به خفگی یا گیر افتادن او شود.

 

اسباب بازی های مناسب نوزاد 3ماهه تا 6 ماهه

 نوزادان از دیدن اشیا رنگ روشن لذت می برند بخصوص اگر حرکت کرده و موسیقی پخش کند. این نوع اسباب بازی ها می توانند زندگی را برای نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه لذت بخش تر کنند. فقط باید توجه داشته باشید تا زمانی که نوزاد خودش قادر به نشستن نیست، می توانید از این اسباب بازی استفاده کنید. نوزادانی که به سختی به خواب می روند، بهتر است از این وسیله استفاده نکنند. 

توجه کنید:

اسباب بازی نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه نباید از چند قسمت تشکیل شده باشد، مانند انواع آویز یا اسباب بازی که کودک نتواند آنها را بگیرد. این وسیله را در فاصله  20 تا 35 سانتی متری چشمان نوزاد قرار دهید. به محض اینکه نوزاد علائمی مانند بالا بردن دست ها و زانوهای خود را نشان داد، آن را تکان دهید.

 

1. جغجغه های سبک

نوزاد از به صدا در آوردن اسباب بازی لذت می برند. به او یک جغجغه بدهید و همزمان برای او موسیقی با ضرب آهنگ قوی پخش کنید، سپس تکان دادن آن را تماشا کنید. نوزاد در این سن به موسیقی علاقه زیادی دارد و یاد می گیرد جذب ریتم آهنگ شود. جغجغه باید جنس محکمی داشته باشد و در ساخت آن قطعات کوچک به کار نبرده باشند زیرا ممکن است نوزاد آن ها را به دهان خود فرو برده و قورت دهد. از دادن جغجغه های نازک یا از جنس پلاستیک شکننده به نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه خودداری کنید.

 

2. آویز متحرک و موزیکال

به آویزهایی مخصوص نوزاد می توان عروسک یا اسباب بازی های پلاستیکی گوناگونی را وصل کرد و آن را جلوی گهواره، بالای تخت، صندلی ماشین، یا روروک نوزاد قرار داد. در مسافرت های طولانی یا زمانی که نوزاد در تخت یا گهواره است می تواند به مدت طولانی خود را با این اسباب بازی های جالب و پر سرو صدا و رنگارنگ که در جلوی او قرارا دارند سرگرم کند.

 

3. عروسک های پارچه ای نرم

در این سن بسیاری از نوزادان همیشه یکی از انواع این عروسک ها یا حیوانات پارچه ایی را همراه خود دارند. نکته مهم نرم و راحت بودن این اسباب بازی ها است. نباید از عروسک هایی که در گوش یا دم آنها سیم وجود دارد استفاده کنید. زیرا ممکن است سیم از داخل آن خارج شده و به نوزاد آسیب برساند.

همه قسمت های این عروسک ها باید دوخته شده باشند. عروسک های نرمی که چشم و دهان پلاستیکی دارند خطرناک هستند و ممکن است باعث خفگی نوزاد شوند. علاوه براین توجه داشته باشید نوزاد می تواند زنگوله، دکمه، ربان، یا بند عروسک را جدا کرده و وارد دهان خود کند.

 

4. عروسک پلاستیکی حمام

نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه هر چیزی را که بتواند در دست می گیرد و دوست دارد صدای آن را در بیاورد. این اسباب بازی ها برای بازی در وان حمام بسیار مناسب هستند. اغلب اوقات نوزاد از صدای این اسباب بازی ها لذت می برد.

 

5. کتاب پارچه ای با نقوش برجسته

کتاب خواندن در هر سنی برای کودک اهمیت و ارزش زیادی دارد. این کتاب ها انتخاب مناسبی برای نوزاد در این سن هستند زیرا اگر آنها را وارد دهان خود کند، در برابر دهان و آب دهان نوزاد مقاومت بیشتری دارند. همچنین نوزاد از بازی با انواع کتاب های پارچه ای لذت فراوانی می برد. نوزاد براحتی می تواند شکل های برجسته آن را لمس کند و لذت ببرد. 

گوش دادن به صدای شما به رشد شنوایی نوزاد برای یادگیری آهنگ زبان کمک کرده و او می تواند تفاوت زیر و بمی صدا و آوا را در لهجه ایی که شما با آن صحبت می کنید یا آواز می خوانید تشخیص دهند. آواز خواندن و صدا در آوردن همراه نوزاد برای او بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

 

6. دندانگیر

زمانی که نوزاد در لثه خود احساس خارش یا سوزش می کند، هیچ چیز به اندازه گاز زدن یک حلقه پلاستیکی سفت به او آرامش نمی بخشد. این حلقه ها را در یخچال نگهداری کنید تا هنگامی که نوزاد می خواهد آن را گاز بگیرد احساس بهتری داشته باشد. دندانگیر ها را در فریزر نگذارید زیرا دمای پایین فریزر به دهان و لثه های حساس نوزاد آسیب می رساند.

 

7. قطعات خانه سازی

زمانی که نوزاد می تواند اشیاء اطراف خود را بردارد، جابجا کند یا پرت کند، دوست دارد با قطعات خانه سازی، پازل های مخصوص و اسباب بازی های پایه دار بازی کند. یکی از انواع اسباب بازی های مناسب نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه توپ های بزرگ و نرمی هستند که او می تواند آنها را به آرامی در اطراف خود حرکت دهد، به خصوص اگر هنگام حرکت صدا تولید کرده یا موزیک پخش کنند. اسباب بازی هایی که دسته دارند و کودک می تواند آنها را به جلو یا عقب هل دهد یا لولای بزرگ دارند و او می تواند آنها را باز و بسته کند، جزء اسباب بازی های جذاب نوزادان هستند.

 

8. روروئک ثابت

معمولا نوزاد از سن شش ماهگی به بعد می تواند بنشیند. همین امر دریچه ایی نو از زندگی را روی نوزاد می گشاید و او را در مرکز تغییراتی که خود بوجود می آورد قرار می دهد. اما برخی از نوزادان پیش از تمام کردن 6 ماهگی گاهی اوقات دوست دارند در روروک ثابت یا همان "تخت پادشاهی" خود بنشینند. می توان به این وسیله بازی انواع اسباب بازی هایی که می تواند آنها را بچرخاند، فشار یا هل دهد یا انواع جغجغه ها را آویزان کرد. روروئک نباید ناگهان بچرخد یا حرکت ناگهانی داشته باشد یا واژگون شود، زیرا اگر روروئک چرخ داشته باشد و ثابت نباشد، گاهی اوقات نوزاد می تواند با فشار پا به سمت وسیله یا جای خطرناکی حرکت کند.

 

9. تشک بازی

این تشک ها نه تنها برای خانه بلکه برای هر مکان دیگر مانند پیک نیک در پارک یا هتل نیز مناسب هستند. با پهن کردن این تشک کودک مکانی تمیز و آشنا برای بازی دارد. می توانید از قلاب هایی که اطراف تشک قرار دارند اسباب بازی های مورد علاقه او را آویزان کنید.

 

منبع: نی نی پلاس