The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بازی با نوزاد هفت ماهه ، هفته سوم و چهارم

در هفته سوم و چهارم می توانید بازی های جذاب و سرگرم کننده ای را با نوزاد خود انجام دهید. درحقیقت بازی با نوزاد هفت ماهه نه تنها سبب رشد و پرورش هوش، خلاقیت و مهارت های نوزاد می شود، بله در تحکیم روابط عاطفی بین والدین و نوزاد اثر قابل توجهی خواهد داشت. در ادامه چند روش برای بازی با نوزاد هفت ماهه در هفته های سوم و چهارم ذکر شده است.

بازی با نوزاد هفت ماهه، هفته سوم

دو روش سرگرم کننده برای بازی با بازی با کودک هفت ماهه در این هفته شامل:

بازی لی لی حوضک جدید

در این مرحله، کودک مهارت بیشتری در استفاده از دست های کوچک خود دارد. وقتی می فهمد چه کارهایی می تواند با دستانش انجام دهد، شیفته انگشتان دستش می شود. در بازی لی لی حوضک جدید، اسم هر یک از انگشتان برای کودک مشخص می شود.

رشد مهارت ها: حرکتی ظریف، شنوایی

وسایل مورد نیاز: خودکاری که به راحتی پاک شود

با استفاده از خودکار روی هر یک از انگشتان و هر دو انگشت شستتان صورتک های کوچک بکشید. دستهایتان را مشت کنید و هر دو دست را مقابل کودک بگیرید به طوریکه اصلا انگشتان دست مشخص نباشد. بعد ترانه زیر را بخوانید:

"انگشت شستم کجاست؟" "انگشت شستم کجاست؟"

ابتدا یک انگشت شست و بعد دیگری را بالا بیاورید. "من اینجام، من اینجام".

یکی از انگشتان شستتان را خم کنید، گویی که در حال صحبت کردن است. " امروز آقا چطوری؟ امروز آقا چطوری؟"

حال انگشت دیگر به نشانه پاسخگویی خم می شود. " خیلی خیلی خوب، ممنون از شما، خیلی خیلی خوب ممنون از شما".

ابتدا یک دست و سپس دست بعدی پشت سر قرار می گیرد. "حالا بزن بریم، حالا بزن بریم".

 این آهنگ با هر یک از انگشتان دست به نام اشاره، انگشت بزرگ، انگشت انگشتری و انگشت کوچک انجام می شود. در آخر کار شعر را به صورت " انگشتانم کجائید؟ انگشتانم کجائید"، ادامه دهید و در پاسخ هر پنج انگشت دست را باز کنید و بگویید " ما اینجائیم اینجائیم، ما اینجائیم اینجائیم".

لی لی حوضک از شعرهای کودکانه قدیمی است که همراه بازی با انگشتان دست خوانده می‌شود.

این بازی به صورت یک قصه منظوم است. یک بزرگ‌تر، یکی یکی بچه‌ها را روبروی خود می‌نشاند و کف دستشان را می‌گیرد. با انگشت نشانه‌اش در حالی که کف دستشان را قلقلک می‌دهد، می‌خواند:

لی لی لی لی حوضک

جو‌جو آمد آب بخوره افتاد تو حوضک

منظور از «جوجو یا جوجه» انگشت کوچک کودک است و حوضک هم کف دست اوست. در این موقع با خم کردن انگشت کوچک کودک به طرف کف دستش، تصاویر شعری را برای کودک تجسم می‌کند و می‌گوید:

"این درش آورد." (منظور انگشت دوم است که آن را به طرف کف دست کودک خم می‌کند)

"این خشکش کرد" (اشاره به انگشت سوم است که آن را هم به طرف کف دست کودک خم می‌کند)

"این نازش کرد" (منظور انگشت اشاره‌ی کودک است)

در مرحله آخر تمام انگشت‌ها به طرف کف دست خم شده‌اند به جز انگشت شست.

 در این موقع بزرگ‌تر، انگشت کوچک کودک را می‌گیرد و از کودک می‌پرسد: "کی پروازش داد؟"

و از زبان انگشت شست کودک جواب می‌دهد: "منه منه کله گُنده"، "منه منه کله گُنده".

