The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اسباب بازی مناسب نوزاد 9 ماهه تا 12 ماهه

کودک در سن 9یا 10 ماهگی می تواند با خزیدن، سینه خیز رفتن، چهار دست و پا یا راه رفتن با کمک گرفتن وسایل خانه خود را به نقاط گوناگون اتاق برساند. ممکن است در دوازده ماهگی بایستد یا حتی راه برود.

در این سن کودک شروع به استفاده از وسایل گوناگون به حرکت خود کمک می کند، او می تواند با یک چوب یا عصا توپ خود را هل دهد یا با قاشق هویج های بشقاب غذا را جدا کند. همچنین علاقه بیشتری به انجام بازی های تعاملی پیدا می کند. او را غلغلک دهید و اجازه دهید او نیز شما را غلغلک دهد. با تلفن صحبت کنید سپس آن را به کودک دهید تا او نیز با کلمات نامفهوم صحبت کند و دوباره گوشی را به شما دهد و بازی را تکرار کنید.

مهارت حل مسئله نیز در کودکان 9 ماه تا 12 ماه رشد می کند. او می تواند برای برداشتن اسباب بازی درب جعبه را به طور کامل بردارد، او به جای رسیدن به اسباب بازی از روی درب، داخل جعبه را نگاه می کند. در این سن یادگیری کلمات آغاز شده و می تواند اسم اشیاء آشنا را تشخیص دهد.

او بدون کمک دیگران چهار دست و پا یا یا روی دو پای خود حرکت می کند و همین تحرک و امکان جابجایی، کنجکاوی او را بیش از قبل می کند. او می خواهد حرکت کند، اجسام را بگیرد و هر آنچه قبلا از دسترس او خارج بوده را بدست آورد. در این سن منزل باید محل امن و بی خطری برای کودک باشد.

کودک در سن 9 ماهگی تا 12 ماهگی هر چیزی را وارد دهان خود می کند. بنابراین اسباب بازی مناسب این سن را برای او تهیه کنید، همچنین به نکات ایمنی درج شده روی آن نیز دقت کنید که مناسب سن او باشد. 

 

اسباب بازی های مناسب نوزاد 9 ماه تا 12 ماه 

 

1. اسباب بازی های هل دادنی

این نوع اسباب بازی ها به کودک نوپای شما این شانس را می دهد تا مهارت جدید راه رفتن را با لذت بیشتری تمرین و تجربه کند. از بین انواع اسباب بازی های هل دادنی نوع سنگین آن مانند واگن قطار را انتخاب کنید. بنابراین کودک می تواند روی آن خم شود و به آن تکیه دهد و یک یا دو بار دور اتاق نشیمن راه برود.  استفاده از اسباب بازی های کشیدنی مناسب این سن نیست. اسباب بازی های کشیدنی برای کودک در سن بالاتر که می تواند هنگام راه رفتن پشت سر خود را نگاه کند، مناسب است. مهارت راه رفتن که کودک به تازگی آن را کسب کرده تجربه بسیار بزرگی است. اما حتی پس از اینکه تازگی تجربه راه رفتن نیز برای او از بین می رود، او ماه ها از کشیدن و هل دادن اسباب بازی ها لذت فراوان می برد.

 

2. جورچین 

به او بفهمانید چرا قطعه مربعی شکل نمی تواند داخل حفره دایره ای شکل شود، این یک تمرین مناسب برای به چالش کشیدن اولیه مهارت حل مشکل در کودک 9 ماهه تا 12 ماهه است . جورچین یکی از انواع اسباب بازی های جذاب برای کودک در این سن است و به ندرت برای او خسته کننده می شود. همچنین می توانید یک ظرف شفاف پلاستیکی و تعدادی توپ یا اجسام مکعبی شکل به او بدهید و شاهد سرگرمی او باشید.

 

3. انواع توپ ها

کودک قبلا نیز با توپ بازی می کرد، اما اکنون بازی با توپ، ایستادن و پرتاب آن روی زمین برای او بسیار هیجان انگیزتر از قبل شده است. اسباب بازی های دیگری که ویژگی های توپ را دارند نیز برای او جذاب هستند. او به اسباب بازی هایی که درون آنها پر از هوا است و می تواند آنها را به هوا پرتاب کند و ویژگی های سرگرم کننده دیگری مانند پخش صدا و موزیک دارند، علاقه زیادی دارد.

 

 4. تلفن اسباب بازی

کودک 9 ماهه، 10 ماهه، 11 ماهه و 12 ماهه علاقه زیادی به تقلید رفتار پدر و مادر خود دارد. حتی اگر او نتواند کامل و واضح صحبت کند، ولی با در دست گرفتن گوشی تلفن و فشار داردن دکمه ها رفتار پدر و مادر خود را تقلید کرده و سعی می کند با دیگران و محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند. هرچه تلفن اسباب بازی به نوع واقعی شباهت بیشتری داشته باشد بهتر است.

 

5. انواع کتاب ها

همه کتاب ها به ویژه کتاب هایی که با وارد کردن ضربه صفحات آنها باز می شود، کتابهایی که با باز کردن هر صفحه شخصیت های سه بعدی در آن دیده می شود و نقوش برجسته دارند، برای کودک بسیار جذاب تر هستند. بهتر است کتاب قابل شستشو بوده و جنس نرمی داشته باشد که کودک از کشیدن دست خود روی آن لذت ببرد.

 

6. قطعات خانه سازی

این اسباب بازی برای او این امکان را فراهم می کند تا بتواند هنر روی هم قرار دادن قطعات را تمرین کند. ممکن است فقط بتواند همزمان با چند قطعه بازی کند ولی ضربه زدن و فرو ریختن آنها برای کودک سرگرم کننده و جذاب است. ابتدا قطعات خانه سازی بزرگ، چوبی و رنگ نشده در اختیار او قرار دهید. در تولد یک سالگی او می توانید قطعات خانه سازی پلاستیکی و بزرگ که در یکدیگر فرو می روند و محکم می شوند به او هدیه دهید.

 

7. بیلچه و سطل بازی

اگر کودک علاقه زیادی به پر و خالی کردن سطل دارد این وسیله می تواند برای او جذاب و سرگرم کننده باشد. می توانید از این وسیله بازی در محوطه ماسه بازی ساحل و پارک ها استفاده کنید. کودک از بازی با آنها لذت برده و برای مدتی سرگرم می شود.

 

 

منبع: نی نی پلاس