این ترانه کودکانه انواع مختلفی دارد که بسته به بوم و منطقه تغییر می‌کند. در توضیحات بالا در بند آخر از عبارت پرواز دادن جوجه یا گنجشک استفاده شده است تا از نظر معنایی، تداعی بهتری برای کودک ایجاد شود شما خودتان می‌توانید با خلاقیت از اشعار دیگری نیز استفاده کنید.

نمونه دیگر این شعر به این شکل است:

لی لی لی لی حوضک

گنجشکه اومد آب بخوره

افتاد تو حوضک

این دوید و درش کرد

این ماچی بر سرش کرد

این نازی بر پرش کرد

این کله گنده اومد

گفت که بده ببینم

تا که دادند ببینه

گنجشکه پرید تو لونه

کودک خود را تشویق کنید تا برای دوستان کوچک تازه اش دست تکان دهد. می توانید چندین بار کل شعر یا بخشهایی از آن را بخوانید و از کوچولوی دلبندتان بخواهید تا با دستانش همان حرکات نمایشی را تکرار کند.

بازی با دوش و آب بازی

بازی با نوزاد هفت ماهه با آب و در حمام همواره برای کودکان جذاب است. چلپ چلوپ کردن در حمام به خانم یا آقای هفت ماهه اجازه می دهد تا هیجان ناشی از وقوع یک رویداد را کشف کند. آب بازی راه بسیار خوبی برای تربیت عضلات در حال رشد و کار بر روی هماهنگی آنهاست. در این بازی او باید کاری کند که "باران" ببارد.

رشد مهارت ها: حرکتی ظریف، حس علت و معلول

وسایل مورد نیاز: یک ظرف غذای کوچک پلاستیکی خالی درب دار مانند ظرف ماست یا پنیر

با استفاده از چاقو، چنگال یا قیچی سوراخ های کوچکی در درب ظروف ایجاد کنید. در حمام، ظرف را با آب پر کرده و درب را روی آن قرار دهید. بعد ظرف را وارونه کنید تا کودک ببیند چگونه آب از داخل ظرف به درون تشتک حمام می ریزد.

 یک اسباب بازی پلاستیکی در این بازی لذت مضاعفی به کودک می بخشد. او می تواند با اسباب بازی تازه اش عروسک، اردک پلاستیکی یا حتی مامان و بابا را حمام کند. همچنین با باریدن باران بر عروسک هایش، در قلمرو خود پادشاهی کند. از فرصت استفاده کنید و توجه او را به موجهایی جلب نمائید که قطرات آب روی سطح ایجاد می کنند.

به یاد داشته باشید: هر کودک با سرعت متفاوتی رشد می کند، بنابراین اگر فرزند شما قادر به انجام همه فعالیت های این هفته نیست، نگران نشوید. چند هفته دیگر دوباره امتحان کنید.

نحوه بازی با نوزاد هفت ماهه ، هفته چهارم

دو روش سرگرم کننده برای بازی بازی با نوزاد هفت ماهه در این هفته شامل:

بازی دالی موشه

در این سن کودکان به تدریج یاد می گیرند که پدر یا مادر در کنارشان هستند حتی اگر نتوانند آنها را ببینند. بنابراین می توانید از فرصت استفاده کنید و به او یاد بدهید که همیشه حتی اگر مقابل دیدگانتان نباشد، به فکر او هستید. این بازی ساده به اطمینان خاطر و آسایش کودک کمک کرده و فرصت تجربه یک شگفتی جالب را به او می دهد.

رشد مهارت ها: حس پایداری اشیا ( اشیایی که خارج از میدان دید ما هستند، وجود دارند).

وسایل مورد نیاز: میزی که زیر آن فضای کافی برای چهار دست و پا رفتن وجود داشته باشد، رومیزی، ملافه یا روتختی بزرگ، یک اسباب بازی نرمملافه یا رومیزی بزرگ را روی میز پهن کنید به طوری که کل میز را بگیرد و و فضای کوچکی درست کند. اگر کودک می تواند چهار دست و پا برود، اجازه دهید با دست و پا تقلا کند و خود را به زیر ملافه برساند. به او نشان دهید تا زمانیکه زیر ملافه است، نمی توانید او را ببینید. از او بپرسید: " نی نی ما کو؟ کجاست؟" وقتی از زیر ملافه بیرون خزید و به شما نگاه کرد، بگوئید: "دالی!".

سپس او را از زیر ملافه بیرون بیاورید و یک عروسک پولیشی نرم را زیر ملافه بگذارید. بعد از او بپرسید: "عروسکت کجاست؟" به کودک اجازه دهید یا به او کمک کنید خودش دوست گمشده اش را پیدا کند، وقتی موفق شد با شادی فریاد بزنید" "دالی عروسک!"

بازی بادکنک های وزوز

وقتی کارهای متفاوتی انجام می دهید، کودک از یادگیری لذت می برد. بادکردن بادکنک و رها کردن آن برای او تعجب آور است. اگر یک روز آفتابی است، می توانید کمی آب در بادکنک بریزید و بادکنک را به یک دوش برق در باغ تبدیل کنید!

رشد مهارت ها: هماهنگی دست و چشم، حس رابطه علت و معلولی

وسایل مورد نیاز: یک بادکنک بزرگ و محکم

بادکنک را باد کنید اما انتهای آن را باز بگذارید. آن را به کودک بدهید و به او نشان دهید که چگونه می تواند آن را به پرواز در آورد و شاهد چرخیدن آن در اطراف اتاق باشد. اگر در خارج از خانه بازی می کنید، قبل از باد کردن بادکنک مقداری آب در آن بریزید تا بازی سرگرم کننده تر شود.

 هشدار: بادکنک خالی از باد، خطر جدی خفگی به همراه دارد، بنابراین هرگز اجازه ندهید کودک بادکنک را در دهان خود بگذارد و یا بدون نظارت با آن بازی کند.درهنگام بازی با نوزاد هفت ماهه به یاد داشته باشید که هر کودک با سرعت متفاوتی رشد می کند، بنابراین اگر فرزند شما قادر به انجام همه فعالیت های این هفته نیست، نگران نشوید. چند هفته دیگر دوباره امتحان کنید.

 مطالعه بیشتر:

 بازی با نوزاد هفت ماهه ، هفته اول و دوم هفت ماهگی

بازی با نوزاد هشت ماهه ،روش هایی برای بازی با نوزاد هشت ماهه

بازی با نوزاد سه ماهه ، 8 بازی برای پروش هوش و مهارت نوزاد

?پرسش و پاسخ های بازی با نوزاد هفت ماهه

آیا می توانم اجازه دهم که نوزاد هفت ماهه با بادکنک بازی کند؟

بله. اما توجه داشته باشید که بادکنک خالی از باد، خطر جدی خفگی به همراه دارد، بنابراین هرگز اجازه ندهید کودک بادکنک را در دهان خود بگذارد و یا بدون نظارت با آن بازی کند.

دالی موشه در چه سنی برای کودک مناسب است؟

یکی از بازی های مناسب در اواخر هفت ماهگی دالی موشه است اما ممکن است نوزاد شما در سن دیگری به این بازی علاقه نشان دهد.

می توانم در هفت ماهگی اسم انگشتان را با کمک لی لی حوضک به نوزادم یاد بدهم؟

بله. یکی از بازی های مناسب برای هفت ماهگی لی لی حوضک است که می توانید با کمک آن تفاوت بین انگشتان را به نوزادتان یاد بدهید.

چگونه با نوزاد هفت ماهه آب بازی کنیم؟

یک اسباب بازی پلاستیکی در این بازی لذت مضاعفی به کودک می بخشد. او می تواند با اسباب بازی تازه اش عروسک، اردک پلاستیکی یا حتی مامان و بابا را حمام کند. همچنین با باریدن باران بر عروسک هایش، در قلمرو خود پادشاهی کند. از فرصت استفاده کنید و توجه او را به موجهایی جلب نمائید که قطرات آب روی سطح ایجاد می کنند.

منبع: بی بی سنتر